Після серії скандальних і сенсаційних судів у Вінниці, де обласна ДМС намагалась видворити із України японку-нелегалку із 5-ма малими дітьми, ця унікальна історія нарешті обростає позитивом. Бо в ніч із 11 на 12 липня в Україну із вимушеного 90-добового «вигнання» до сусідньої Молдови повернувся російський батько японських дітей із села Вила Ярузькі Чернівецького району на Вінниччині…

Та одразу подав метрики і документи своїх двох найменших дітей на отримання громадянства України.

– Я нікуди не тікав і не кидав свою сім‘ю, бо мене спонукали витий на 90 діб до Молдови для «обнуління» мого законного перебування в Україні. І все що про це говорилось в суді – про голодування моєї сім‘ї та наш аморальний спосіб життя, це видумка і наклеп, – заявив голова родини Віталій Вєтров. – Тому я знову в Україні, я обійняв свою дружину і сказав їй англійською «Все буде добре! Я вдома»… Та сьогодні приїхав до Вінниці подати документи дітей до ДМС на Театральній на отримання громадянства України. Але 16 липня мене послали назад в Чернівецький район, де саме мають прийняти у мене документи. Адже як ви знаєте, 4 липня суд Вінниці відмовив ДМС у клопотанні про видворення моєї дружини Ічікаву Атсуко та наших 5-х неповнолітніх дітьми… Також мені сказали у ДМС, що я маю написати заяву як громадянин Росії про відмову для своїх двох доньок Квітки та Мирослави в отримання громадянства РФ. І я зроблю це! Бо нині Україна наш дім і я дякую всім, хто нас підтримував мою сім’ю ці 3 місяці без тата, хто носив харчі моїм дітям, хто захищав нас в судах та у ЗМІ. Я вірив у справедливість та справжній європейський суд в Україні та Вінниці. Хочу особисто подякувати мужній судді Олені Вохміновій, яка прийняла це рішення. Тепер я знаю, чому Україна не Росія!

Нагадаємо, що 4 липня суддя міського суду Вінниці Олена Вохмінова вирішувала унікальну та сенсаційну як для Вінниччини та Україні міграційну справу. І після 4-х судових засідань вона вирішити відмовити у позові обласній ДМС та не видворяти громадянку Японії Ічікаву Атсуко та її 5-х неповнолітніх дітей із України.

Олена Вохмінова 18 хвилин читала своє рішення і милувала багатодітну матір – 40-річну японку за порушення терміну перебування в Україні.

16 липня також стало відомо, що обласна ДМС не подала апеляцію на це рішення міського суду Вінниці  в 10-денний термін…

– Я не маю права коментувати це рішення суду з огляду на оприлюднення особистих даних іноземців. Можу лише сказати, що ДМС виконує законне рішення суді, – коротко прокоментував резонансне рішення судді Олени Вохмінової керівник обласної ДМС Борис Наливайко. – Мене перш за все цікавить захист прав дітей, а суд першої чи вищої інстанції має встановити істину в цій вже сенсаційній справі.

Нагадаємо, що японка із чоловіком росіянином та 5-ма дітьми живуть вже 4-й рік в селі Вила Ярузькі Чернівецького району.