Донька вінницького священика раптово захворіла на рак
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Донька вінницького священика раптово захворіла на рак

Родину священика Антонія, настоятеля церкви Покрови Богородиці у селі Пирогово, добре знають вінничани, особливо віруючі. Парафіяни дружною громадою збудували на початку 2000-х церкву біля садиби всесвітньовідомого хірурга Пирогова. При церкві виросли обоє дівчаток батюшки. Парафіяни кажуть, що діти дуже добродушні, а таких людей, як батюшка Антоній - мало, котрий самовіддано допомагає іншим.

- Знаючи, що людина самотня та старенька, о.Антоній міг просто прийти у будинок, помити підлогу, принести їжі та ліків, поспілкуватись, - каже Леся Самойленко від імені прихожан.

А тепер сама сім’я батюшки потребує допомоги на лікування молодшої доньки Ані. Дівчині всього 22 роки і в неї діагностована злоякісна пухлина - меланома, яка дала метастази і потребує термінового видалення.

Хвороба проявилася раптово, хоч Аня ніколи не хворіла, вивчилась на медсестру і працювала за професією.

- Якось кілька років тому ми ставили на виноград стовпчики і я кажу: "Дівчатка, подивіться, щоб було рівненько", - розповідає о.Антоній. - Коли Аня прижмурила одне око, то помітила, що дивиться, мов через плівку — все в оці пливе. Вона побігла до хати і почала розглядати себе у дзеркалі. Я запитую: "Аня, щось потрапило тобі в око?" А вона каже, що в оці як би пливе. А в неї перед цим був грипозний стан, то я заспокоїв, що, мабуть, дав ускладнення нежить, десь протягнуло. Треба піти до окуліста. І ми звернулися у приватну клініку ”Альтамедіка”, потім у клініку Сергієнка. Досвідчена лікар обстежила і сказала, що є проблемки, відслоїлась сітчатка. Припустила, що може бути якась інфекція. Про онкологію відкрито не сказала. А при подальшому обстеженні знайшла в оці пухлину. Тоді нас направили в Одесу, а в клініці Сергієнка порадили їхати у Мінськ. Там дуже добродушно поставились й заново Аню обстежили та поставили аплікатор в око, щоб убити пухлину. І через півроку мали подивитись на результат.

Коли другий раз вінничани поїхали у Мінськ на перевірку, то лікар сказала, що пухлину треба видаляти, і провели операцію. Лікар з Білорусі повідомила, що це злоякісна пухлина - меланома і прогноз такий, що з часом може проявитися на внутрішніх органах - піти метастази.

З’ясувалося, що у Вінниці, в онкодиспансері, навіть немає лікаря-окуліста, хоч захворювання прогресує й з кожним роком росте кількість хворих. Призначили Ані імунний препарат, який кололи рік. На жаль, безрезультатно. Коли обстежилася Аня, то УЗД показало онко у печінці. Метастази підтвердила й МРТ. У Вінниці сказали, треба проходити хіміотерапію.

Аня, яка перенесла важку операцію ока, не погоджується, каже, що хімію не витримає і робити не буде, бо хімія її доб’є. Як медсестра, добре знає такі процедури, бачить онкохворих і все знає.

Щоб врятувати життя дівчини, громада допомогла поїхати їй на консультацію в Ізраїль. Там онкологи призначили німецький препарат вартістю 5400 доларів на одну крапельницю. Їх прокапали Ані 4. Однак хвороба не піддалася лікуванню: печінка збільшилася та метастази в об’ємі збільшилися. Лікарі Ізраїлю почали готувати Аню до важкої операції, щоб видалити одну велику та декілька менших злоякісних пухлин у печінці.

На це необхідно 35 тисяч доларів. Частину коштів парафіяни та благодійники уже зібрали, а рештою грошей просять допомогти усіх. Самі вони моляться за Аню на молебнях перед іконою "Всецариця", яку написали для Покровського храму іконописці Білорусі, коли батюшка з донькою були там на лікуванні.

Банківські реквізити: ПриватБанк: 5168742602443669 Ковтонюк Анна Антонівна (валютна картка). 5168755366055040 Ковтонюк Марія Антонівна (гривнева картка)

Ольга Вільчинська

Залишити коментар:
Нет комментариев