Чи буде масовий бойкот інкасаторів і хто возитиме гроші Ощадбанку?
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Чи буде масовий бойкот інкасаторів і хто возитиме гроші Ощадбанку?

Вже другий тиждень штормить Вінницьку філію Ощадбанку. Інкасатори, невдоволені своєю зарплатнею, збираються влаштувати бойкот і блокувати роботу банку.

 

Та підозрюють, що, швидше за все, їх не те що не почують, а просто звільнять за те, що винесли з хати сміття. Зараз їхня зарплата не більша, ніж у прибиральниці банку. «Ми щодня ризикуємо життям, перевозячи величезні суми. Наші родини щоранку, проводячи нас на роботу, переживають, чи повернемося ми цілими і неушкодженими. Невже ця робота не повинна відповідно оцінюватися?» – запитують вони. Наразі у міському відділенні банку працює 38 інкасаторів, по області — близько 80.

 

Ось що розповіли нашому кореспонденту інкасатори Вінницької філії Ощадбанку.

 

– Такого бардака, як у нас, більше нема ніде (про це також сказав заступник голови правління Євгеній Драчко-Єрмоленко, який минулого тижня приїздив із перевіркою). Минулого року ми вже зверталися до столичного керівництва зі скаргою, що нам без будь-яких попереджень чи пояснень зменшили заробітну плату та врізали доплати. Виплачували чисту ставку — 3000-3100 гривень. Приїжджала тоді комісія, яка знайшла порушення, і нам доплатили. Зарплату тоді також підняли – ми стали отримувати зі всіма виплатами та премією близько 5 тисяч гривень. Контроль виконання доручення тоді поклали на Нацбанк. От поки він все контролював, нам платили зароблене. Але термін вийшов, і ситуація із зарплатою повторилась.

 

Останні півроку ми знову отримуємо щомісяця 3200-3500 гривень разом із авансом, хоча працюємо понаднормово. Навантаження лише зростає, адже кількість точок, які обслуговуємо, постійно збільшується. На роботу щодня приходимо раніше на 30-60 хвилин. А у вихідні — до часу, визначеного у графіку. Ми ж не макулатуру возимо, життям ризикуємо, а нам платять, наче прибиральниці.

 

Коли із скаргою ми звернулись до вінницького керівництва, нам пояснили, що банк формує резерв. То чому одні отримують виплати, а нам нічого? Підозрюємо, що нинішня ситуація із зарплатами – це помста за той лист, який ми минулого року до Києва написали.

 

– А керівництво не каже вам писати заяву, якщо не влаштовує зарплата?

 

– Раніше так і було. Тепер такими словами не кидаються, бо на таку заробітну плату та умови не кожен погодиться. У нас було кілька людей на випробувальному терміні, то дехто його навіть до кінця не добув. Щодо інших областей, то нам казали колеги, що і робота налагоджена краще, і виплати отримують вищі…

 

Проблема саме у нашому місцевому керівництві! Ось, наприклад, ставка старшого інкасатора, котра має бути суттєво більшою за ставку звичайного, більша лише на 100 гривень. І чомусь наше керівництво нічого не робить, щоб змінити цю ситуацію. Із відпустками у нас теж проблеми. Графік змістився на місяць. А якщо людина захворіла, замінити нема кому. А більший штат набирати не хочуть, мотивуючи тим, що наші зарплати через це стануть ще меншими. Є люди, котрі минулого року не були у відпустці, є такі, котрих викликали по 2, а то і по 3 рази! У нас відсутня посада чергового інкасатора – це також через нестачу кадрів. З приводу водіїв: малі норми витрати палива, машина їздить по місту в заторах, не надається своєчасне технічне обслуговування, машини знаходяться не у кращому стані, тому витрата палива велика, а норми малі! Різницю їх змушують платити зі своєї кишені! Є автомобілі, які влітку їздять з не працюючим кондиціонером, а в броньованій машині, яка повністю закрита, температура доходить до 40 градусів! А ще ж інкасатор у бронежилеті! От і подумайте, за яку роботу він може думати при таких умовах і в якому моральному стані знаходиться.

 

– Яку зарплату ви вимагаєте?

 

– Хочемо отримувати те, що повинні по закону. А це понаднормові, премії. Кошти на це виділяються, але чомусь до нас не доходять. Якщо ситуація після втручання столичного керівництва Ощадбанку не вирішиться – будемо бунтувати.

 

Керівництво Вінницької обласної філії «Ощадбанку» повідомило, що провели за зверненням інкасаторів внутрішню перевірку, яка не виявила жодних порушень у виплаті заробітної плати. В банку вже 2 тижні працює перевірка з Києва. Коли саме будуть висновки – поки що не повідомляють:

 

– Для зустрічі з трудовим колективом приїхало київське керівництво: заступник голови правління банку і керівник підрозділу, який опікується інкасаторами. Вони послухають вимоги, претензії і побажання інкасаторів. Пояснять позицію керівництва з цього питання, спробують владнати цю конфліктну ситуацію, — розповіла заступник начальника обласного управління Ощадбанку Світлана Мозгова.

 

– Інкасатори стверджують, що їм вдвічі урізали зарплатню. Це правда?

 

– Це не так. Щомісячні премії співробітникам залежать, в першу чергу, від виконання регіональним управлінням в цілому затверджених планів, в тому числі плану по прибутку. Якщо план не виконано, то й премії немає. Премія розраховується, виходячи з окладу. Може бути від 0 до 100% Так, у грудні всі працівники отримали 80% додатково до посадового окладу, бо у листопаді плани були виконані на 80%. А у січні план прибутку та окремі бізнес-показники не були виконані, тож у лютому виплата премії всім працівникам управління, в т.ч. інкасаторам, не проводилася.

 

– Інкасатори готові блокувати роботу, якщо їхні вимоги не почують.

 

– Сподіваємося, що такого не станеться. Бо вони всі дорослі люди і розуміють відповідальність за такі дії.

 

Коли питання невиплати зарплатні інкасаторам стало відоме пресі та громадськості, разом із цим активісти підняли питання про нібито забуті і закинуті подалі 9 кримінальних проваджень по факту розтрат та присвоєння коштів керівництвом вінницького Ощадбанку:

 

– Десятки мільйонів, між іншим! За декілька років не опитали жодного свідка чи фігуранта справ. Невже керівництво Ощадбанку таке цінне для місцевої влади? — звернувся у «Фейсбук» до прес-служби обласного управління Нацполіції громадський активіст Володимир Черкас.

 

Щоб підтвердити чи спростувати інформацію про фінансові махінації, кореспондент звернувся в обласне управління Національної поліції. Чекаємо відповіді.

Вікторія МИКИТЮК, Анастасія ЯКОВИШИНА

Фото Сергія ХІМІЧА

Залишити коментар:
Нет комментариев