Вже більше півроку у Гайсині триває скандал навколо єдиного у місті храму Святого великомученика і цілителя Пантелеймона УПЦ Київського патріархату. Парафіяни скаржаться, що влада робить все можливе, аби його офіційно не існувало. Про це вони вже розповідали нашому виданню.

– Бажання побудувати храм з’явилось після Революції гідності. Тож невдовзі була створена громада та направлений священик. У 2014 році подавались заявки у міську та районні ради про надання земельної ділянки, яку обрала громада. Це було затишне місце в куточку парку, поряд з могилами 350 полеглих воїнів Великої Вітчизняної війни та пам’ятника Скорботній матері. Крім того, там стояла колись церква, а поряд було кладовище, — пригадує настоятель храму отець Ярослав Вольвин. — Поки нас ігнорували, на тому місці біля хреста збирались віряни та проводили богослужіння.

Зрештою, на зборах одноголосно прийняли рішення громади будувати маленький храм. У 2015 році було споруджено каплицю і освячено іменем святого великомученика і цілителя Пантелеймона. Оскільки до храму були причетні воїни АТО і матері загиблих бійців, виникла потреба освятити цей храм як пам’ять про полеглих воїнів-захисників. Тож він носить ще одну назву — храм-меморіал. Міська рада погодила виділення земельної ділянки поряд із капличкою, зведеною зусиллями гайсинчан. Але чиновники районної влади попередній дозвіл відкликали і тепер усіляко перешкоджають будівництву храму, а також погрожують відключенням від енергопостачання діючу капличку.

У свою чергу, в Гайсинській міській раді додають, що земля, де розташований парк та храм, належить їм. Саме тому вони мають право виділяти її під будівництво для храму. А ось голова РДА притримується думки, що питання потрібно вирішувати шляхом обговорення, а не конфліктами.

Додамо, що за весь цей час на підтримку церкви було зібрано понад 5000 підписів. Тож місцеві активісти, депутати, священики та представники ЗМІ у будівлі українського парламенту разом з народними депутатами озвучили цю проблему та звернулись до Верховної Ради і Президента України. Нещодавно Гайсин відвідали народні та обласні депутати, які теж пообіцяли свою підтримку. Втім, поки що ситуація залишається загостреною.

Віталіна Володимирова