10000-вольтна електроопора на подвір’ї у Жмеринці лякає людей
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

10000-вольтна електроопора на подвір’ї у Жмеринці лякає людей

Невже для ПАТ, яке контролюється іноземцями і Луганськом, неписані українські закони? — запитують читачі. У «Вінницяобленерго» радять жителям перенести об’єкт за власний кошт. У міській раді не можуть захистити своїх мешканців, бо структура їй не підпорядкована.

 

Понад 15 років мешканець Жмеринки Анатолій Співак бореться з ресівцями, щоб забрали з його подвір’я електроопору, однак марно. «Розчепіра» по вул.Свободи, 33/1 так і на місці. Люди бояться, що стовп з повітряними електролініями під напругою 10 тисяч вольт впаде їм на голови. Чоловік обійшов усі інстанції й, коли залишився наодинці з його життєвим питанням та мешканців провулку Щедріна, звернувся у «33-й канал».

 

Повірити важко, але це факт. Електроопора з 2-х стовпів з офіційною назвою ПЛ-10 кВт розміщена однією стійкою на подвір’ї, за 2 кроки від хати Анатолія Співака. Над дахом майже десяток електродротів під напругою, кабельне телебачення. Диву даєшся: які інстанції дали дозволи тягти повітряні електролінії з напругою 10 тисяч вольт так близько до житлових приміщень й ставити анкерну опору на подвір’ї, а інші опори по тісному провулку, яким постійно ходять діти у школу і наражаються на небезпеку?

 

– Ми купували обійстя у 1986 році, — розповідає Анатолій Володимирович. – Продавали нам діти, чиї батьки жили тут й нібито під тиском і на якихось умовах старенькі погодились колись на електроопору високої напруги у себе під хатою.

 

Двері з хати Анатолія Володимировича та ворота виходять на вулицю попід анкерну опору, яка займає 6 кв. м приватного подвір’я. Чоловік відчув дискомфорт від «сусідства» з життєво небезпечним об’єктом. Перебуваючи на подвір’ї, тобто під дротами, починає підвищуватись тиск і крутитись голова. Окрім цього, опора знаходиться на пагорбі, край дороги, і як тільки на вулиці буря чи ожеледь, то одразу рвуться дроти, які падають на подвір’я та у вузький провулок. Одного разу обірваний кабель опинився на капоті автомобіля Анатолія Співака. А минулої осені в опори перегнила товста дерев’яна перемичка, яка скріплювала стійки. Приїхали ресівці, забрали зогнилі поліняки, залишивши від них тільки штирі для кріплення. Тепер чоловік боїться, що стара дерев’яна опора впаде йому на хату.

 

– Вздовж по нашому тісному провулку від анкерної опори встановлено кілька електроопор. Вони всі були вже нахилені на подвір’я, тому у березні 2015 року їх рівняли. Тут повинен йти підземний кабель, а це, що є, встановлено з грубими технічними порушеннями, — переконані мешканці Жмеринки.

 

Анатолій Співак більше 10 років звертається до місцевих ЕМ з проханням забрати опору з його приватної території. Керівник СО «Жмеринські ЕМ» Ю.Світлак відповів, що лінія збудована в 1974 році згідно з проектом, і це дозволив тодішній власник, і ця садиба на розі вулиці Свободи не має іншого місця для встановлення анкерної опори. Головний інженер Олександр Носач запевняє, що опора встановлена без порушень і нічиєму здоров’ю не загрожує.

 

Господар поскаржився у міську раду. Там відповіли, що СО «Жмеринські ЕМ» не підпорядковані міськраді, і порадили звернутися у ПАТ «Вінницяобленерго». Це ж саме порадили в райпрокуратурі. Минулої весни, у березні, з «Вінницяобленерго» виїхали на місце і повідомили, що дана ПЛ-10 кВ побудована згідно з діючими нормативно-технічними документами і на даний час знаходиться в задовільному стані і не потребує реконструкції. Перенесення опори за межі земельної ділянки може бути виконане за рахунок замовника після виготовлення проектно-кошторисної документації та погодження з ПАТ «Вінницяобленерго».

 

Прості люди задаються риторичним запитанням: якщо їм затикають очі дозволами 1974 року, то тоді ціна кіловата не була такою, як нині, і ПАТ «Вінницяобленерго» не було підконтрольне російським олігархам. А нині вартість свого товару – електроенергії – публічне акціонерне товариство тільки за минулий рік підняло у кілька разів. То чому ця сім’я повинна жити у страху, що опора приватної компанії рухне на голову або повинна переносити її за власний кошт?

 

В управлінні держпраці у Вінницькій області начальник відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці Олег Коваль повідомив, що, згідно з Правилами охоронної зони ліній електропередач, має бути витримана відстань від приміщень щонайменше 2 метри, в залежності від напруги.

 

Чи українські нормативи не стосуються публічного товариства, яке частково контролюється впливовим громадянином Росії, наполовину «Луганським енергетичним об’єднанням» та 22% – через кіпрську компанію?

 

 

 

Ольга Вільчинська

Залишити коментар:
Нет комментариев