Дівчина посіла 2 місце у ваговій категорії до 55 кг з результатом 122 кг. Цього разу наша землячка пропустила вперед місцеву спортсменку з Мехіко — до «золота» їй не вистачило лише 1 кг.

Мар’яна родом із Хмільника. Має звання «Майстер спорту України міжнародного класу» і є вихованкою Вінницької обласної ДЮСШ «Колос». Її тренує Олег Пакула. В минулому році на Олімпіаді у Ріо-де-Жанейро дівчина посіла четверте місце у змаганнях з пауерліфтінгу. Крім того, минулого року встановила три світових рекорди, а у березні 2017-го виграла Кубок світу у місті Дубаї (Об’єднані Арабські Емірати). Втім, навіть у десятку кращих спортсменів Вінниччини за підсумками 2015-2016 років Мар’яна чомусь не потрапила.

Крім того, Мар’яна — інвалід дитинства із малозабезпеченої сім’ї, займається важким видом спорту, піднімає 109 кг. Вона увійшла до п’ятірки кращих параолімпійців світу за версією Міжнародного параолімпійського комітету. Втім, місцева влада чомусь залишила цю сильну та талановиту дівчину без заслуженої стипендії…

Віталіна Володимирова