На цю подію жителі села Жабелівка Вінницького району чекали вісім років, і от, у перший день листопада у їхньому селі був освячений новозбудований храм Казанської ікони Божої Матері. На урочисту подію зійшлося не лише усе село, але й з різних куточків Вінниччини та навіть інших областей з’їхалися віряни та благодійники, кожен з яких зробив свій посильний вклад у будівництво храму.

У Жабелівці церква існувала давним-давно, місцеві розповідають, що більше 135 років. Церква пережила війни і розруху та навіть комуністичний режим. Селяни в усі часи намагалися зберегти свою святиню від вандалів. Але час безжально руйнував Жабелівську церкву, різні експерти лише свідчили, що реконструкції старе приміщення не підлягає…

– На жаль, відреставрувати церкву ніхто не береться. Усе, що ми можемо, це лише спробувати її зберегти, щоб не завалилася. Тому місцеві прихожани та жителі села прийняли рішення поряд збудувати новий храм, адже місце тут намоляне. Вісім років усіма силами, за підтримки благодійників та меценатів не лише місцевих, але й з Вінниці та інших областей України, цеглинку за цеглинкою будували новий просторий храм, щоб усі бажаючі могли прийти сюди на Службу Божу. І от 1 листопада з благословіння митрополита Вінницького і Барського Симеона митрополит Могилів-Подільський та Шаргородський Агапіт звершив освячення нашого храму, – розповів настоятель храму Казанської ікони Божої Матері отець Анатолій Кузнєцов.

По давній традиції під час освячення Престолу було закладено часточки мощів святих, адже перші православні християни збиралися на спільні молитви саме біля могил великомучеників.

На урочистому богослужіння молилися ветерани війни, матері загиблих героїв та їхні рідні, а також волонтери, які вже багато років разом з отцем Анатолієм допомагають українським воїнам на фронті.

Це вже третій освячений храм, де настоятелем є протоієрей Анатолій Кузнєцов – відомий священик-волонтер. Для багатьох військовослужбовців та їх сімей от. Анатолій став духовним наставником, адже раз-по-раз об’їжджає зону ООС та передову, щоб підтримати українських захисників і у найгарячіших точках здійснити молитву за Україну. Неодноразово отець Анатолій був удостоєний нагород як державного зразка, так і від різних волонтерських та військових організацій та спілок. А під час освячення храму у Жабелівці протоієрея Анатолія Кузнєцова нагородили однією з найвищих для священнослужителів нагород – орденом святого рівноапостольного князя Володимира ІІІ ступеня.