Він працював завідуючим відділенням обласного госпіталю, у Чехії. Повернувся в Україну та займався медичною і науковою практикою. Однак підступна ДТП забрала життя досвідченого медика Павла Голанова.

Резонансне зіткнення легковика «Фольксваген» та джипа сталось минулої середи… У аварії ще постраждала ціла родина.

– За попередніми даними, «Тойота Ленд Крузер» та «Фольксваген Кедді» їхали від Вінниці у калинівському напрямку. 41-річний водій «Фольксвагена» зненацька почав повертати ліворуч і врізався у позашляховик, що їхав позаду нього. У джипі була родина, – повідомили у прес-службі обласної поліції. – Водій легковика загинув на місці. Жінок віком 31 та 40 років, 64-річного чоловіка та семирічну дитину з позашляховика госпіталізували до лікарні.

Семирічна пасажирка з джипа Вікторія лікувалась у щелепно-лицьовому відділенні Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні.

– У дитини діагностували відкриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, скальповану рану лобної ділянки голови. Їй провели усі необхідні обстеження, зокрема комп’ютерну томографію. Внутрішніх гематом, інших травм та забоїв не виявлено, – повідомив лікар-нейрохірург Віталій Шведський. – Нині пацієнтку вже виписали з лікарні.

Вінницькі медики з сумом кажуть, що у цій дорожній трагедії розбився їхній колега та товариш…

– Наш заклад існує із 2005 року. Стратегічним напрямком клініки є діагностика та безопераційне лікування міоми матки методом емболізації маточних артерій. Виконані 880 операцій, співпрацюємо із Національним інститутом хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова. Знаю, що багато років Павло Голанов працював завідуючим відділення анестезіології у Вінницькому обласному клінічному госпіталі ветеранів війни, де зарекомендував себе професіоналом. Після того поїхав на роботу у Чехію. Пропрацював там у клініці чотири роки анестезіологом. Ставлення місцевих до українців бажало кращого, а заробітну плату, незалежно від професії, чомусь платили нашим громадянам вдвічі меншу, ніж своїм. Павло Володимирович був людиною чутливою, він з тим не міг змиритись і повернувся до рідної Вінниці. Півроку тому він до нас прийшов на роботу — був лікарем-анестезіологом вищої категорії. Хоч і не встиг довго пропрацювати, але скільки ним всього зроблено, — із сумом та болем каже головний лікар Вінницького медичного центру «Людмила» Віктор Трегуб. — Павло Голанов був новатором у своїй професії, повним надій та ідей. Ми відразу знайшли спільну мову, адже свого часу я теж стажувався в Європі. Тож разом працювали над тим, аби втілити все найкраще у нас. Павло Володимирович започаткував у клініці передові методи лікування пацієнтів у своїй сфері, брав участь в операціях, володів усіма сучасними техніками анестезії, знав англійську мову, багато читав медичної літератури. Ми мали так багато планів. Це була прекрасна, душевна, уважна та безкорислива людина, яку любили та поважали у колективі, про нього гарно відгукувались пацієнти. Знаєте, якогось разу я навіть придбав торт і попросив Павла Володимировича передати його мамі за те, що народила та виховала такого сина…

Того трагічного дня лікар зі своїм товаришем їхали у справах. На кінцевій із прямого ряду він став розвертатись, але не побачив автомобіль, який рухався згори на чималій швидкості. Удар прийшовся на водія, машину відкинуло на 30 метрів. Павло Володимирович загинув відразу. Водій та пасажири отримали різного ступеня травми, але, на щастя, живі. Я був на місці через 15 хвилин після ДТП. Довго дивився на руки свого колеги і думав над тим, скільки життів вони врятували, скільки б ще могли зробити добра… Але доля його самого не врятувала.

Поховали Павла Голанова на Сабарівському цвинтарі. Попрощатись із ним прийшли сотні людей. У загиблого залишились старенька мама, діти, дружина, родичі. Нещодавно лікар повінчався зі своєю коханою…

Редакція висловлює щирі співчуття рідним і близьким Павла Голанова.

Вікторія МИКИТЮК,
Анатолій МЕЛЬНИК