У п'ятірці найбагатших - нардеп із Вінниччини Руслан Демчак. Мільйонерів – більша частина
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

У п'ятірці найбагатших - нардеп із Вінниччини Руслан Демчак. Мільйонерів – більша частина

Депутат Верховної Ради від фракції «Блок Петра Порошенка» по 18 округу (Липовецький, Немирівський, Оратівський, Погребищенський, Іллінецький р-н) Руслан Демчак, уродженець м. Липовця, повідомив, що зберігає вдома 133 мільйони гривень готівкою.

 

Минулорічний дохід одного з найбагатших нардепів склав 79 202 гривень заробітної плати, корпоративних прав або цінних паперів у нього немає, на рахунках в банках — 2,7 тисячі гривень.

 

Дружина депутата Світлана отримала 1,2 млн гривень доходів у 2015 році від відчуження майна. Вона орендує будинок площею 355 кв. м у Лондоні, вартість якого не вказана, і автомобіль Range Rover Evoque Prestig вартістю 0,5 млн гривень. Також у її власності годинник Chopard з дорогоцінним камінням вартістю 0,3 млн гривень. У подружжя є акції у британській компанії UBG Corporation LImited номінальною вартістю 4,4 млн гривень, корпоративні права (100% капіталу) в ТОВ «Хелстур 2012» вартістю 2 тис. гривень у грошовому еквіваленті, а також вона є кінцевим бенефіціаром у ТОВ «Укрбізнесгруп Гарантія». Найцікавіше те, що зі всіма цими статками народний депутат Руслан Демчак вимагав компенсацію за оренду житла.

 

У Липовці досі переповідають історію, коли народний депутат Руслан Демчак відмовив у допомозі мобілізованому Роману Грушку — герою, який загинув під Дебальцевом, та його побратимам. Ось як про це згодом згадував батько загиблого та голова ветеранської організації Микола Грушко, нині міський голова м. Липовця.

 

– Коли збирали сина в АТО, купили каску, а на бронежилет скинулися його колеги. Аптечку за 300 гривень мусив викупити у благодійному фонді. Коли наші діти, ще мій Рома був живий, звернулися до нардепа Демчака за допомогою, бо потрібно було укомплектувати та відремонтувати авто для розвідників, він заявив, що АТОшниками мають волонтери і держава займатися, а не депутати. Хлопці кажуть: «Як же так? Наші батьки за вас голосували...» А він відповів: «То треба було не голосувати»... Хочу зустрітися із народним депутатом. Я його знайду, де б він не був, і згадаю за наших синів, вони там голови свої кладуть, щоб він тут міг свого добитися...

 

Користувачів соціальних мереж також вразила декларація ще одного вінничанина — колишнього комбата «Айдара», народного депутата Сергія Мельничука, в якій вказано трильйон гривень готівкою.

 

Сам нардеп зазначив:

 

– Один трильйон гривень був спробою звернути увагу світової спільноти до ситуації з корупцією в Україні, — пояснив він. — На момент 1 січня 2016 року у мене було близько 10 млн (гривень) готівкою.

 

Такі доходи народний депутат пояснює тим, що після звільнення від служби в ЗСУ займався бізнесом.

 

Син Президента Петра Порошенка, народний депутат від Вінниччини Олексій Порошенко з нерухомості задекларував лише офіс у Вінниці площею 178,5 кв. м та вартістю 1,8 мільйона гривень і невелику квартиру площею 80,66 кв. м у Києві, куплену в 1993 році. Жодної іншої нерухомості у його декларації немає. Його дружина Юлія задекларувала годинник Breguet, куплений у 2014 році.

 

Олексій Порошенко має три автомобілі — ГАЗ-14 1981 року випуску, кабріолет BMW 320і 2011 року та Land Rover Discovery 4.0 2013 року. Минулого року він отримував прибутки лише від Верховної Ради — 77 212 гривень зарплати та 80 559 гривень на здійснення депутатської діяльності.

 

Його дружина задекларувала майже 2 млн гривень прибутку.

 

На рахунках у банках Citibank, BNP Paribas, Укрсиббанк, та «Міжнародний інвестиційний банк» подружжя спільно тримає майже 490 тисяч доларів, майже 330 тисяч євро та 600 тисяч гривень. Дружина Олексія Порошенка має кредитні борги на суму 31 345 євро.

 

Декларація нардепа із Бершадщини Анатолія Матвієнка зацікавила громадськість наявністю власної церкви. Депутат задекларував будівлю храму Успіння Пресвятої Богородиці. Споруда площею 40 кв. м у власності депутата з 2014 року.

 

Почувши, який широкий резонанс викликала його декларація, він заявив, що подарує свою церкву громаді у с. Бирлівці Бершадського району.

 

Крім храму, у Матвієнка та його дружини є три квартири, дві земельні ділянки, два гаражі, дві машини й електростанція на Вінниччині. Також він володіє дев'ятьма недобудованими об'єктами. У декларації зазначається, що дружина депутата володіє агентством нерухомості і спортклубом у Києві.

 

Найновішу модель «Audi Q7» минулого року придбала дружина народного депутата з Хмільника Петра Юрчишина. Вартість авто — 2 млн 170 тис. грн. Про це він зазначив в електронній декларації, оприлюдненій в Єдиному державному реєстрі декларацій.

 

Крім цієї автівки, в декларації йдеться ще про чотири авто. Серед них Lexus LX 570 2014 р.в. вартістю 1 млн 680 тис. грн, який сім'я орендує.

 

Готівкою П.Юрчишин задекларував 1 млн 560 тис. грн, 170 тис. дол. та 95 тис. євро. Дружина має 670 тис. грн., 38 тис. дол. та 22 тис. євро.

 

Самовисуванець у 13-му виборчому окрузі в своїй декларації повідомив, що в 2015 році заробив 80 559 тис. грн. Дружина отримала трохи більше 26 тис. грн. за основним місцем роботи та понад 643 тис. грн. від заняття підприємницькою діяльністю.

 

Згадав у декларації П.Юрчи шин і про нерухомість у Хмільнику: квартиру, зареєстровану на дружину, і будинок, власником якого є третя особа.

 

Також більше мільйона гривень задекларували такі вінницькі нардепи: Микола Кучер, Сергій Кудлаєнко. Скромнішими виявилися Олександр Домбровський та Григорій Заболотний, які задекларували менші статки.

 

Нардеп Юрій Македон, один з претендентів на посаду головного слідчого України у новоствореному Державному бюро розслідувань, у своїй сторінці у Facebook написав:

 

«Вже кілька днів палає обурення. Причиною стали публікації даних з е-декларування деяких українських чиновників, які зуміли «накопичити» готівкою суми, що дорівнюють їхнім зарплатам за 100, 200… 500 і навіть більше років… Я навіть не зрозумів, що вони задекларували: те, що було вкрадене до подачі декларацій, чи те, що планують вкрасти в майбутньому?

 

Дивують навіть деякі суто технічні проколи декларантів: так, голова НБУ пані Гонтарєва задекларувала суму доларів США 1,83 мільйона… Якось навіть незручно за компетентність голови НБУ, яка зобов'язана знати, що, згідно з обмеженнями того ж НБУ, в Україні було дозволено легально придбати не більш ніж $200 за добу, при цьому загальна сума купівлі валюти не мала б перевищувати $4400 на місяць. Тобто для того, щоб законно скупити задекларовану суму доларів, пані Гонтарєва мала б щодня ходити до пункту обміну валют — протягом 415 місяців!!!»

 

Тим часом у його декларації вказано майже 80 тисяч гривень зарплати, 43 тисячі 600 гривень на рахунках у банку (на рахунках у членів його сім'ї — понад 185 тисяч гривень), дві квартири — 60 і 63 кв. м, автомобіль Merсedes-Benz S 500 2007 року випуску.

 

Декларації цих нардепів, а також депутатів обласного та міського рівнів ви можете переглянути на сайті нашої газети.

Ілона ВАЛЬТЕР, Валентина ЛІСОВА

Залишити коментар:

- Аноним

Оце айдаровець працює, на материнських сльозах, нещасті та смертях молодих юнаків заробляє собі мільйони

- Аноним

Оце вже жирують, страшно читати, навіть уявити важко! В країні війна, розруха, а депутати на цьому гроші заробляють