Минуло 2 місяці із часу резонансних подій, що відбулися у Вінниці 6 грудня 2014 року. У той день громадські активісти, що вже стало традицією, прибули для участі в роботі сесії Вінницької обласної ради з метою бути почутими при прийнятті рішень з важливих питань життя області. Однак ніхто з прибулих не був допущений до зали засідань обласної Ради. Штучно створена тиснява перед входом привела до застосування окремими правоохоронцями та тітушками спецзасобів (газові балончики, кийки, димо-шумові петарди), що привело до постраждалих з обох сторін.

За наслідками подій розгорнуто безпрецедентну кампанію переслідування громадських активістів, понад 300 із яких викликано на допит до УМВС. Проти трьох громадських активістів порушено кримінальні справи. При цьому жодної оцінки діям представників влади не надано.

Для нормалізації суспільно-політичної ситуації у Вінницькій області вимагаємо:

  1. Закрити кримінальне провадження по сфабрикованих справах щодо члена НРУ Михайла Сіранчука, а також активістів Юрія Павленка та Януарія Шостака. Негайно звільнити з-під варти Юрія Павленка.

  2. Провести розслідування дій та рішень голови облдержадміністрації Анатолія Олійника, начальника УМВС України у Вінницькій області Ігоря Моренця напередодні та в день 6 грудня 2014 року для вирішення питання відповідності цих керівників займаним посадам.


Заступники голови Вінницької ОО НРУ Валерій Щербань, Михайло Бардин