За бринзою їдуть до Оксанівки, а за архітектурними родзинками – до Антополя
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

За бринзою їдуть до Оксанівки, а за архітектурними родзинками – до Антополя

Зі стрімким ростом долара та євро багато вінничан відмовились від відпочинку за кордоном та залюбки подорожують Україною. А якщо у вас нема багато часу, проте хочеться порелаксувати душею — вихід також є. Наш кореспондент знайшов унікальні місця на Вінниччині, де ви проведете час не лише із користю для свого гаманця, а й настрою.

 

Мешканці Оксанівки, що у Ямпільському районі, вже активно готуються до туристичного сезону. Днями взялись прибирати територію та ремонтують приміщення для міні-готелю.

 

– Ми знаємо, як здивувати туристів, — розповідають жителі Оксанівки. — Організовуємо не лише культурні програми, а й майстер-класи із випікання хліба та інших смаколиків, готуємо сир та бринзу. Людей плануємо заселяти у хатинки, де всі меблі із дерева, а кімнати прикрашені вишивкою. На вигляд — мов музеї української народної культури. Також одна із наших односельчанок має бджолину хатку на два ліжка і проводить там сеанс апітерапії. Це сприяє чудовому самопочуттю та підвищує імунітет. Також у наших планах встановити у селі єдиний в Україні пам'ятник річці Дністер, яка врятувала десятки тисяч людей під час голоду в 1947 році. Ще однією родзинкою села є неймовірна природа та скелі й печери, що тягнуться вздовж Дністра. Саме там жили легендарні монахи. Якщо вибратись на гору – можна побачити село сусідньої Молдови.

 

Село Матейків Барського району багате архітектурними пам'ятками. Тут збереглась унікальна 250-річна козацька церква. Вона вважається найстарішою в районі.

 

– В історичних згадках описано, що куполи було видно здалеку, й коли в спекотні літні дні сонце яскраво світило, то промені відбивалися від хрестів й потрапляли в приміщення, — кажуть старожили. — Люди вважали, що то сходить Божа благодать. Церква стояла без підмурка й прогнила. В 1898 році місцева громада підняла її на камені.

 

Біля сільського клубу за кошти сільського голови поставили пам'ятник Тарасу Григоровичу Шевченку. У Матейкові функціонують два музеї, де селяни зібрали старовинні предмети одягу та побуту. Зустрічаються навіть знаряддя праці 300-річної давності. У лісі неподалік села знаходиться криничка з цілющою водою, до якої ще з весни починають з'їжджатися люди зі всього району, щоб набрати води, багатої сріблом та корисними мінералами.

 

Якщо ви обожнюєте архітектуру, то вам варто відвідати палац Четвертинських у Антополі Томашпільського району. Він один з небагатьох в Україні, де збереглося внутрішнє оздоблення – каміни з чорного і білого мармуру, ліпнина, сходи, панська кухня, яка функціонує і сьогодні. Зараз палац Четвертинських у досить хорошому стані. Співробітники лікувального центру, який розташований на території палацу, відповідально підходять до його збереження. До речі, палац Четвертинських має 2-кілометровий підземний перехід до сусіднього селища Марківки.

«Родзинки» шукала Вікторія Снігур

Залишити коментар:
Нет комментариев