50 вакансій лікарів нарахували у Вінниці. Чи виживе сільська медицина?
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

50 вакансій лікарів нарахували у Вінниці. Чи виживе сільська медицина?

Незважаючи на шалений конкурс до Вінницького медичного університету, обласний центр почав відчувати гострий дефіцит лікарів. Тому нещодавно на сайті міської ради з'явилося оголошення: «До закладів охорони здоров’я шукають різних фахівців».

 

Найбільше вакансій для лікарів загальної практики сімейної медицини. У міську клінічну лікарню №1 запрошують на роботу лікаря-лаборанта та лікаря-нефролога. Міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги потрібні лікар-ендоскопіст, лікар акушер-гінеколог (2 ставки), лікар-невропатолог.

 

Запрошує фахівців і міська клінічна лікарня №3: лікар-лаборант, лікар-анестезіолог. МЛ «Центр матері та дитини»: лікар-анестезіолог дитячий (2 ставки), лікар ортопед-травматолог дитячий, лікар-офтальмолог дитячий (2 ставки), лікар-епідеміолог, лікар-статистик, лікар з ультразвукової діагностики (0,75 ставки), лікар-педіатр (3 ставки), лікар-невролог дитячий. ВРЦСП: лікар-статистик, лікар-невропатолог (0,5 ставки), лікар-ендокринолог (0,5 ставки), лікар з ультразвукової діагностики. ЦПМСД №1: лікар загальної практики сімейної медицини (7 ставок). ЦПМСД №2: лікар загальної практики сімейної медицини (3 ставки), лікар-рентгенолог (0,5 ставки). ЦПМСД №4: лікар загальної практики сімейної медицини (13 ставок), лікар-педіатр дільничний. ЦПМСД №5: лікар загальної практики сімейної медицини (5 ставок)

 

Якщо вже Вінниця потерпає від дефіциту лікарів, то що казати про райцентри і села? У департаменті охорони здоров’я Вінницької області повідомляють, що  в районах працює 6190 лікарів. З них - 849 лікарів загальної практики сімейної медицини. Це 75 відсотків від потреби.  Схоже, випускники медичних вишів шукають місця у приватних клініках.

 

Тим часом у Ладижині бореться за життя місцева лікарня — територіальне медичне об’єднання. Нещодавно міський голова Валерій Коломєйцев заявив, що вважає реорганізацію міського ТМО «безглуздим рішенням», яке не дасть можливості провести скорочення та звільнити «поганих» чи «зайвих» медпрацівників... Кращий вихід — повна ліквідація ЛТМО без правонаступництва та створення двох нових медичних закладів, в які медичних працівників набиратимуть на роботу «з нуля».

 

На думку міського голови, «погані лікарі», які мають, наприклад, третю групу інвалідності, підуть на інвалідність або на інше місце роботи і не працюватимуть у новостворених закладах, а нові головні лікарі візьмуть нових працівників... Ладижин обурений, бо вважає, що такими заявами мер порушує Конвенцію про права осіб з інвалідністю. А це вже — кри­мінальна відповідальність.

 

А Дашівська лікарня отримала  шанс на нове життя, після того як з початком сумнозвісного пілотного проекту медичний заклад зі 150-річною історією планомірно знищувався. До 2015 року Дашівська міська лікарня перетворилась у терапевтичне відділення Іллінецької ЦРЛ на 18 ліжок та з півсотнею персоналу, включно з лікарями. Згодом і його мали реорганізувати у денний стаціонар. Але врятувала лікарню децентралізація. Новостворена Дашівська територіальна громада, добре розуміючи відпо­відальність, взяла на своє утримання новостворений комунальний заклад «Дашівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини» з мінімальною кількістю адміністративного апарату і з максимальною ефективністю.

 

Кадровий голод відчувається і тут. Втім, сільська медицина відчайдушно бореться за виживання.

 

 

 

Тетяна Кондратьєва

Залишити коментар:

- Аноним

Спасибі медичній реформі ?