Кривешко проти «33-го каналу»
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Кривешко проти «33-го каналу»

100 000 за честь. На черговому засіданні по справі дружина обізвала журналістку Л. Поліщук «хамкою», Тетяна Редько намагалась довести, що вона не Андрій... Подробиці цієї резонансної справи та її абсурдних деталей – далі.

 

 Звернення «Антикорупційної спілки Вінниччини»

 

«Громадська організація «Антикорупційна спілка Вінниччини» звертається до голови обласної фракції РПЛ Сергія Кривешка, його адвоката Сергія Павлюка і усіх правоохоронних структур області з проханням дати відповіді на такі запитання:

 

1. Чи правда, що депутат облради Сергій Кривешко є кумом начальника поліції Вінниці Анатолія Присяжнюка?

 

2. Сергій Павлюк, нині адвокат Кривешка в суді проти «33-го каналу», на слуханнях перед депутатами Вінницької обласної ради, коли його рекомендували до складу поліцейської комісії з відбору кадрів, заявляв, що він незаангажований громадський активіст, юрист. Враховуючи це, обласна рада більшістю голосів рекомендувала його в конкурсну комісію з відбору поліцейських. Тепер Сергій Павлюк входить до складу поліцейської комісії Головного управління Національної поліції у Вінницькій області. І паралельно захищає інтереси голови фракції радикалів у суді. Виникає запитання: це відплата за його обрання? Якщо С.Кривешко кум начальника поліції м. Вінниці А.Присяжнюка, а С.Павлюк – його адвокат, то чи не міг член комісії з відбору кадрів до поліції лобіювати інтереси керівників місцевої поліції й, навпаки, сприяти неатестуванню тих, хто їм неугодний, враховуючи кумівські зв’язки свого підзахисного? Чи не ввів він в оману весь депутатський корпус облради щодо своєї незаангажованості? Просимо вважати це звернення як офіційний запит в рамках Закону «Про звернення громадян». Чекаємо відповіді на поставлені запитання від керівництва Нацполіції України, Головного управління нацполіції у Вінницькій області, депутата Вінницької облради Сергія Кривешка та адвоката Сергія Павлюка.

 

3. На якій стадії розслідування кримінальна справа, яку порушили після подій 16.02.2014 р., коли до міліції звернувся директор АТП «Кривешко» зі скаргою, що активісти вінницького Майдану перешкоджають його «Неоплану» везти тітушок до Києва (відповідний документ був поширений громадським активістом Вадимом Шкільняком на його сторінці у соцмережі)?

 

Від редакції. Керуючись принципами свободи слова та демократії, готові надати слово для відповіді перерахованим особам на сторінках газети.

 

«Ласкаво просимо в театр абсурду»

 

Тетяна Редько – депутат обласної ради, заслужений журналіст України:

 

– Вже 4 місяці я доводжу в суді, що я не Андрій. Хто наступний? Голова облради, Прем’єр, Президент, яких наречуть «радикальні» на голову позивачі, що вони вже Тоні, Влади та Параски? Депутат Кривешко, крім того, що позивається до газети «33-й канал», позивається і до мене, бо вважає мене Андрієм Власенком. Тому я вимушена була окремо найняти адвоката, щоб він і я ходили до суду, доводити, що роздвоєння особистості – не в мене... І я є Тетяна Редько!!! Вже і редакція засвідчила, що я не Андрій Власенко, Спілка журналістів також про це повідомила, бо ж очевидно, що я є жінкою з іншим прізвищем та ім’ям. Крім того, в суді фігурує взагалі кимось сфальшована копія з моєї сторінки у «Фейсбук», де я немовби публікую своє фото, але підписуюсь Андрієм Власенком. І на основі цих «доказів» я маю визнати, що, напевно, я таки Андрій, а ще, що у процесі цього «перевтілення» «порочила» честь і гідність Кривешка настільки, що маю виплатити йому солідарно 100000 грн. А ще на сторінці, на якій немає й не писалось мною чогось про нього, маю невідому інформацію забрати, іншу – рішення суду опублікувати й чолом бити, що автором публікації є не вказаний Андрій, а я — Тетяна.

 

Як вам така абракадабра? Чи не пахне тут клінікою?

 

І чого вимагає цей позов – розголосу на всю Європу колегами по перу, що в судах України такі абсурдні ситуації допустимі – як метод тиску на авторитетні незалежні видання та журналістів? Чи, може, почекати, коли наступним візаві якогось депутата з «радикальною головою» стане така собі Тоня Коров’як, під якою він помістить фото очільника обласної ради, зробить копію й тягатиме його по судах, змушуючи визнати, що він уже не Анатолій Олійник. А може й далі піти – Прем’єра чи Президента «охрестити» Владою чи Параскою? Мудрі й досвідчені судді! Владо України, журналістська спільното! Я як голова комісії з питань свободи слова та інформаційного простору Вінницької обласної ради прошу якнайшвидше закінчити, згідно з верховенством права, цей театр абсурду й не ганьбитись на всю Європу. Зарання вибачаюсь за аналогії, але по-іншому не змогла відтворити парадоксальні події, в які втягнута…

 

Власний відвід суддя не прийняла

 

Адвокат Якименко дійсно на останньому судовому засіданні робив клопотання щодо відводу судді Ольги Ан. Приводом для цього послужив її вислів про вінницьку незалежну газету «33-й канал»: «...у нас в під’їзді і на вокзалі багато про що говорять, але не про все це повинна писати газета. І мені цікаво, на якому рівні ваша газета? Може, вона варта, вибачте, використання як упаковочного матеріалу?»

 

Крім того, у справі як доказ була визнана невідомо ким і звідки знята ксерокопія, надана стороною обвинувачення. Суддя відвід не прийняла. Наступне слухання цієї резонансної справи – 8 листопада.

 

«Рада Майданів Вінниччини» кличе на Вінниччину
Ляшка, аби поглянув, що робить його однопартієць

 

«Те, що сьогодні відбувається в суді — недопустимо і неприпустимо, — переконаний голова Ради Майданів Вінниччини Петро Гандурський. — Бо ця газета під час революційних подій була на Майдані, чесно висвітлювала все і відстоювала права людей. А Кривешко тим часом возив «тітушок» на Майдан і заробляв на крові. І тепер Рада Майданів Вінниччини вимагає негайного приїзду лідера Радикальної партії пана Ляшка і пояснення дій свого однопартійця перед людьми. Ось, погляньте, він пише гасла: «Допомога громаді», «Постійна допомога бійцям АТО» та інше. Вважаю, що з його боку це, як мінімум, цинічно. Хоча б тому, що руками працівників, котрі стоять тут і тримають ці гасла, на його транспортних засобах доставлялися «тітушки» на Майдан. А сьогодні вони намагаються подати Кривешка як захисника громади. Так, газета пише правду, і, можливо, це далеко не всім подобається. Тому сьогодні я і мої друзі прийшли сюди, щоб засвідчити свою позицію і підтримати газету у боротьбі проти горе-депутатів, які навіть заробітками на свободі слова та демократії не гребують».

 

Голова депутатської комісії з питань бюджету Геннадій Мазур прийшов разом з колегами-депутатами обласної ради, членами фракції «Батьківщина», іншими небайдужими депутатами підтримати газету «33-й канал».

 

«Ми не мали права у такий момент бути осторонь, адже справа стосується наших колег Тетяни Редько і Андрія Вигонюка та газети, яку ми дуже поважаємо, — каже Геннадій Мазур. — Ми завжди підтримуємо свободу слова. Скажу відверто, люди, котрі позиваються до журналістів за висвітлення подій, тим більше, вимагаючи за це гроші — не мають ні честі, ні гідності. На мою думку, ця справа не має перспективи і, як кажуть, Бог високо, він все бачить — Закон переможе. Свого часу різні публікації були й відносно мене, я міг з чимось погоджуватися, з чимось не погоджуватися. Але подавати позов проти газети і вимагати якісь гроші я собі ніколи не дозволяв. Журналісти — це люди з великої літери, вони мають право висвітлювати ту інформацію, яка правдива, законна і потрібна. Хто заважає їм у цьому, особливо в наш час – працює на ворога-агресора».

 

У минулих номерах ми повідомляли, що на захист свободи слова та демократії й колективу газети та проти позову депутата Кривешка, який оцінив свою честь та гідність у 100000, стали губернатор області, нардепи всіх фракцій із Вінниччини, десятки тисяч вінничан.

 

Кореспондента «33-го каналу» дружина депутата
обізвала «хамкою» під час виконання нею професійних завдань

 

- Я — кореспондент газети «33-й канал» Людмила Поліщук – виконувала свої професійні обов’язки й у перерві судового засідання підійшла до позивача Сергія Кривешка, щоб запитати про його реальні мотиви судової тяганини з газетою та чи відмовлятиметься він від позову, як це повідомив голова його партії Олег Ляшко. До речі, працівники редакції та журналісти неодноразово пропонували Сергію Кривешку, опираючись на закон, скористатись правом на відповідь на шпальтах «33-го каналу». Але у розмову, записану на відео у багатьох ЗМІ з Сергієм Кривешком, втрутилася його дружина й обізвала мене «хамкою». Вважаю такі дії перешкоджанням моїй професійній діяльності й прошу правоохоронні органи дати їм правову оцінку.

 

Я дякую вільній пресі та «33-му»,

 

які не мовчать і доносять правду, в тому числі й на тему війни, і завдяки яким лікар Грачов взагалі залишився живим і повернувся з фронту додому й зараз працює на державу та її народ, — заявив легендарний АТОшник та офіцер 93-ї бригади вінничанин Андрій Грачов – Грач. — Бо коли я там, в окопах у Пісках та Водяному, під Донецьким аеропортом на всю країну чесно, як солдат, розповідав, що насправді там відбувається, на мене тиснули, лякали і намагались розжалувати... Але саме «33-й канал» чи не єдиний у рідній Вінниці тоді наважився підняти мою тему, викликав резонанс, і нас, фронтовиків, нарешті почули там, нагорі, завдяки газеті та ЗМІ. Тому я поважаю чесних і хоробрих журналістів, чиєю зброєю, як у лікаря скальпель чи солдата автомат — є слово. Я знаю, що ви як громадяни, волонтери та газетярі робили і робите для міста, області та України все можливе та неможливе... Як ви пишете про кожного загиблого Героя цієї війни, щоб наші діти знали справжніх захисників та реальну історію АТО. Тому я підтримую «33-й канал»...

 

Переконаний, зі мною десятки тисяч чесних і принципових воїнів — моїх побратимів. Звертаюсь до всіх ветеранів АТО з одним-єдиним проханням: «Наш ворог — це «регіони», сєпари та ті, хто через Антимайдани і тітушок привів війну в Україну...» І тут ми маємо бути єдині, бо знаємо ціну слова побратима, кожного патрона та життя...

 

Батьки загиблих на війні дітей-героїв – із народною газетою

 

Батько загиблого героя та міський голова Липовця Микола Грушко від імені батьків полеглих на Донбасі воїнів заявляє:

 

– «33-й канал» написав про героїзм кожної нашої дитини, яка полягла за Україну на Донбасі. Газета не залишила поза увагою жодної проблеми, з якою ми зверталися. Неодноразово надавала можливість висловити слова правди, й мені в тому числі, та конструктивно покритикувати владу та депутатів Верховної Ради. Бо так має бути в демократичному суспільстві. Незалежні ЗМІ для того, щоб донести до влади, політиків голос народу, який їх обрав. А вона має виправляти власні помилки, щоб не доводити до кровопролить… Я дякую за те, що у нас є така газета, яка сповідує принципи свободи слова і демократії. Вважаю судовий процес, який сьогодні відбувається за позовом депутата-радикала Кривешка до «33-го каналу» та заслуженого журналіста, тиском на незалежну пресу й самопіаром. Вважаю ганебним депутату-політику вимагати кошти у сумі 100000 від журналістів газети, яка 25 років служить свободі слова й робить усе, аби в Україні було справедливе та рівне демократичне сусільство. Переконаний, що депутати, які зважуються на грошові позови – честі не мають, бо вона за гроші не купується.

 

Я з однодумцями стаю на захист газети й прошу усіх небайдужих керівників області, країни, патріотів-громадян захистити незалежну газету Вінниччини із найбільшим тиражем та довірою. Хіба в час війни й інших бід політику й депутату немає більше чим займатись, аніж ходити по судах, тягнучи туди журналістів?

 

Дякуємо. Слова підтримки свободи слова і демократії та колективу найтиражнішої газети Центру України – «33-й канал», який бореться за це, можна надсилати на адресу gazeta@33kanal.com.

 

Спасибі, що ви з нами, патріоти України, чесні та небайдужі люди, яким потрібна Україна ЯК ТЕРИТОРІЯ СВОБОДИ!!!

Ваш «33-й канал»

Залишити коментар:

- Аноним

зовсім не так по Сосонці. Люди не прийшли "не дати голосувати", а прийшли вимагати скасувати вже проголосоване з копою порушень погодження! яке прийняли ще в грудні. не форсувати? сьогодні там там відутюжили ту районну "Батьківщину", що вони не знали вже де в Сірка очі позичити. вкотре думку людей проігнорували. а атовців тих пошукайте в себе на фото з одного дуже цікавого судового процесу.