У сумках були розсада і полуниці, куплені на ринку, – виправдовуються кухарки, котрих активісти зловили під будинком-інтернатом
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

У сумках були розсада і полуниці, куплені на ринку, – виправдовуються кухарки, котрих активісти зловили під будинком-інтернатом

Відео, на якому працівники Ладижинського інтернату хвацько перестрибують через високий паркан з сумками, набитими харчами, і сідають до службового автомобіля, стало темою №1 у соцмережах.

 

Його відзняли активісти Офіцерського корпусу Ладижина. Сергій Березюк, один з активістів, котрий бачив усе на власні очі, розповів:

 

«Мені повідомили, що ввечері в суботу з інтернату будуть виносити продукти хачування, тому я звернувся до Офіцерського корпусу Ладижина по допомогу. Інформація підтвердилась, адже працівники інтернату виходили з нього не через головний вхід, а через інший, щоб їх ніхто не бачив, причому перелазили через паркан. Ми звернулись до Тульчинського відділення поліції, звідки виїхала оперативна група, яка відібрала пояснення, і найближчим часом, відповідно, будуть проведені оперативно-розшукові дії. Ми будемо чекати від директора інтернату пана Мельника проведення внутрішнього службового розслідування та притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників, які розкрадали продукти».

 

Історія з розкраданням харчів у цьому закладі не нова. Частину звинувачень підтвердила фінансова інспекція ще у березні. Тим часом директор будинку-інтернату Володимир Мельник у перший після відпустки робочий день вже давав пояснення дільничному. «Коли вони виносили ті сумки, ніхто не перевіряв їхній вміст. Тому стверджувати, що вони виносили продукти, поки що немає підстав».

 

Наталя Скавронська, інспектор по кадрах, повідомила: «Ми провели своє власне службове розслідування. Про те, чому вони виходили не через центральний вхід, а лізли через паркан, жінки пояснили, що втомилися, а від кухні туди йти трохи ближче. Одна працівниця кухні проводила прибирання, у неї було багато речей з собою, теж натомилася, бо працюють вони по 12 годин. Нічого з матеріальних цінностей, котрі належать інтернату, вони з собою не виносили. На тому відео зазняті дві санітарки-роздавальниці, котрі, по суті, не мають доступу до продуктів на кухні. Найбільше, що вони могли взяти — помиї, що, власне, одна й несла. Це була субота, базарний день. Кожна перед роботою купила якусь розсаду, щось придбала собі на ринку. У нас запитання до цих громадських активістів: а чому ж ви не довели свою справу до кінця і не показали, а що ж у тих сумках було?

 

Адміністрація не може постійно чатувати під парканами і чекати, коли будуть щось виносити з закладу. Сергій Березюк, котрий знімав відео, — людина зацікавлена в паплюженні наших працівників. Бо ще донедавна його дружина Лідія працювала у нас кухарем. Її звільнили за угодою сторін після того, як у неї вже було три догани, її спіймали на крадіжці. Але людину пожаліли. Після цього відео новий кухар звільнилася, бо в такому стресі працювати не може. А вона була одним з найкращих кухарів. Того дня в раціоні дітей було всього в достатній кількості. Ніхто зі 139 вихованців не залишився чимось обділеним. До речі, інші учасники відео отримали догани».

 

Але читачі переконані: це не проста крадіжка. Це чергове злочинне угруповання, яке діє протягом багатьох років і кришується посадовцями. Це явище вже стало звичним не тільки у цьому інтернаті. Дивуються — як совість дозволяє людям обкрадати знедолених дітей? Дехто жалів працівниць закладу, мовляв, а що їм робити? У них мала зарплата. Та більшість переконана: не влаштовує — розраховуйся.

Тетяна КОНДРАТЬЄВА

Тетяна Кондратьєва

Залишити коментар:

- Аноним

коли люди купують росаду, то її не ховають в пакеті і вона торчить з нього, тому що в іншому випадку вона завяне, помнеться, зломається. А полуницю носять в відрах, а не в пакетах, бо в пакеті роздушеться. на відео ні відер, ні зелені (росади), не було замічено))) і як що вони такі чесні, то навіщо закривали обличя??? Совпадение? Не думаю.... "Але читачі переконані: це не проста крадіжка. Це чергове злочинне угруповання, яке діє протягом багатьох років і кришується посадовцями.", дійсно, що можна було подумати іншого...