65 років для того, щоб написати книгу, витратила 81-річна Світлана Бондар
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

65 років для того, щоб написати книгу, витратила 81-річна Світлана Бондар

Кожна книга, як і її автор, має свою долю. Краєзнавчій книзі жительки с.Курилівка Хмільницького району Світлани Бондар «Сповідь перед земляками» судилась непроста доля.

 

Понад 65 років автор збирала спогади старожилів села та архівні документи для своїх нащадків. Світлана Бондар розповідає:

 

- Навіть і не думала писати книгу. Просто хотілося, щоб історія Курилівки не забулася з плином часу , а мої діти, онуки та правнуки знали своє коріння та долю малої Батьківщини.

 

Світлана Федорівна розповідає, що свої дослідження друкувала у місцевій «районці» у 1970, 1992 та 2013 роках. А все почалось у 2015 році, коли місцевий бібліотекар Валентина Ціховська вмовила талановиту односельчанку взяти участь у  конкурсі «Благодатна Хмільницька земля», де змагались роботи як маститих краєзнавців, так і звичайних мешканців району, що закохані у історію рідного краю. Робота Світлани Бондар тоді була високо оцінена конкурсним журі, а краєзнавець Хмільницької  районної бібліотеки для дорослих Оксана Михалиця стала прохати літню жінку зайнятись написанням книги про рідне село. Після численних вмовлянь та запевнень, що жодне слово без відома авторки не буде замінено, написання книги розпочалось. Цілий рік здавала Світлана Федорівна свої рукописи Оксані Михалиці, а краєзнавця старанно переводила безцінні тексти у електронний варіант. Знайшовся і меценат, котрий подбав про усі фінансові витрати під час друку книги.

 

А під час відзначення 400-річчя с.Курилівка, краєзнавчу книгу «Сповідь перед земляками» було презентовано гостям свята та місцевим мешканцям. Більше 200 примірників книги Світлана Бондар подарувала жителям Хмільницького краю, ще 50 книг «помандрували» у сільські бібліотеки району. Такого зацікавлення книгою сама авторка та її родина не очікували, бо за автографом Світлани Бондар вишикувалась черга з охочих.

 

Книга «Сповідь перед земляками» - це подорож таємницями села, це - містика, яку не можливо розгадати, це – невідомі досі широкому загалу розповіді із перших вуст про переломні моменти в житті с.Курилівка Хмільницького району. А завдяки тому, що автор не дозволяла редакторам змінювати бодай речення – це ще й неповторний стиль Світлани Бондар, котрий вона відшліфовувала понад шість десятиліть.

Наталя Міщук 

 

На фото – авторка книги з донькою

Залишити коментар:
Нет комментариев