У четвер, за словами жителів міста, медики та активісти мають пікетувати районну адміністрацію, аби ті хоч якось вплинули на очільника медзакладу.

– Василь Залецький на посаді головного лікаря вже майже рік. Як тільки він до нас прийшов, почав впроваджувати політику безпідставного скорочення працівників, штату лікарні, ліжкового фонду, знищення відділень. Це все відбувається при тому, що кількість населення району та міста складає 61832 чоловік. Хмільник є курортним містом республіканського значення, яке щорічно приймає 40 тис. відпочивальників, — заявив трудовий колектив Хмільницької ЦРЛ у своїй скарзі. — А лікарня у нас одна. У нас постійне переслідування колег з погрозами: «якщо не вийдете з профспілки – звільню». Крім того, за той період, коли Василь Залецький був головним лікарем Бершадської ЦРЛ – за нього жодного позитивного відгуку, а протестні акції тривали тривалий період, поки його вигнали люди. Постає слушне запитання: за що нам поставили такого «відмінного лікаря»? Це наводить на думку, що Хмільницька районна рада навіть не поцікавилась минулим головного лікаря при голосуванні на його затвердження. Покликання медичних працівників – лікувати, допомагати людям і рятувати їхнє життя, а не хвилюватись, що його звільнять чи скоротять. Ми не хочемо високих посад, це не маніпуляції високопосадовців чи інтриги персоналу.

У свою чергу, головний лікар Хмільницької ЦРЛ Василь Залецький уже встиг відреагувати на дану подію та записав відеозвернення, у якому розповів про успіхи на посаді.

– Сьогодні ми проводимо ремонти у нашому закладі, щоб розширити його, покращити умови перебування пацієнтів. У січні ми привезли один автомобіль гуманітарної допомоги, яка вже застосовується. Так, сьогодні йде скорочення. Але скорочую я не всіх підряд, а тільки з позаштатних посад, які були введені невідомо для чого і яких зараз заклад не потребує. Ті люди, які працюють і які повинні бути, працюють. Лихоманить заклад того, що хтось комусь пообіцяв, що займе якусь посаду, що сьогодні буде працювати так, як до того — не ходити на роботу… А я наразі слідкую, щоб люди ходили на роботу, приносили якусь користь для лікарні, а не просто тут рахувались як працівники і отримували зарплату.

Яке матиме продовження дана історія — ми поінформуємо наступного тижня.

Валентина Лісова