– Я виступив вперше після трирічної перерви. Після поранення довго не міг розмовляти і майже не ходив. В змаганнях Морської піхоти США брали участь поранені військові з різних країн, окрім Росії і Кореї. Один з американських генералів казав українцям, що пишається нами – мовляв, ми дійсно «нескорені», – розповідає Микола Рудик.

Четверо учасників – Микола Рудик, Єгор Терехов, Олександр Маланич і Юрій Писарчук пробігли марафон протяжністю 42 км 195 м. Олександр Чалапчий здолав цю дистанцію на спеціалізованому ручному велосипеді. А Вадим Свириденко, Дмитро Блохін, Юрій Дмитренко, Павло Солоха і Артем Лукашук бігли дистанцію на 10 км.

Це був перший забіг вінничанина після тривалого лікування та реабілітації. Микола був активним учасником Революції Гідності. Коли виносив поранених з палаючого Будинку профспілок, отримав важке поранення. Снайпер влучив у око, а осколками гранати була знівечена частина голови. Микола переніс чотири операції на головному мозку.

Микола Рудик – майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики, марафонець. Був військовим, відповідав за фізичну підготовку Держприкордонслужби. До цього Микола Рудик виграв близько 15 марафонів у різних країнах, був бронзовим призером чемпіонату Європи.

Чемпіон скромно оцінює свій успіх у США:

– Те, що я прийшов до фінішу першим, не значить, що я виграв. Всі поранені учасники – вже переможці, адже вони перемогли себе. Хтось з героїв біг без руки чим ноги, а один навіть їхав на візку. Можливо, я тепер знову братиму участь у змаганнях. Цим подаю гарний приклад молоді. Пропагую у спорті олімпійський принцип: головне – це участь.

За інформацією відділення Національного олімпійського комітету Вінницької області