50 000 у батька загиблого героя та мера Липовця М. Грушка вимагає голова Липовецької райради Ю. Науменко у суді
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

50 000 у батька загиблого героя та мера Липовця М. Грушка вимагає голова Липовецької райради Ю. Науменко у суді

Причиною для позову став виступ Грушка на сесії Вінницької облради. «У батька героя «поїхала криша», – так коментує ситуацію посадовець самоврядування?

 

Ось що повідомив міський голова:

– У районі процвітають корупція та панібратство. На це дуже боляче дивитись, адже ці люди прийшли до влади завдяки Майдану. Ні голова РДА, ні голова райради за 2,5 року нічого в районі не зробили. Зате в селі Щаслива неможливо торгувати, тому що голова райради хоче, щоб тільки в його магазині все купували. А голова адміністрації в Липовці поставив магазин на червоній лінії, всупереч усім законам фізики і здорового глузду.

 

Найбільше Миколу Грушка обурили слова, які прозвучали на сесії райради:

 

– Голова сказав, що до нього приходять АТОвці, які «проп'янствували» там. Так і говорить: «проп'янствували». А тепер вимагають виділити їм землю.

 

Голова Липовецької райради Юрій Науменко розцінив думки і судження мера Грушка як образу його честі та гідності і тепер позивається до суду. Як моральну компенсацію вимагає з міського голови 50 000 грн.

 

– Хочу відстояти свою честь і гідність, бо мене оббрехали. Частково визнаю критику, але не все, — пояснив свій позов Юрій Науменко.

 

Мер Липовця Микола Грушко заявив, що не збирається спростовувати свої слова.

 

– Готовий взяти позику у банку і віддати Науменку гроші на сесії облради, щоб все це бачила вся область, якщо таке присудить суд. А за що мені вибачатися, за правду? Забирати свої слова не збираюся, навпаки, можу ще додати фактів. Голова райради такий же держслужбовець, як і я, й не може зловживати своїм службовим становищем. Я не зачіпав Науменка як людину чи особу, а критикував його роботу та дії. Така його посада – піддаватись критиці та робити висновки із зауважень, — запевнив Микола Грушко.

 

Варто зауважити, що депутати облради виступ голови — батька героя — сприйняли бурхливими оплесками та представники всіх фракцій заявили про підтримку.

 

Депутат обласної ради Тетяна Редько, засновник «33-го каналу», так прокоментувала судовий позов Ю.Науменка до М. Грушка:

 

– Ви ж знаєте, я як голова комісії з питань свободи слова та інформпростору вважаю, що за гроші честь не купиш, тому будь-який позов депутатів, керівників і т.п., які в опонентів вимагають гроші, оцінюю навіть як мародерство. Тим більше, у батька полеглого героя. Я мала розмову із Ю.Науменком. Висловила йому свою позицію. Чи прислухається – побачимо. Так чи інакше, думаю, Миколу Терентійовича небайдужі липівчани, громада області образити не дадуть. Бо його син заплатив за інших, в тому числі й синів Юрія Михайловича, життям. Бо до таких людей потрібна особлива увага та турбота. Бо я, як і тисячі липівчан, із перших днів споглядаю якусь травлю Грушка, протистояння, що виросло вже до таких масштабів. Він може щось робити не так, до нього може бути багато зауважень, критики – але переконана, що жоден липівчанин не скаже, що він корупціонер чи нероба. Запитайте у людей – вони скажуть інше: вже о 7-й ранку він обходить вулиці, доступний кожному жителю, горить роботою.

Разом із тим я нещодавно об’їхала майже усі села округу – таких слів у більшості із них на адресу районної влади не почула. А знаєте, що просили селяни запитати: чи хоча б забила десь цвях у їхньому районі теперішня влада?.. Зрозуміло, що це емоції – але влада й на такі зауваження має дати відповідь. Більше звітувати перед людьми, зустрічатись… Тим більше, після такого корупційного скандалу. Проблема є, і її треба вирішувати, сівши разом за стіл переговорів, а не судитись.. І не треба двійних стандартів. Ось, наприклад, на останній сесії приймаються побажання про примирення, конструктивну роботу… а на другий день Грушка ошарашують позовом від голови, який вів цю сесію й приймав та висловлював такі побажання. Тільки тоді буде успіх, коли будуть щирі наміри.

 

На підтвердження того, що не все гаразд у стосунках районної та міської влади, може служити останнє звернення виконкому Липовецької міської ради. Там просять зробити службове розслідування і припинити розмови про те, що нібито заступник голови райради Руслан Танасюк дозволяє собі серед колег та перед липівчанами вислови типу «не звертайте увагу на Грушка, бо після того, як загинув його син, у нього «поїхала криша».

 

До речі, це той самий чиновник, якого свого часу голова Струтинки під час виборчої кампанії звинуватив у погрозах «закатувати катком» опонентів. Тоді він заявив, що його обмовили.

 

Заступник голови райради Руслан Танасюк закиди в свій бік відкидає і називає їх наклепом.

 

– Я не хочу збирати та коментувати плітки. Це цілеспрямована пропаганда проти мене та моєї діяльності, — вважає він. — Сина Грушка я знав особисто. Рома був однокласником моєї дружини. Я його поважав, тому ніколи б не дозволив собі сказати щось погане про нього чи про його сім’ю.

 

Жителі міста обурені висловлюваннями в бік мера.

– Як можна так паплюжити ім’я батька героя?! Війна забрала у нього найдорожче — сина. Пригадуємо, ніби це було вчора, як Микола Терентійович, отримавши жахливу звістку, не гаючи ні хвилини, поїхав на Схід по рідну кровинку. Він три доби шукав тіло сина. Увесь змарнів і почорнів за цей час, — заявили нашому кореспонденту десятки липівчан, що перебували в центрі міста. – Микола Грушко – людина з великої літери, борець з корупцією і несправедливістю! Він, офіцер, міг скористатися зв’язками і відмазати сина від служби, як це робить багато хто. Але син хотів захищати країну, і батько не зміг йому перечити. Ось такі патріоти – Грушки. І після всього пережитого він має чути, що в нього «дах поїхав»? Його по судах мають тягати? Що ж це таке діється? Це вже якийсь повний «безпрєдєл». Може, завтра вже і герої стануть не героями?

 

Микола Ткачук, тимчасово призначений куратор Липовецького району, запевнив, що найближчим часом збере всіх керівників Липовеччини за «круглий стіл».

 

– Там має бути відверта і серйозна розмова. І лише так ми маємо діяти, — наголосив він, – а не бігати по судах. Думаю, Юрій Михайлович позов забере. Це не стиль роботи керівника району.

 

Таку ж позицію висловили й більшість місцевих голів району. Що буде далі – відслідковуватимемо разом.

Віталія ЯГУЖИНСЬКА, Людмила ПОЛІЩУК

 

Залишити коментар:

- admin

Редакція газети "33 канал" була, є і буде - демократичною. Тому веде дискусію та висвітлює точку зору людей, які називають свої прізвища та імена, а не анонімів, які цілеспрямовано поливають брудом опонентів. Хочете дискутувати - вказуйте своє реальне ім'я. З анонімами та боягузами редакція переписку не веде.