2,7 мільярда - борг по недоплатах медикам України та Вінниччини
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

2,7 мільярда - борг по недоплатах медикам України та Вінниччини

Після акції протесту у Києві пообіцяли виплатити гроші, а після Нового року підняти оклади на 20%

 

2,7 мільярда гривень - борг України перед медиками за 2017 рік. Такі цифри надали у вересні структурні підрозділи з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської держадміністрації у Міністерство охорони здоров’я. Ці дані стосуються незабезпеченості комунальних закладів охорони здоров’я фондом оплати праці з нарахуваннями на 2017 рік. Якщо їх не будуть виплачувати до кінця року, то борг зросте до майже 2,7 млрд грн.

 

Працюючі медики вважають свої права порушеними. Щоб достукатися до кабінетів МОЗ та Кабміну, вийшли у вересні на попереджувальну акцію протесту, вимагаючи не впроваджувати «неконституційну реформу» (детальніше про цю акцію ми вже повідомляли у минулих номерах). Серед гасел: «Бідна медицина - вмираюча країна».

 

На думку пікетувальників, реформа медицини конче необхідна, але це має бути така реформа, щоб не розчаровувалися ані люди, ані медпрацівники.

 

Їхні вимоги: встановити надбавки медикам як державних, так і комунальних закладів за престижність праці та збільшити фінансування медреформи до 7% ВВП замість теперішніх «не більше 3%». Кажуть, що не проти медреформи, але щоб вона проводилася з дотриманням Конституції і гарантувала безкоштовне медичне обслуговування. Натомість отримали зрівнялівку в оплаті, і Супрун декларує скорочення. Адже на госпітальні округи, яких на Вінниччині 3, будуть виділятися бюджетні кошти, а всі інші медзаклади можуть залишитися, але переходять на місцеві бюджети. У МОЗ пояснюють, що стіни їм не треба...

 

- Свої вимоги ми повідомили під час зустрічі з в.о.міністра Уляні Супрун, як її призначили на посаду керівника МОЗ, - каже голова обласної профспілки медпрацівників Іван Лєта. - Вона обіцяла рік тому прислухатися до наших пропозицій. А тепер кажуть, що в Україні більше 1 мільйона лікарів і якщо кожному підняти зарплату на 100 гривень, то це непідйомна сума для бюджету. Ми не проти високих зарплат для санітарок, але ці суми не повинні бути однаковими з молодими лікарями, які закінчили університети, аспірантури, постійно в науці і мають велике психоемоційне навантаження в роботі. Після акції протесту нам обіцяють з Нового року підняти оклади на 20% й доплатити кошти за цей рік. Днями надійшло повідомлення з Кабміну про виділення з державного бюджету місцевим бюджетам медичної субвенції. Вінницька область отримає 22 853,2 грн. Уся сума - понад 559 млн грн., й ми сподіваємося, що медики отримають заборговані гроші.

 

 

Ольга Вільчинська

Залишити коментар:
Нет комментариев