Зазвичай піклуватися про них мала б держава. В кожній країні статус військовослужбовця, захисника країни, досить високий. Втім, проблем у самої держави назбиралося стільки, що захисники держави вирішили взяти на свої могутні плечі вирішення своїх власних соціальних питань. Так народилася громадська спілка «Всеукраїнське об’єднання учасників АТО «Українці – разом».

– Мета нашої організації — об’єднати розпорошені зусилля в єдину спілку, — пояснює Михайло Саволюк, військовослужбовець батальйону ім. Кульчицького, заступник голови спілки. — Очолив спілку волонтер Руслан Руденко. На волонтерських засадах ми надаємо допомогу з вирішення юридичних та земельних питань. Для цього уклали меморандуми з адвокатськими організаціями, нотаріусами. А ще — втілили в життя ідею, котра виникла раніше у наших державних мужів: створення соціальної картки, за допомогою котрої учасники АТО та члени їхніх сімей мали б певні пільги, знижки, можливість трохи поліпшити добробут. Це піднімало б бойовий дух наших бійців.

– Чи багато підприємств відгукнулося на таку співпрацю?

– Вже маємо перших 11 партнерів — відомих фірм та компаній, котрі погодилися співпрацювати за програмою соціальної картки і вже надають конкретну допомогу за різними напрямками. Серед них мережа супермаркетів «Фуршет», мережа аптечних супермаркетів «Віталюкс» ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова НАМН України», Національна асоціація адвокатів України та інші. На Вінниччині (до речі, вінницький осередок очолює Михайло Карпа, тел. 067-25-64-222) першим партнером спілки офіційно стала газета «33-й канал». Ми тепер будемо спільно роз’яснювати людям, що це за проект, повідомлятимемо про спільні здобутки і куди звертатися. Другий партнер — адвокат і нотаріус Василь Лукіянчин. Робота тільки розпочалася. Жодної відмови від співпраці у нас не було.

– Скільки таких карток вже отримали бійці АТО?

– Більше 20 тисяч карточок у нас вже замовили. Загалом маємо 224 тисячі тих, хто отримав статус учасника бойових дій. Зараз створюємо свої осередки в кожному обласному центрі, котрі працюватимуть з місцевим бізнесом, пропонуючи партнерські стосунки. Таким чином ми понижуємо градус напруги в суспільстві і полегшуємо владі життя, аби вона спрямовувала більше зусиль на реформи.

– Не боїтеся зловживань?

– У нашій організації зібралися люди, котрі вже давно перестали чогось боятися. Нам доводилося танки автоматами зупиняти. Звичайно, зловживання не виключаємо. Але вже розробляємо механізм для того, щоб цьому явищу запобігти.

Тетяна КОНДРАТЬЄВА