Суд над Хортом: «Єдине, що підтвердили свідки: він розірвав портрет Порошенка»
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Суд над Хортом: «Єдине, що підтвердили свідки: він розірвав портрет Порошенка»

Адвокати Юрія Павленка впевнені, що свідки захисту повністю розібрали на дрібненькі шматки «пазл обвинувачення», який так старанно склав прокурор.

 

Перед початком третього розгляду апеляції у справі «розірваного портрета Президента» під стінами суду зібралося чимало вінничан, щоб висловити підтримку молодому активісту. Серед них був і відомий піаніст з Майдану — Piano Extremist, який провів імпровізований концерт. Присутні були обурені тим, що на засідання до Юри не приїхали депутати, які обіцяли йому підтримку.

 

– Цікаво, де всі ті депутати з мерії, обласної та Верховної Ради, які піарилися на справі Юри всі ці роки, постили фотографії у футболках «Свободу Хорту» у «Фейсбук»? Де ви? Далі словесної «підтримки» у соцмережах не дійшло? — обурювалися активісти. — Сьогодні до Юри прийшов єдиний депутат, засновник медіа-корпорації «33-й канал» — Тетяна Редько з Вінницької облради. А інші що? Знайшли важливіші справи?!

 

Оскільки на попередньому засіданні судді задовольнили клопотання захисту про повторне вивчення доказів, то остаточне рішення Хорту винесуть після допиту 16-ти свідків і перегляду відеозаписів. Цьому й було присвячено третій розгляд апеляції. Свідків просили розповісти про події, які відбувалися біля облради 6 грудня 2014 року, і роль Юрія Павленка в них. Більшість, як один, запевняли, що не бачили участі Юрія в протиправних діях, заперечували й те, що він вибивав двері та кидався димовими шашками чи гранатами. Один зі свідків заявив, що бачив Юрія поблизу адміністрації.

 

Юрій Павленко впевнений, що одне негативне свідчення ніяк не вплине на рішення суддів, адже, по суті, нічого не доводить.

 

«Цей чоловік каже, що я — провокатор і мене затримували «афганці» з «імітатором гранати» в руках. Подивились і відпустили. Насправді то був «Гепард», а в руках у мене нічого не було. Вони просто намагались мене витягти з натовпу, — запевнив Хорт. — І ще з його слів: мене впустили потім в облраду через задній двір, щоб я влаштував там провокації. Мужичок цей із «Самооборони», котра в той день там була «за порядок».

 

Хтось у січні 2015-го порадив адвокатам його заявити свідком, і так він опинився в списку Бонюка».

 

Незважаючи на цю ситуацію, після закінчення слухання адвокати Юрія Павленка резюмували: допитані свідки повністю розбили аргументи сторони обвинувачення.

 

- Свідки розчарували сторону обвинувачення, тактика якого з перекладання відповідальності за події 6.12.2014 року під Вінницькою облрадою на одну людину розвіюється, як дим від неіснуючих петард, — поділився думками адвокат з Києва Олексій Бонюк. — Натомість починає вимальовуватися картина повністю заблокованої правоохоронцями, як фортеця, облради, з вікон якої летіло все, що приписали Юрію Павленку (і петарди, і димові гранати). Єдине, що підтвердили свідки: Юра дійсно розірвав портрет Порошенка.

 

Наступне судове засідання у справі «розірваного портрета» відбудеться 17 жовтня. Планують допитати ще 6 свідків (їх викличуть повторно) та дослідити відеозаписи подій 6 грудня 2014 р. Ймовірно, що після цього слуги Феміди оголосять дебати і заслухають останнє слово Юрія. Після чого винесуть рішення, яке вступить в силу відразу після проголошення. На той час Юра сидітиме за гратами вже майже 3 роки 9 місяців (за «законом Савченко») з 4,5 року, присуджених йому суддею Курбатовою.

Анастасія Іпатова

Залишити коментар:

- Аноним

разорвать портрет карамельного гандона это святое дело, Слава Юрию Хорту!