Українсько-канадський народний ансамбль “Viter” у Вінниці
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Українсько-канадський народний ансамбль “Viter” у Вінниці

Українсько-канадський народний ансамбль “Viter” (“Вітер”) був заснований двадцять років тому у місті Едмонтон (Канада).

Спочатку він існував як танцювальний гурт при всесвітньовідомій хореографічній школі Шумка (Canada's Ukrainian Shumka Dancers), але згодом виокремився в самостійний творчий колектив з оригінальними масштабними постановками, хором та оркестром.

У своїх виступах ансамбль “Viter” поєднує українське традиційне народне мистецтво з сучасними мотивами. Художнім керівником ансамблю є Таша Орисюк, балетмейстери – Теренс Вартон та Стефан Пахолок, керівник хору – Леся Погорецька.

Сьогодні “Viter” широко відомий не тільки в Канаді, але і за кордоном. Колектив активно гастролює, популяризуючи українську культуру в світі. Виступи канадських українців із захопленням сприймали глядачі Бразилії, Аргентини, Хорватії, Угорщини та Австрії.

Унікальність колективу в тому, що це пра- пращури перших переселенців, учасники співають танцюють старі українські пісні, проте практично не спілкуються українською, так як її не знають. Вони везуть ту прадавню Україну, яку перевезли з собою їх предки.  Тривалість програми до 2 годин, у програмі будуть співи, танці а також театральні постановки. 

В Україні “Viter” успішно виступав уже чотири рази, зараз приїжджає з концертами вп’яте. З нагоди 25-ї річниці Незалежності України та 125-ї річниці переселення українців у Канаду Український народний ансамбль «Viter» дасть концерти в Івано-Франківську (13 липня), Чернівцях (22 липня), Вінниці (23 липня) та Києві (24 липня).

Залишити коментар:
Нет комментариев