Через школярку з «ЛНР» у Стрижавці повстали проти вчительки. За неї заступились бійці АТО
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Через школярку з «ЛНР» у Стрижавці повстали проти вчительки. За неї заступились бійці АТО

Після опублікованої  в одному із  попередніх номерів «33-го каналу» статті про ученицю, яка приїхала з ЛНР, щоб у Стрижавській школі отримати свідоцтво за дев’ятий клас, до редакції звернулися педагоги згаданої школи. Ось що вони повідомили:

 

- Дійсно, наприкінці минулого навчального року до нашої школи звернулася дитина з Луганська із заявою про те, що вона хоче отримати у нас свідоцтво про закінчення 9-го класу. Директор зібрав усіх вчителів і повідомив нас про це. Під час наради виступила вчителька «Історії України» та «Права» Ольга Севастьянова із заявою про те, що є порушення в оформленні документів. Було вирішено, щоб не було ніяких інцидентів, звернутися у районний відділ освіти. Представник з «райвно» приїхав у школу, надав відповідні рекомендації, дозволив додаткову сесію для учениці-екстерна, і все, що далі відбувалося, було з відома відділу освіти, – каже вчителька Людмила Сквира. – Хочу зазначити, що дитина була у школі, писала контрольні роботи, і навіть якби вона виконала завдання на «двійки» чи «одиниці», все одно видається свідоцтво за 9-ий клас, такі зараз норми в освіті.

 

Одразу після вчительської наради був запланований звіт директора за останній навчальний рік. На ньому були присутні батьки, громада Стрижавки, керівництво району. Кращої можливості поставити директору питання  і вказати  публічно на його порушення й не придумаєш, але Ольга Севастьянова не прийшла на звіт. З’ясування стосунків з нашим керівником Віталієм Вікторовичем відбувалося без присутності колективу, під тиском сторонніх людей… Після закінчення звіту, більшість вчителів розійшлися додому. У школі залишилися директор, завуч і двоє наших колег. Ольга Олександрівна зі своїм чоловіком і ще групою невідомих осіб забарикадували Віталія Вікторовича в кабінеті з вимогою написати заяву на звільнення.

 

-  Я була присутня під час цієї розмови, - каже вчителька Наталя  Русова. – Коли побачила, що до директора рушила колона невідомих у камуфляжі, пішла за ними.  Їх було чоловік десять. Говорили на підвищених тонах. Були агресивно налаштовані, але до застосування сили не дійшло. Коли мені подзвонив чоловік , я російською йому розповіла: «Директора силой удерживают в классе неизвестные лица, давай вызывай «ОМОН» или полицию». Як вони це почули, у них була якась несамовита реакція, мовляв от сепаратистка, хоча самі між собою теж російською спілкувалися.

 

- Серед тих, хто прийшов з’ясовувати стосунки з директором, я впізнала фельдшера Мішу з батальйону «Донбас», якого ми зустрічали з АТО, вгощали солодощами, - додає колегаТетяна Дзигаленко. -  Була впевнена, що він не допустить до конфліктної ситуації. Але, коли після телефонного дзвінка, що «Директора б’ють!», прибігла у школу, була неприємно вражена. В коридорі стояли люди у військовій формі, серед них двоє жінок. Одна з них кричала: «У мене чоловік воював, а ви тут принижуєте вчительську гідність – Ольгу Олександрівну!» . Я їй пояснюю, що моїх теж двоє пішли на фронт – син і чоловік, та хіба цим можна маніпулювати?.. У нас всіх є чоловіки і друзі, якщо кожен буде так зводити рахунки у школі, на що вона перетвориться?

 

А найбільше колеги дорікають Ользі Севастьяновій за інцидент з  бібліотекаркою школи  Ларисою Самотей.

 

- Ольга Олександрівна стверджує, що я її побила і чомусь пов’язує наш конфлікт з луганською дівчинкою, але це не так. Того дня у мене була розмова із ученицею Ольги Олександрівни класу щодо не здачі книги. Ми спокійно поспілкувалися, домовилися, що коли на вручення свідоцтв прийдуть батьки, вони підійдуть до мене і ми все владнаємо. Але тут вбігає Ольга Севастьянова і кричить до мене. Вона була дуже збуджена, я навіть не одразу зрозуміла, у чому справа. Севастьянова вимагала формуляр цієї учениці. Я його показала й усе двічі пояснила.  Але вона схопила мене за ліву руку - раз, другий раз, і намагалася вирвати формуляр із під полиці столу для видачі книг. Вже із формуляром вона побігла в учительську. Дорогою нецензурно висловлювалася про школу, продовжила лаятися й в учительській перед колегами. Я зайшла слідом за нею і попросила з формуляром зайти до директора. Вона двічі штовхнула мене ліктем в груди і кричала: «Вийди звідси, я тобі сказала!». Свідками цих подій були вчителі, які згодом надали правоохоронцям свої пояснення. Я була шокована не так штовханиною, як її «тиканням» в мою адресу. Бо вона, по-перше, годиться мені в дочки, а по-друге, ми у школі і про субординацію не можна забувати, - розповідає свою версію конфлікту бібліотекар Лариса Леонідівна.  

 

Після усього, що відбулося у школі, педколектив вимагає від Ольги Севастьянової вибачень.

 

- Вона має подивитися нам у вічі, усе пояснити і попросити вибачення, перш за все у Лариси Леонідівни, бо це школа, а не ринг. Тут потрібно дітей навчати, а не влаштовувати бої, - висловлює думку колективу директор Віталій Вікторович.

 

А ось, як звинувачення своїх колег прокоментувала сама Ольга Севастьянова:

 

- Я пішла проти системи. Якби виконувала все, що з мене вимагали, то було б все добре. Але я цього не робила і не робитиму, бо всі перед законом рівні - і ті, що тут навчаються, і ті, що на окупованій території. Ніхто не має права змушувати мене підробляти документи, як наполягав директор «заднім числом». Головний спеціаліст відділу освіти Вінницької РДА приїхала у школу і підтвердила, що я маю рацію щодо оформлення учениці-екстерна, дала пораду, як виправити ситуацію. Що після цього я мала з'ясовувати з директором? Абсолютно нічого, у цій справі була поставлена крапка.

 

На звіті директора я не могла бути присутньою, тому що за годину був випуск у моєму класі, до якого треба було підготуватися і провести на належному рівні.

 

Щоб прокоментувати дії бібліотекаря Лариси Самотей, я не можу навіть підібрати слів. Вона так «спокійно» порозмовляла з дитиною, що в день випуску дівчинка плакала… А перед цим плакали й інші мої учні. Бо майже у всіх з'явилися книги з художньої літератури в абсолютно новеньких формулярах, без інвентарних номерів , а подекуди й без дат видачі… Лариса Леонідівна каже, що я її побила, але чомусь синці у мене і боліло мене. Думаю, що краще з цим розберуться в суді, хто кого побив, і хто на кого зводить наклеп.

 

У  день випуску мого классу мене побили на очах у дітей, це й обурило наших гостей -  хлопців з АТО, яким ми допомагали. От вони і вирішили порозмовляти з директором, з його ж дозволу . Директор сам запросив їх до класної кімнати 9-Б класу. Ніяких протиправних дій вони не чинили, є відеозапис цієї зустрічі.

 

А вибачатись я хочу лиш перед дітьми та перед хлопцями з АТО, які стійко переносять холод, голод, спрагу, залишаючись вірними синами України, а тут їм дорікають якимись солодощами і лякають російським “ОМОНОМ”.
Фельдшер батальйону «Донбас»  на прізвисько Міхей, про якого згадували вчителі, - один з тих, хто був присутній «на розборах» з директором. Він запевняє, що лише намагалися з’ясовувати ситуацію з ученицею із ЛНР та побиттям Ольги Севастьянової:

 

- Директор стверджував, що коли «заднім числом» зараховував ученицю з ЛНР на екстернат, керувався виключно інтересами дитини. А як же закони України? А моральні принципи?.. Чому він не поцікавився у цієї дитини та її мами, де їхній батько?..Чи не «лупить він укропів» на сепарській стороні?! Якщо вони патріоти, чому досі живуть на окупованій території? А як їм вдавалося приїжджати на екзамени із ЛНР у Стрижавку, якщо переселенці декілька діб стоять у черзі, щоб перетнути кордон? У школах ЛНР «Історію Украіни» і «Правознавство» не вивчають, як вона могла здавати ці предмети у Стрижавці? Не з чуток знаємо, як жителі Луганська і Донецька з російськими паспортами купують документи українського зразка, бо  із тими, що видають в їхніх «бананових республіках», можна лиш до туалету піти… Але не для того на фронті наші товариші життям ризикують, щоб тут такий «безпрєдєл» творився! Тому хотіли спочатку усе з’ясувати у директора, але нас обізвали «зеленими чоловічками», хоча ми були у формі українського зразка, а зараз ще й оббріхують. Та ми цього так не залишимо, проведемо своє розслідування , і якщо з’ясується, що чи у Стрижавській школі, чи у Вінницькій райдержадміністрації  торгують атестатами, винні будуть відповідати по закону.

 

А щодо Ольги Олександрівни, яка не дозволила порушувати закон, чим викликала на себе лють колег, то вважаю, що саме такі педагоги повинні працювати із сучасними дітьми. Бо вона не переказує «совдепівські» казочки, а розповідає дітям про справжню Україну, більше того, вона вчить їх бути свідомими громадянами своєї країни, що може бути краще?! – впевнений нацгвардієць.     

 

Розставити всі крапки над «і» у цій ситуації мали б у відділі освіти Вінницької РДА, але там про скандал у Стрижавській школі й не хочуть згадувати.

 

- Я все літо була арбітром у їхньому колективі, але вже досить. Не потрібно перед 1 вересням знову розбурхувати це питання. Для мене головне, що у Стрижавській школі вчасно і вдало розпочався навчально-виховний процес і усі зосередилися на своїх безпосередніх  обов’язках, - відповіла начальник відділу освіти Світлана Томусяк.

Вислухала Людмила ПОЛІЩУК

Людмила Поліщук

Залишити коментар:

- Аноним

"Я буду мстить и мстя моя будет страшная!" - примерно так выглядят действия госпожи Севастьяновой. Вот мне интересно, а почему замалчивается полторагодняя интимная связь О.С. с директором в отсутствие ее мужа? Никому не приходила мысль в голову что раздоры на личном фоне стали причиной конфликта? Разве никто не замечал как они друг на друга смотрели, как вели себя по отношению друг до друга? А школьный "дресс-код" О.С. - это вообще отдельная тема - я понимаю что красивая фигура, все дела, нужно подчеркивать, но извините меня - "лабутены" с каблуком 20 см, платье, из которого вываливается грудь и юбка, которая чуть-чуть прикрывает задницу - наряд явно не для проведения уроков для детей, разве что на дискотеку. Я бы не хотел лично что-бы моему ребенку преподавала уроки вот такая "жрица красоты". Пример не очень хорош... Ну почему человек видит недостатки других, а себя не замечает? Что же это получается - все вокруг нее плохие, она одна хорошая девочка-пай? Директор ее обидел, библиотекарь вообще избила... Так может быть причина не в окружающих ее лицах, а в ней самой?..Вы не подумайте, я ничего личного против нее как человека не имею, все мы не безгрешны, но вот до такой степени - это уже перегиб. Другие стороны конфликта тоже не святые, но почему они свою вину в той или иной степени могут признать, а эта не может?.. Почему никто не видит заслуг предыдущего директора (она же сейчас библиотекарь) и действующего директора - как под его руководством школа преобразилась, дети идут каждый день как на праздник. Чувствуется дисциплина, ответственность. Про пед. коллектив вообще можно сутками говорить - прекраснейшие люди, образованные, порядочные. Каждый из преподавателей так же активно занимается благотворительностью и волонтерством, не афишируя это, не делает на этом себе репутацию. Захотела госпожа С. заявить о себе громко, что ж, будьте добры терпеть кроме похвалы и критику в свой адрес...

- Аноним

на слуху