Ультиматум протестуючих під облрадою: “Буде спалений “Рошен”, якщо сьогодні не проведуть сесію!” (постійно оновлюється)
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Ультиматум протестуючих під облрадою: “Буде спалений “Рошен”, якщо сьогодні не проведуть сесію!” (постійно оновлюється)

Сьогодні стало зрозуміло, які фракції у облраді насправді “ручні” і депутати у них приймають рішення, не враховуючи думку своїх виборців, а як скажуть “звише”.

 

 

Вже об 11 год. було очевидно — у повному складі прибули на екстрену сесію (менше як за добу ще не збиралась жодна) на вимогу громадських активістів через блокаду на сході, фракції “Батьківщина”, “Самопоміч”, “Укропи”.

 

 

Фракція Аграріїв була представлена лише двома “не ручними” депутатами. Парадоксальною була картина пустки (за винятком однієї патріотичної Жанни Дмитренко) Радикальної партії у передніх рядах та БПП ( присутніми були лише голови - Олійник і Коровій, може ще один-два депутати), Опозиційного Блоку.

 

 

-Ось вам і новосформована ядерна коаліція. Нехай тепер Ляшківці в Сірка очі позичають і пояснюють народу за які вони “радикальні” зміни і як їх “мають” - обурювались активісти.

 

 

Все пускалось на тормоза і сесія мала вже перенестись на п'ятницю, Цікаво, що голова облдержадміністрації Велерій Коровій запевняв, що явка буде стопроцентною...

 

 

То чому не сьогодні і як так сталось, що депутати із цих фракцій раптом всі знайшли “поважні” причини, а інших фракцій сумлінно зібрались.

 

 

-В цей час уже 7 областей прийняли рішення по блокаді, а ви боїтесь — переконували активісти та патріотичні депутати. Для переконливості, рішуче налаштовані активісти перекрили Соборну. Народ виходив із трамваїв і тролейбусів. Багато хто приєднувався до протестуючих.

 

 

- Якщо сьогодні не пройде сесія — до п'ятниці буде спалений “Рошен”, - поставили категоричну і шокуючу для багатьох у владі умову протестуючі.

 

 

- Вже навіть я не можу контролювати протестуючих, робіть, що вам кажуть люди, — заявила на Президії Таїса Гайда, координатор Автомайдану.

 

 

Коли знову зібралась Президія, рішення про перенесення сесії не пройшло і депутати наполягли, вислухавши категоричну думку громади, провести її о 14 год. І в цей час стався парадокс, який поставив “симулянтів” сесіїї у дивне становище. Була оприлюднена заява Президента Порошенка про підтримку блокади “Орків”. А пізніше було рішенні РНБО про недопустимість торгівлі із ЛНР та ДНР.

 

 

Так, Рада нацбезпеки і оборони України схвалила пропозицію президента Петра Порошенка і постановила тимчасово припинити сполучення з окупованими територіями. Секретар РНБО Олександр Турчинов повідомив, що транспортна блокада окупованого Донбасу почнеться вже з середи, 15 березня, о 13:00.

"Констатуючи різку ескалацію російської агресії проти України, насильницьке захоплення українських підприємств... враховуючи те, що РФ розпочала на державному рівні визнавати "документи" самопроголошених республік... РНБО вирішив: тимчасово... припинити переміщення вантажів через лінію дотику", - цитує прес-служба РНБО слова секретаря Олександра Турчинова.

За його словами, уряду доручено невідкладно розробити і впровадити план заходів щодо забезпечення безпечного і надійного функціонування паливно-енергетичного та металургійного комплексу України, проаналізувати негативний вплив на економіку і бюджет країни та вжити заходи щодо їх мінімізації.

 

 

- То що, виходить, ті депутати, що не прийшли на сесію, у змові із Опоблоком, вчорашніми регіоналами і є “рукою Кремля”?

 

 

-Ось так, сам Бог наказав депутатів — ручників, - обговорювали протестуючі.

 

 

Народ дотис Президента, влада побачила, що реально запахло третім Майданом - почали робити висновки у коридорах влади. Тепер найцікавіше — чи покаже область розворот у 360 градусів і першою як область Президента підтримає його рішучі дії щодо блокади торгівлі із ДНР і ЛНР.

 

 

О 14.00 голова облради Анатолій Олійник знову не зміг розпочати сесію через недостатню кількість депутатів. Голова Вінницької ОДА Валерій Коровій запропонував провести сесію в п'ятницю. Активісти обурені і наполягають на нічній сесії.

 

 

- Конституція приймалася вночі. Чому ж ми не можемо так само провести сесію? - запропонувала активістка Людмила Бобровська.

 

 

Тим часом сходяться депутати-радикали.

 

 

Не дійшовши згоди з владою, активісти збираються об'їжджати будинки відсутніх  на сесії депутатів, щоб особисто запросити їх в приміщення обласної ради. Окремі з них - продовжать блокувати рух транспорту та пікет. Грозяться запалити шини.

 

 

Парадокс у тому, що навіть після заяви та рішення Президента і РНБО, "БПП" в облраді ігнорує відповідне рішення.

 

Анатолій Олійник зателефонував голові фракції "радикалів" Сергію Кривешку. Той не відповів. Тоді зателефонував голові обласної фракції БПП Олександру Крученюку. Той сказав, що депутати не зможуть сьогодні зібратися, тому що більша частина з них на посівній.

 

Тому ті фракції, які знаходяться зараз в сесійній залі, вирішили своїми силами зібрати кворум. І постараються провести сесію о 17.00.

 

Не менш цікаве — ще попереду. Тому чекайте свіжих новин.

Каріна МАЄВСЬКА

Фото Сергія ХІМІЧА

 

Виступ депутата облради, співзасновника газети «33-й канал» Тетяни Редько з приводу саботажу позачергової сесії.

 

Залишити коментар:
Нет комментариев