А я можу від себе додати, що найсмачніше сало в Україні — це вінницьке і полтавське. До речі, до такого висновку дійшов не тільки я, а й незалежні експерти, які відроджують старовинні національні рецепти.

Тим більше, що саме зараз, коли надворі вже холодно, простий бутерброд з салом може подарувати багато енергії. Оливкова олія, котра традиційно вважається найкориснішим для здоров’я продуктом, поступилася свинячому салу!

Сало і вершкове масло набагато доречніше для приготування гарячої їжі. Таке встановили вчені. Фахівці дійшли висновку, що під час приготування на рослинній олії відбувається виділення альдегідів — речовин, чий вплив на ор¬ганізм пов’язаний з підвищеним ризиком розвитку раку, хвороб серця і пошкодження мозкових функцій. Наприклад, у рибі, приготованій на соняшниковій або кукурудзяній олії, міститься в 200 разів більше токсичних альдегідів, ніж допускають стандарти безпеки.

А щоб виростити це найкорисніше і найсмачніше сало — треба правильно годувати свиню. Давайте їй товч, відварену картоплю, кашу, сироватку, а найліпше — молоко. Та щоб сало стало справжнім цінним продуктом, потім його треба правильно висмалити — обов’язково на соломі. І взагалі, сало — це ліки! Наприклад, дієтологи радять їсти сало при ожирінні. А сіткою ще наші прабабусі лікували отит і бронхіт. А ще у шкурці сала міститься найбільше колагену.

Петро Загороднюк