Пройшло ще 10 виборів на Вінниччині
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Пройшло ще 10 виборів на Вінниччині

Качур заявив про банду завезених дніпропетровських та «банду при владі», гіршу за Януковича… 18 грудня в Немирові, Бару, Томашполі, Тульчині, Вороновиці, Оратові та ще 4 «укрупнених» громадах люди обирали собі нових депутатів та голів, які в найближчі роки будуть ділити їхні збільшені бюджети та найдорожчий скарб України — землю!

 

Саме тому до цих гарячих зимових виборів по-вінницьки була така увага партій, «грошових мішків», бандитів, поліції та преси… Практично в усіх «нових» громадах перемогу здобули нинішні голови.

 

До оприлюднення офіційних результатів, за попередніми даними, у Вінницькій ОДА назвали такі прізвища переможців: у Барській ОТГ — Артур Цицюрський, Вороновицькій — Олександр Ковінько, Северинівській — Олександр Христюк, у Немирові — Віктор Качур, у Ситковецькій ОТГ — Віктор Михайленко, у Оратівській — Ігор Барський, Томашпільській — Валерій Немировський, у Тульчинській — Валерій Весняний, у Жданівській — Станіслава Ядвіжина, у Бабчинецькій — Ніна Зварич.

 

Не виключено, що по кількох цих виборах попереду ще затяжні судові процеси і навіть скасування результатів... Але «Феномен 10 голів» вже пояснили у Комітеті виборців України:

 

– Чи варто було витрачати 18 мільйонів на ці вибори, коли «те же на манеже»? Варто, бо склад депутатів по цих громадах змінився суттєво. А те, що перемогли нинішні голови, це свідчення того, що, мабуть, вони непогані господарники, добре вели агітацію, вміють пообіцяти людям добро і їм можна довіряти, — вважає представник КВУ Владислав Телень.

 

І по двох скандальних виборах – у Немирові та Томашполі – після втручання СБУ, Нацполіції та особистих зустрічей «вождів» із Вінниці з кандидатами бойові пристрасті майже вдалось загасити. Але не на всі 100%.

 

Ось що новообраний мер Немирова Віктор Качур від РПЛ заявив на останній сесії обласної ради:

 

– Нешанована наша владо, бо влада сьогодні — це банда. Хоча нещодавно відбулася Революція гідності, але такого свавілля ще не було. Як вам відомо, опонентів філонили, філонять і продовжують філонити за допомогою нинішньої влади. Хочу звернути увагу на декілька моментів. Вояжі кандидата від БПП з Валерієм Вікторовичем продовжувалися по кожному району, хоча домовлялися про чесну передвиборну агітацію, без залучення адмінресурсу.

 

Вам відомо, що у Немирів заїхали дніпропетровські бандити від БПП, живуть у готелях і допомагали проводити вибори провладному кандидату? Вони побили працівника Немирівської міської ради тільки за те, що він не дозволив вішати плакати, які паплюжили честь міського голови. Ніяких п'яних розборок не було, як писали деякі ЗМІ. Це було політичне замовлення. Зараз ця людина знаходиться в лікарні у важкому стані, зламали щелепу, зламали носа, гільза застрягла в оці, робили операцію у «Пироговці».

 

Серед свавілля, яке чинила влада, ще один приклад. У день виборів були розіслані інформаційні листівки, в яких йшлося про те, що якщо людина отримувала матеріальну допомогу від Немирівської міської ради, то вона позбавляється права на субсидію...

 

Маніпуляції, підлість культивується сьогодні у нинішній владі. Представник від БПП з кожним виборцем укладав угоду, де обіцялися кошти. За що саме, думаю, ви здогадуєтеся... Звертаюся до правоохоронних органів: розслідуйте ці факти, а також підпал, коли писали, що кандидат від БПП так парився, що аж дим пішов... Після цього почали ширитися чутки, що Качур підпалив баню провладного кандидата. Навіть банда Януковича не діяла у такий цинічний спосіб.

 

Вимагаю притягнути до відповідальності бандитів з Дніпра, які приїхали на вибори у Немирів, і об'єктивно розслідувати усі порушення під час виборчої кампанії.

 

Щоправда, у запитаннях до голови радикалів та роздумах депутатів звучало:

 

– То чому тоді Віктор Качур делегував у цю «злочинну владу» свого сина — нині заступника голови Вінницької облради Олександра Качура — і чому палко відстоював ідеали Майдану, взяв головою фракції підозрюваного у перевезеннях на Майдан «тітушок» та того, у якого, за словами голови ОДА, були обшуки по цій справі?

 

– Так само в Томашполі, незважаючи на відкрите кримінальне провадження на селищного голову Валерія Немировського, він втретє зміг вибороти перемогу на виборах уже в об'єднаній громаді.

 

– По Бару моїм головним конкурентом був голова РДА Василь Саволюк від БПП, який із своєю командою задіяв стару, всім відому схему із адмінресурсом, агітаторами по 200 гривень у руки та тотальним «засіванням» міста дорогою рекламою. Те саме було від них у Тульчині, Томашполі та інших районах.., — прокоментував результати виборів мер Бара Артур Цицюрський (кандидат від «Самопомічі»). — Але їм це «засівання» не допомогло... За мене проголосували 3080 осіб, за Саволюка від БПП — 1642.

 

— По Оратову було розіграно класичну схему — всі на вибори Ігоря Барського! Бо за нього особисто агітувала голова райради Галина Лошак, а районні «Обрії Оратівщини» вийшли подвійним, майже 3-тисячним тиражем із хвалою, та інтерв'ю саме Барського, — розповів спостерігач від КВУ Станіслав Телень. — Так само звуковий ряд із вітання пана Барського крутили по місцевому радіо.

 

Свої «бої» місцевого значення із спробою реваншу екс-регіоналів та «перефарбованих» партійців були в Бару та Тульчині... Але реваншу не вийшло! Хоча ЦВК у Києві знімало таких мультикандидатів із виборів, що в 2015-му були в одній партії, а нині перебігли в іншу... А місцеві суди Вінниччини, як на замовлення, поновлювали їх на грудневих виборах і давали шанс вкотре поборотись за мандат чи крісло народної довіри...

 

– У день голосування до нас надійшло 35 звернень і 10 фактів були офіційно зафіксовані разом із 4 кримінальними провадженнями, — повідомив представник Нацполіції Ігор Слободянюк. — Зокрема, були три спроби підкупу виборців, три — незаконного використання і фотографування бюлетенів та 1 факт хуліганських дій.

 

На одній з дільниць був зафіксований випадок передачі грошей жінці, але та пояснила, що їй просто повернули борг, інші.

 

Але найбільш несподіваний поворот могли отримати вибори у Бабчинцях Чернівецького району, де сусіднє село Букатинка збиралось бойкотувати 18-те грудня. І свого слова люди дотримали – із 200 селян на вибори прийшли лише 30... Чому? Люди кажуть, що їхні підписи за майбутнє об'єднання збирали ще в серпні... Але як і що буде із цього «союзу», перш за все, із землею Букатинки після грудневих виборів, не пояснили — тому вони в такий спосіб і проігнорували вибори. Наступна серія виборів, схоже, потягне на наступний серіал: «Пани чубляться — а у мужиків чуби тріщать…»

Роман КОВАЛЬСЬКИЙ

Роман Ковальський

Залишити коментар:

- Аноним

В Томашполі потрібно буде засиди в тюрму осіб, які намагались нечесно вести вибори. Надумані справипроти діючого селищного голови відкривались за вказівкою зверху і найближчим часом будуть закриті. А от ті, що шукали двійника та придумували різні непристойні речі мають бути наказані. Жителі Томашпільської громади зробили свій вибір незалежно від адмінресурсу.

- Аноним

Віктор Качур, вітаю тебе з перемогою на виборах в Немирові! Знай друже, що жителі Немирова тебе підтримують вже не один рік і це показали останні вибори. Головне - не здавайся і продовжуй робити добрі справи для громади міста. А конкуренти були, є і будуть. Бруд їх змиють весняні дощі, нерви твої потрачені, поверне довіра та домога місцевої громади. Так що Віктор Миколайович, сили, здоров' я і успіхів в роботі!