Але 34 депутати наполягли на черговому розгляді питання щодо пам’ятника Шевченку, героям Небесної сотні та АТО в одній композиції у центрі міста, щоб не розколювати і так радикалізовану громаду Вінниці. Але більшості не знайшлося. Їй чомусь Шевченко не вгодив… В знак протесту фракції “Батьківщина”, “Свобода” та “Укроп” вийшли з сесійної зали. Сесію довелося закрити через брак голосів. Депутати йшли й один одного запитували:

– Якщо більшість у міській та обласній раді настільки деморалізована, що виступає проти Шевченка у Вінниці, бо так їм наказали зверху, то де гарантія, що вони не зрадять Україну та її народ, якщо накажуть. І чи потрібне подальше існування таких рад?

Увесь відеозвіт про непростий сесійний день на відеорепортажах наших кореспондентів.

Про Програму економічного і соціального розвитку Вінниччини на 2018 рік розповідав директор департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко. Він розповів, що надходження до зведеного бюджету області зросли у порівнянні з минулим роком майже на 40 відсотків. Вінниччина стала лідером серед регіонів України за обсягом виробництва валової сільськогосподарської продукції. І другою в країні за обсягами експорту вироблених товарів. Окреслив завдання на майбутній рік, де передбачено і зайнятість населення, і удосконалення освіти, поліпшення якості медицини.

Обласний бюджет презентував директор департаменту фінансів облдержадміністрації Микола Копачевський. В основу розрахунків бюджету було покладено показники доходів, видатків та обсяги міжбюджетних трансфертів з державного бюджету, розраховані Міністерством фінансів України на 2018 рік.

В проекті передбачено фінансування низки соціально важливих програм – лікування хворих із хронічною нирковою недостатністю методом гемодіалізу – 43 млн грн; видатки на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет – 24, 5 млн гривень; відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань –  40,9 млн грн. Передбачено фінансування обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями – 15,9 млн грн. А ще передбачено кошти на реконструкцію автомобільних доріг загального користування в сумі 623 мільйонів гривень. На фінансування обласної програми підтримки учасників АТО та їхніх сімей передбачено 6,8 мільйонів гривень. Після двадцятихвилинного обговорення, побажань і доповнень бюджет затвердили 53 голосами з 73 присутніх депутатів.

Гострі питання задавали депутати начальнику головного управління Національної поліції у Вінницькій області Юрію Педосу, котрий звітував на сесії про стан законності та боротьбу зі злочинністю на Вінниччині.

 

Крім цього депутати розглянули цілу низку нагальних питань, котрі потребували негайного вирішення.