Із Вікіпедії: В’ячесла́в Чорнові́л (24.12.1937  — 25.03.1999) — український політик, лідер національно-визвольних сил, політичний в’язень СРСР, засновник Народного Руху України, депутат Верховної Ради, кандидат в Президенти України, лауреат державної премії ім. Тараса Шевченка, Герой України (посмертно). Ініціатор Акта проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 р.

Згідно з указом Президента 80-річчя цього видатного українця відзначатимуть на державному рівні. У Вінниці 14 грудня відбувся науково-методичний семінар, де освітяни області, друзі і однодумці вшанували пам’ять лідера України.

– В’ячеслав Чорновіл тісно пов’язаний з Вінниччиною. Коли він балотувався на посаду Президента України, його довіреними особами були вінничани Олена Яворська, нині старший викладач ДонНУ, і Анатолій Анцибор, доцент, завідувач кафедри Вінницької Академії неперервної освіти, – сказав Володимир Лазаренко, модератор круглого столу. – У 1999 році Юрій Кравченко, тодішній міністр МВС, написав, що Чорновіл загинув внаслідок нещасного випадку після зіткнення його автомобіля з КАМАЗом.  Втім, Микола Голомша, колишній заступник генпрокурора, який розслідував кримінальну справу по загибелі Чорновола, відзначав, що після аварії Чорновола ще двічі ударили кастетом. У КАМАЗі було троє людей, двоє начебто померли від серцевого нападу, а третій за кордоном, і ніхто не може його знайти.

Докопатись до правди у цій складній, заплутаній справі нелегко, але учасники семінару намагались це зробити… Називали ДТП під Борисполем політичним вбивством, усуненням конкурента у боротьбі за майбутню президентську посаду. Олексій Струкевич, доктор історичних наук, розповів про творчий та суспільно-політичний шлях Чорновола. Учасники семінару згадували про особисті зустрічі з В’ячеславом Максимовичем, про його енергію (у документах КДБ він мав призвисько “Невгамовний”).У СРСР Чорновіл боровся із владою, а в перші роки  Незалежності – ще й із колишніми соратниками, які  раптом стали почуватись гетьманами.  Коли під час допиту слідчий  запитав Чорновола: “Уявімо, є ваша незалежна Україна. Ким ви там себе бачите?” – “Редактором опозиційної газети!” – відповів В’ячеслав Максимович.

Власні патріотичні вірші прочитав Микола Рудик, легендарний учасник Революції Гідності, який був поранений на Майдані, а на “Іграх нескорених” у Вашингтоні став переможцем з марафонського бігу. Українські пісні співав Дмитро Голіздра, студент-бандурист Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича. На завершення всі присутні переглянули документальний фільм про життєвий шлях В’ячеслава Чорновола.