Хорт у СІЗО вже 679 днів. Там і зустрічатиме свій день народження. Апеляційний суд переніс слухання справи за крок до винесення рішення
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Хорт у СІЗО вже 679 днів. Там і зустрічатиме свій день народження. Апеляційний суд переніс слухання справи за крок до винесення рішення

У понеділок колегія обласного Апеляційного суду продовжила розгляд скарги адвокатів Юрія Павленка на вирок Вінницького міського суду щодо позбавлення волі на 4,5 року. Сам Хорт, анонсуючи це засідання, називав його останнім. Тому більшість присутніх вірила, що у той день почують вирок суддів. Та цього не сталося.

 

За чотири години судді допитали одного свідка (загалом за два слухання опитали 11 з 16 заявлених) та переглянули приблизно півгодини відеозаписів з подій поблизу Вінницької ОДА 6 грудня 2014 року, на яких власне базувався вирок судді Курбатової. Присутні помітили, що відеозаписи «Хорт кидає петарду», «Хорт кидає димову шашку» не відповідали своїм назвам. На них важко було розрізнити, де і що саме робить Павленко.

 

«Я не кидав димової шашки. Петарду я дійсно тримав у руках, але не запалював її і не завдавав правоохоронцям тілесних ушкоджень. У мене не було мети комусь зашкодити», — так прокоментував Хорт побачене на відео.

 

За півгодини до завершення робочого дня головуючий суддя хотів перенести дебати сторін на інший день, однак Хорт та його адвокати наполягли на продовженні. Юрі дали слово. Та вже після його виступу судді, «аби забезпечити право Павленка на захист», таки вирішили перенести розгляд справи на 14 листопада.

 

– Думаю, це зумисне затягування, якщо мені хочуть винести обвинувальне рішення. Таким чином, вони підтягують до 4-х років позбавлення волі, — заявив Юрій Павленко. — Тоді я вийду з зали суду засудженим. Це було б підло. Адже сьогодні ми переконались по відео, що справу сфальсифіковано. Це класичні політичні репресії. Я вже неодноразово заявляв, що справа є політичною та замовною. Судовий процес був упереджений, а вирок вважаю першоквітневим жартом. Він має бути скасований, а кримінальне провадження – закрите. Наполягаю саме на скасуванні вироку, а не звільненні на підставі відбуття мною строку покарання за злочин, якого я не вчиняв.

 

Адвокати Хорта залишилися задоволені. На їхню думку, відеозаписи вкотре і остаточно продемонстрували невинуватість Павленка.

 

– Ми вдячні Апеляційному суду, що він надав можливість усунути певну неповноту вивчення доказів та допиту свідків, допущену судом 1-ї інстанції. Зараз картина повністю змінилася. Хуліганство не підтверджується, це вже очевидно. Більше того: прокурор погодився з нашою позицією про виключення 28-ї статті ККУ – це ті обставини, що обтяжують покарання. Тобто, вирок уже не може залишитися в силі, — впевнений адвокат з Києва Олексій Бонюк. – Те, що я бачив на відео, навіть не тягне на дрібне хуліганство. Це все – розірваний портрет. Всім це давно зрозуміло. Логічним завершенням цього розгляду буде виправдальний вирок. Я не знаю, на чому може базуватися обвинувальний вирок, хіба що на якихось підтягуваннях, вишукуваннях та надумуваннях неіснуючих фактів.

 

Тим часом в оточенні Юри побоюються, що судді затягують з вироком, бо чекають скасування «закону Савченко», щоб Юра таки відсидів «по повній». До слова, на момент наступного слухання, яке відбудеться 14 листопада, Юра сидітиме за гратами вже 3 роки і 10 місяців (за законом Савченко). Свій 27-й день народження (29 жовтня) Хорт «святкуватиме» також в ізоляторі.

Анастасія ЯКОВИШИНА

Залишити коментар:

- Аноним

Мені повідомили, що сьогодні у Юрія ДН. Вітаю!