Секрет сімейного щастя - у короваях Галини Макальондри
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Секрет сімейного щастя - у короваях Галини Макальондри

У Лисій Горі на Іллінеччині цю приємну жінку знають всі. І не тому, що вона особа публічна, бо вже багато років завідує місцевим сільським клубом.

 

Насправді народної слави здобула вона, випікаючи запашні короваї. Кажуть, таких більше ніде не знайдете.

 

– Все сталося зовсім просто: у 2004 році старша донька Катруся виходила заміж. Тому вирішила спекти їй весільний коровай власноруч, — розповіла Галина Макальондра. — Як його пекти, навіть уявлення не мала. Тільки й був у мене рецепт, котрим дуже давно поділилася стара вчителька, яка працювала в нашій школі. Але це рецепт не короваю, а паски. Утім, я його трохи вдосконалила, спробувала — і все вийшло!

 

Та ще й як! Охочих скуштувати запашний коровай виявилося дуже багато. Тому і на весілля ще двох своїх дітей — Сергія та Надійки – теж пекла короваї самостійно.

 

А нещодавно у сватів було золоте весілля. І кому ж, як не їй випала місія радувати їх своїм витвором. І знаєте? Ті весільні пари, котрі замовляли короваї у Галини Макальондри, згодом створювали міцні, щасливі родини. Сама Галина вже дочекалася п'ятьох онуків. Ніби особливий секрет сімейного щастя підмішує майстриня у випічку.

 

І не лише весільні короваї випікає жінка. Дивлячись, як важко і невтомно працюють її односельці біля землі, світа білого не бачучи, так захотілося для них зробити якусь приємність, що вирішила пекти короваї на День Перемоги. Потім – на День Незалежності. А потім її коровай, як і 40 інших, випечених вінницькими майстринями, поїхав до наших бійців.

 

Галина Макальондра залюбки поділилася з читачами «Подільської радниці» універсальним тістом, з якого можна випікати найсмачнішу здобу. Отже, закип'ятіть 1 літр молока. Поки воно трохи охолоне, збийте 10 яєць із 3 склянками цукру. Влийте суміш у молоко, додайте 250 г розтопленого маргарину, 100 г дріжджів і трохи солі. Залишіть на 6 годин. Потім додайте 6 столових ложок олії, трохи ванілі, родзинок, борошна – скільки візьме – і добре вимісіть. Вже за годину можна випікати.

 

Від редакції. Конкурс кращих коровайниць триває. Ми чекаємо на розповіді про майстринь, котрі випікають традиційний український хліб.

Тетяна Кондратьєва

Залишити коментар:
Нет комментариев