Трасу Гайсин - Умань перекривали тепличани, доведені до відчаю
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Трасу Гайсин - Умань перекривали тепличани, доведені до відчаю

У грудні 2015-го жителі Теплика і ближніх сіл перекривали рух транспорту на уманській трасі, протестуючи проти порушень з боку ТОВ «Теплик-Агро».

 

Люди засипали тодішній райвідділ міліції, райпрокуратуру скаргами і заявами про злочини з боку керівництва товариства, пікетували облУМВС, обласну прокуратуру.

 

Пройшло більше року, і 31 березня селяни знову вийшли і перегородили ту ж дорогу. І знову стали кілометрові черги зупинених автомобілів з обох боків таблички «Теплик». Що ж штовхнуло людей на повторний масовий протест?

 

- Гробить район керівництво ТОВ «Теплик-Агро», а бездіяльна влада закриває на це очі! — кричали протестувальники. — Більше трьох років ми воюємо за свої права, були на прийомі у голови ОДА, звернулись до Президента України, але ніяких відповідей не отримали. Обласна прокуратура теж мовчить! Були відкриті кримінальні справи по майну, по підробці документів, по паях померлих, але вони чомусь закриті, нас навіть не визнали потерпілою стороною! Ми вважаємо, що прокуратура, поліція і суд кришують «Теплик-Агро» і працюють за його вказівками!

 

Представник обласного ГУ НП запевняв, що кримінальні провадження тривають і окремі справи розглядаються у суді.

 

- А де результат? Як тільки власник товариства вступив у БПП і почав фінансувати діяльність районного осередку, все припинилось! — обурювались учасники акції.

 

- Шановні громадяни, ви обмануті Романюком, головою райради, якому висловили недовіру й усунули з посади! — звернувся до активістів Володимир Токарчук, депутат Теплицької райради.

 

Та люди перебивали депутата і скандували: «Ганьба, ганьба!». Пристрасті розгорались... Активісти згадували про фальшиві документи, про договори оренди з ТОВ «Теплик-Агро», які неможливо розірвати, про невиплати за земельні ділянки, про дерибан землі і бездіяльність сільських голів, депутатів різних рівнів та керівництва області.

 

А роздратовані водії сигналили, один з нетерплячих мало не наїхав вантажівкою на працівників поліції. У відповідь протестувальники побили у машині вікна.

 

- Наші біди ніхто не хоче слухати! Я маленький депутат сільської ради Орлівки. Чого тепличан перевели на обслуговування у вінницький госпіталь, за 165 км? Нікого не спитали, ні з ким не порадились! На наші землі кинули чужих людей, а хлопці з АТО залишились ні з чим, кажуть, заберіть заяви, бо немає землі. Ми безсилі, нічого не можемо добитись! Допоможіть нам, ми у відчаї, це крик душі селян Тепличчини! - заявила жінка-депутат з Орлівки.

 

Члени партії «Трибунал» врешті переконали людей припинити ходіння пішохідним переходом. Тепличани вирішили продовжити протест у Києві біля Адміністрації Президента і Кабміну, а ще підготувати звернення до Генеральної прокуратури України.

 

 

Тетяна Кондратьєва

Залишити коментар:
Нет комментариев