"Найбільше пишаюся розписом будинків, ці роботи завжди на виду і їх бачать люди, які проходять повз"
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

"Найбільше пишаюся розписом будинків, ці роботи завжди на виду і їх бачать люди, які проходять повз"

Унікальні малюнки у стилі наївного мистецтва створює Вінницька художниця Юлія Гушул на шкірі, склі, тканині і будівлях.

 

Стиль, мотиви та ідеї її чарівних зображень — те, чим жила майстриня у дитинстві, що пропустила крізь серце і що зуміли прищепити їй батьки-художники й бабуся-вишивальниця.

 

- Коли у 25 років я нарешті переборола страх перед білим аркушем і почала малювати, зрозуміла, що ті образи і кольори, якими я годинами милувалася в дитинстві, завжди були разом зі мною й тільки тепер почали відображатися у вигляді малюнків, — розповідає художниця. — Іноді я просто починаю малювати, навіть не уявляючи, що вийде.

 

Дуже цікаво імпровізувати на склі, адже це робота у тривимірному просторі: коли на роботи світить сонце, вони на очах оживають, а мати сонце за співавтора – це чудово.

 

З однією зі своїх робіт, портретом південноафриканської художниці Кендіс Брайтц з очима-тюльпанами, Юлія Гушул брала участь у проекті «Портрет художника» в «PinchukArtCentre», стала першою художницею проекту «Виставка в під’їзді», що проходив за ініціативи Єгора Соболєва, репродукції її робіт на деякий час прикрасили під’їзд однієї з багатоповерхівок на Троєщині в Києві. Роботи майстрині також були представлені разом із роботами Марії Приймаченко в столичному музеї «Духовні скарби України», в рамках виставки «Українська мова». У Вінниці вона брала участь у різних проектах, організовувала персональну виставку «Прості речі та небачені істоти» в галереї «АртШик».

 

– У мене давно були підозри, що мої малюнки гарно пасуватимуть українським традиційним хатинкам-мазанкам, але тільки минулого року з’явилася можливість це нарешті перевірити, — каже Юлія. — Я придбала старенький будиночок у селі Канава Тиврівського району і почала малювати на побілених стінах. Спочатку намалювала квітку з трьома очима й пташок над вікнами, велику рибину, тому що Канава славиться риболовлею, а потім центральний елемент — оберіг. Наша хатинка дуже подобається місцевим мешканцям. Згодом своїми малюнками я прикрасила Вінницьку бібліотеку №1, в рамках проекту "Стежка" мистецької агенції "АртПоле".

 

На втілення нових ідей та цікавих творчих задумів художницю надихають донечки Єва та Юна, котрі, як і матуся, з раннього дитинства вчаться робити прекрасне.

Юлія Шандра

Юлія Шандра

Залишити коментар:
Нет комментариев