Історія, яка перед вихідними сталась у Бершаді, нині на устах всієї країни. А почалось все з того, що увагу місцевих мешканців привернув автомобіль «Жигулі», за задній бампер якого ланцюгом вчепили собаку Самура. Бідолаха ледве біг за транспортом, а від його скривавлених лап залишались сліди на асфальті. Вражені такою жорстокістю люди заблокували рух автівки, змусили відв’язати песика та викликали правоохоронців. Таким чином вони змогли врятувати чотирилапого із сумними очима від смерті. Того, хто 12 років захищав свою господарку та її будинок.

– Коли на місце приїхали поліцейські, їм 68-річна жінка повідомила, що через свій вік їй важко доглядати за твариною. Тому вона викликала таксі для того, щоб вивезти свого собаку за місто на територію одного з підприємств та залишити його там. Водій автомобіля відмовився брати тварину в салон, і вони вирішили прив’язати її до бампера, щоб вона бігла позаду легковика, – розповіли у прес-службі обласної поліції. — Свідки події повідомили правоохоронцям. Вони, в свою чергу, задокументували протиправні дії таксиста та жінки, опитали свідків події. За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 299 (жорстоке поводження з тваринами). Такі дії караються арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років.

Після того як пса було врятовано один із місцевих мешканців Бершаді захотів його забрати до себе. Але в останню мить жінка не віддала Самура.

– Плакала та гладила свого собаку, який нікого з людей до себе не підпускав, крім господарки. Настільки її любить і не зрозумів, що сталось, – додає прес-офіцер поліції Ірина Добровольська. — Жінка придбала йому ліки та мазі, щоб скоріше загоїлись рани на його лапах. Казала, що не хотіла йому заподіяти шкоди чи вбивати. Про скоєне шкодує. Поліцейські взяли дану ситуацію під свій контроль та стежитимуть за долею собаки. Щодня вони відвідують песика, він йде на поправку. Незважаючи на це все, жінка та таксист все одно нестимуть кримінальну відповідальність.

Тим часом вінницькі зоозахисники не вірять обіцянкам пенсіонерки дбати про тварину. Мовляв, це гра на публіку, аби уникнути покарання. Є й такі, що готові поїхати у Бершадь та забрати примусово собаку у господарки, просять це зробити і поліцейських. Втім, останні зауважують, що примусово вилучити Самура можуть лише за рішенням суду.

Віталіна Трудько