Чи матюкалась і шарпала вчительку п’яна директриса? Думки у педколективі і селі розділились. Освітянку відсторонено від посади
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Чи матюкалась і шарпала вчительку п’яна директриса? Думки у педколективі і селі розділились. Освітянку відсторонено від посади

Жителі Кордишівки Козятинського району обурені поведінкою директора школи Галини Зорук, яка, за їхніми словами, вживає нецензурну лексику та погрози до учнів і вчителів.

 

– Останньою краплею став концерт до 8 Березня, коли керівник школи при учнях обматюкала та шарпала вчительку. Та навіть потрапила на лікарняне ліжко через стрес. Селяни вимагають від районного відділу освіти звільнити директора, – повідомив нашому кореспонденту сільський голова разом із іншими жителями Кордишівки.

 

– Двадцять років я викладала в школі музику й співи. Останнє десятиліття очолюю сільський будинок культури, — починає розмову жителька Кордишівки Валентина Долинянська. — Перед святом 8 Березня я звернулася до директора школи Галини Зорук, аби школярі взяли участь у загальносільському концерті. Проте отримала відмову.

 

Було неприємно, адже раніше школа та будинок культури активно співпрацювали. Учні хотіли брати участь у святі, але не отримали в школі дозволу. Та серед дітей знайшлись сміливці. Дев’ятикласники самостійно вирішили виступити в клубі й вмовили свого класного керівника Тетяну Василишину та вчительку музики Олену Олексюк. Вони дійсно порадували односельчан гарними номерами.

 

Як розповідають селяни, директор школи також навідалась на свято. Тільки вже у нетверезому стані, адже до того із колегами організувала корпоратив.

 

– Вона ледь на ногах стояла і дуже розізлилась, коли на сцену вийшли школярі та їхня вчителька Тетяна Василишина, — розповідають жителі Кордишівки. — А після концерту Галина Іванівна при дітях стала з'ясовувати стосунки із класним керівником, яка, до речі, їй доводиться племінницею. Шарпала вчительку та матюкалась. Педагог отримала стрес і звернулась до лікарні. А вчителька музики написала заяву на звільнення після пережитого. Ми хочемо, аби в області знали про ситуацію. Її свідками стало все село. За цей час директор школи могла б вибачитись перед класним керівником 9-го класу.

 

– Після того як відбувся цей інцидент, хтось із дев'ятикласників обмовився, що має його запис. Директор допитала школярів та примусово зібрала у них всі мобільні телефони. Віддала через кілька годин. Яке вона мала на це право? Нас обурює ставлення Галини Зорук не лише до вчителів, а й до учнів та батьків. Директор школи в селі — це людина, на яку мають усі рівнятись. Натомість ми маємо диктатора у спідниці, яка на всіх кричить та ображає. Наразі у 9 класі Кордишівської ЗОШ навчається 14 учнів, а в 10 та 11 класах — по одному школяру. Після подібних конфліктів наступного навчального року знову не буде кому йти до 10 класу. Педагогічний колектив у нас сильний, жодних претензій.

 

Кордишівський сільський голова Іван Байда також був присутній на концерті до свята 8 Березня.

 

– Думав, що директора не буде. Проте Галина Зорук разом із двома колегами таки прийшла. По поведінці було видно, що вони пили... Посеред виступу дев'ятикласників Зорук зривалась і кілька разів підходила до вчительки музики. Брала її за шию і казала, що звільнить. Потім у холі будинку культури вона із нецензурною лайкою стала з'ясовувати стосунки із Тетяною Василишиною.

 

Мені неодноразово усно скаржився педагогічний колектив на дії директора. Зауважу, що Галина Зорук вже 9 років на пенсії. Впевнений, що на її місце знайдеться більш достойна кандидатура, адже діти та батьки не повинні страждати.

 

Директор школи Галина Зорук всі звинувачення відкидає. Каже, що таким чином на неї опоненти зводять наклеп. А вчителі та більшість батьків вже написали заяву на підтримку керівника школи.

 

– Я цього всього не робила і не матюкаюся. Крім того, не могла відмовити виступати, бо діти по домівках були. До мене ніхто абсолютно з даного питання не звертався. Це не мої діти, а батьків. І вони мали право йти на свято. Я лиш сказала, що моя внучка хвора і не зможе виступити. Зауважу, що частина учнів мешкають у бригадному селі Прушинка і не було автобуса, щоб їх відвезти. У сільраді це питання не вирішили, а хотіли скинути на школу. Дійсно, 7 березня я була на корпоративі, але алкоголь не вживала. Це можуть підтвердити у медпункті. Навпаки, у мене того дня був високий тиск.

 

Впевнена, що цей конфлікт виник через вибори, бо я набрала більшість у Прушинці. І теперішній сільський голова не може це простити і принижує мене. А один із батьків, який наговорює, сам підіймав на мене руки в кабінеті. Дуже боляче, бо я вклала у школу дуже багато сил та праці. А тепер маю відмиватись від цього бруду.

 

Захищає директора і мама школярів Оксана.

 

– Галина Зорук випустила не одну мою дитину. А тепер й інших вчить. Це прекрасний педагог. Діти в неї нагодовані та веселі. І сьогодні, щоб так взяти та принизити людину, це не по-людськи. Страждають учні в першу чергу. Голова стверджує, що директорка була нетвереза. Та ніхто її такою ні разу не бачив. А це попридумували, щоб діти з температурою їм концерти давали. Я б перша своїх дітей не пустила. І повірте, багато батьків будуть проти і горою стануть за директора.

 

Ситуацію коментує завідуюча відділом освіти Козятинської РДА Аліна Діденко.

 

– Я спілкувалась із директоркою щодо цього інциденту. Вона каже, що діяла правильно і не була п’яною. Моя точка зору така: не може директор забороняти дітям виступити у концерті, показати творчі номери для своїх мам. Сільський будинок культури для того й існує, щоб там збирати людей і влаштовувати такі гарні свята. Діти могли б і не питати у директорки дозволу, тому що виступ був о 19.00, тобто у позашкільний час, і вони знаходились під доглядом батьків.

 

Проте директор чомусь вирішила, що має право робити учням та вчителям зауваження. Вони ж були не на роботі, а виступали як громадяни села.

 

Лист-звернення від голови сільської ради пішов на адресу районної держадміністрації, районної ради та відділу освіти. Створена комісія щодо вивчення ситуації. Голова РДА видав розпорядження відсторонити директора від посади на час роботи комісії, але вона продовжує працювати вчителем. Кордишівською школою на даний час керує спеціаліст відділу освіти.

 

Готові вислухати й інші точки зору.

Вікторія Снігур

Козятинський район

Залишити коментар:
Нет комментариев