Найліпше добиратися своїм ходом. До Ужгорода потягом, а там попередньо домовитись з перевізником. Бажано зібратись компанією 8-10 чоловік і найняти бус. Квиток у плацкарті – 150 грн. в один бік, з перевізником – як домовитесь, але ціни там відомі і доступні. Сучасним людям не варто пояснювати, як бронюється готель.

Отже, кінцева точка вашого маршруту – Попрад. Від кордону – приблизно 180 км. Чому саме це місто? Тому що майже всі відомі словацькі гірськолижні курорти знаходяться в межах 18-25 кілометрів навколо. «Чайникам», тобто любителям з невеликим досвідом, варто починати зі Штребського Плеса. Гори відносно невисокі, спуски спокійні. Боїтесь іти на підйомник – можна побігати на лижах по спеціально обладнаній доріжці довжиною 9 км. І, нарешті, для тих, хто так і не подружився з лижами, є чудовий трикілометровий санний спуск. Доступний навіть малим дітям. Підйом на гору – фунікулером. З усіма дисконтами 8 євро в два боки. Спорядження за окрему плату в залежності від вашого гаманця.

Атмосфера навколо доброзичлива та радісна, на кожному кроці школи для початківців, базарчики, кафешки і яскраві костюми лижників. Для впевненіших у собі любителів зимових розваг більше підійде Татранська Ломниця чи Малий Смоковець. Схили крутіші, підйомники, правда, дорожчі. А для відчайдухів згодиться Ясна. Мабуть, це найкрутіший курорт в окрузі з сотнями найсучасніших фунікулерів та підйомників і десятками кілометрів крутих трас. З вершини гори відкриваються вражаючі краєвиди. Відповідно, і коштує тут все дорожче.

Обов’язково після мандрівки горами Татрами треба відвідати купальні з термальними водами. В Пораді є великий аквасіті з купою атракціонів. А поряд, в містечку Врбов, є менша, але просто унікальна терма. Поїсти в кафе чи колибі дорожче, ніж у нас, вдвічі, а продукти в супермаркетах майже в одній ціні, і здається, якісніші від наших.

Добре поєднати відпочинок з туристичними мандрівками. Надзвичайно гарний історичний центр Попрада. А ще зовсім близько абсолютно фантастичне ідеально збережене середньовічне місто Левоча. Вражень матимете на цілий рік.

Фото автора