За «зброю на базарах», дохлу рибу в Хмільнику, земельні афери, Короля у Немирові, «бандитів»-миротворців та квартири генералів звітував Юрій Педос в облраді
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

За «зброю на базарах», дохлу рибу в Хмільнику, земельні афери, Короля у Немирові, «бандитів»-миротворців та квартири генералів звітував Юрій Педос в облраді

Спершу про успіхи, а потім про кримінальні проблеми говорили і слухали у звіті головного поліцейського Вінниччини в обласній раді. Одразу ж після початку запитань-відповідей до Юрія Педоса вишикувався «парад претензій» та вимог негайного розслідування резонансних злочинів «на районі».

 

Втім, спершу начальнику ГУНП у Вінницькій області полковнику Педосу вдалось підняти планку позитиву через тотальну «камеризацію» області та відкриття цілодобової кімнати «Прозорих скарг» у Вінниці. Далі полковник та депутати предметно дискутували, хто у області Закон, скільки на руках зброї та чому «вирішувати питання» громадяни часто ходять до бандитів?

 

Тому від імені громади області до Юрія Педоса звучали від депутатів цілком зрозумілі запити:

 

- про розслідування стрілянини і травмування депутата місцевої ради в Погребищенському районі;

 

- виявлення зброї в Ладижині та інших районах області, де вже «діти носять патрони в школу» і «на базарах скоро будуть торгувати гранатами, як буряками...» та самогубство атовця від бойової гранати;

 

- про вирізання лісів та «санітарні рубки», коли всім відомі люди дають лісникам по 2 тисячі та «рубають» що хочуть;

 

- про генеральські квартири Литвина і Ноніка, які пачками отримували і продавали службове житло. А у лейтенанта міліції від безгрошів’я розірвалось серце...

 

- про реакцію начальника Немирівської районної поліції Короля на заяви про злочин і «чому ти не прийшов до мене раніше?», проведення успішного слідства місцевими немирівськими бандитами, які знайшли, встановили та привезли «злодюгу» раніше слідчих;

 

- про наркоту у вінницьких «клубах» та по районах;

 

- про спирт із Могилева і контрапактні алконапої;

 

- про земельні афери в Оратові та Липовці, де за 10 тисяч гривень «юристи» беруться переоформляти ділянки та паї, а в результаті по схемі Остапа Бендера «чесно забирають землю»...

 

І ще ціла торба проблемних питань, місцевих бід, беззаконня та просто байдужості... Може, під тиском усього цього Юрій Педос наперед задумав «Прозору кімнату скарг», що буде працювати у Вінниці в поліції 24 години на добу?

 

– У мене є ідея постійного, цілодобового прийому громадян в нашому Головному управлінні Нацполіції. Щоб кожен вінничанин в будь-яку годину доби міг напряму із будь-якого району області звернутись, поскаржитись чи повідомити про злочин. І щоб людей чули та реагували на їхні заяви максимально швидко і дієво! І ця інформація буде доповідатись мені особисто чи заступнику по відповідному напрямку, — зазначив керівник ГУ Нацполіції Вінниччини. — Плануємо відкрити цю кімнату вже до кінця травня.

 

А розслідування по мору риби в Хмільнику дало такі результати: отруєна риба із ставу у Хмільнику вискакувала з води. Хто винен у цій екологічній трагедії і до яких наслідків це призведе?

 

Днями увесь Хмільник стояв «на вухах». Причина у тому, що риба із міського ставка річки Хвоса, котрий у народі називають Сидориським, просто вискакувала з води, а раки самі вилазили на берег. Кожен висловлював свої припущення з цього приводу, більшість схилялась до того, що причина – у потраплянні якоїсь отрути у водойму.

 

Тим часом деякі горе-рибалки, не розуміючи усього масштабу екологічної трагедії, мішками волочили рибу собі додому, а дехто продавав її іншим. Одного такого торговця з Хмільника з отруєною рибою зловили у с. Куманівцях Хмільницького району.

 

У зв’язку з ситуацією навколо Сидориського ставка у мерії відбулось засідання комісії з надзвичайних ситуацій. В.о. Держпродспоживслужби Хмільницького району Василь Грушко повідомив, що у воді та рибі, взятій на експертизу зі ставу, у кілька разів перевищено вміст фосфатів та знайдено кишкову паличку. Також на цьому засіданні ухвалили рішення уповноважити профільні служби вжити заходів щодо встановлення причин забруднення водойми та попередження харчових отруєнь у разі вживання отруєної риби.

 

Тим часом депутат Вінницької обласної ради від Хмільницького району Олександр Крученюк стверджує таке:

 

– Проблема надзвичайно серйозна, до мене з проханням про допомогу у її вирішенні звернувся голова Хмільницької ГО «Громада рибалок Хмільника» Валерій Гавадзюк та понад 150 жителів міста-курорту. В свою чергу, я спрямував листи з проханням у вирішенні ситуації із масовою загибеллю риби обласному керівництву — Валерію Коровію та Анатолію Олійнику, звернувся до начальника ГУ Нацполіції у Вінницькій області Юрія Педоса під час зустрічі із депутатами обласної ради.

 

Наступного дня у Хмільник приїхала комісія у складі обласних екологів, та правоохоронців. Це вже не перший випадок із масовою загибеллю риби, значна частина риби залишилась, вона гниє. Ставок потребує капітальної розчистки дна та джерел, укріплення берегової лінії.

 

Мешканці Хмільника кажуть, що проблема зріла роками і потрібно ремонтувати дамбу. Хтось винуватить аграріїв одного з прилеглих сіл, що вони мили бочки з гербіцидами у водоймі. Перевіряється також версія, що це через гній.

 

Начальник Хмільницького відділення поліції Дмитро Руденко пояснив, що за зверненням голови спілки «Громада рибалок Хмільника» Валерія Гавадзюка справу внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань, проводиться ряд експертиз із взятих проб води та риби зі ставу, слідство триває. Складено також адмінпротокол на особу, яка торгувала рибою з цієї водойми.

 

Тим часом поки ніхто не може спрогнозувати, де «вистрелить» наловлена за ці дні риба з отруєного ставу та до яких наслідків це може призвести, адже багато хмільничан досі не знають про екологічне лихо та, не задумуючись, купують рибу з рук.

Роман КОВАЛЬСЬКИЙ, Наталя Міщук

Залишити коментар:
Нет комментариев