АТОвці проти бандитів із Вороновиці - ця справа вже відома всій Україні
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

АТОвці проти бандитів із Вороновиці - ця справа вже відома всій Україні

Вінницькі фронтовики провели власне розслідування резонансного злочину, знайшли рекетирів і без поліції вирішили 100-тисячну компенсацію учаснику АТО Василю.

- А що робила районна поліція, її слідчі? Кришувала банду? – запитують воїни АТО.

 

Після повернення з війни 21-річний нацгвардієць з Вороновиці Василь Дарнопук підписав контракт на подальшу службу та зі своєю дівчиною Оленою Тарасенко відкрив придорожнє кафе «Тайожник». Знаходиться воно трохи далі від інших... Частину свого прибутку та продукти молоді люди планували віддавати на потреби бійців. Проте їхні плани не сподобались місцевим «бандитам», які 10 грудня приїхали до них вимагати «данину».

 

– Це сталось близько другої ночі. Якраз ми закінчили в кафе ремонт, бо орендуємо його лише місяць. Після прибирання Василь відвіз мене додому, а сам повернувся назад. Там на нього вже чекало десять чоловіків із місцевих, — розповідає Олена. — Вони приїхали на двох машинах з польськими номерами. Бандити кинулись з кулаками на Василя, побили та стріляли у наш автомобіль «Форд-Фокус». Казали Васі: ти тут просто так працювати не будеш! Хочеш на нашій території вести бізнес спокійно — плати 200-300 доларів щомісяця. Після цього «наїзду» Василь відразу мені зателефонував і розповів, як його били та «швидка» забирала до лікарні. Просив лише викликати поліцію та забрати розтрощену бандою машину. Коли приїхала до кафе, бандити були ще там. Я сіла до потрощеного «Форда», дзеркала були вже зламані, лобове та два бокових скла розбиті. Спробувала зняти все це на телефон як доказ, то вони мене побачили, побігли до машини і кидались пустими пляшками...

 

Я ледь встигла завести машину та від'їхала до спуску на виїзді з Вороновиці. Поліції я так і не дочекалась, бо вони мені в трубку сказали, що машина зламалась, будуть пізніше... У Василя в лікарні діагностували забій грудної клітки, струс мозку, на брову наклали кілька швів, він досі скаржиться на головний біль. Тут же через три години ми написали пояснювальну слідчим, які нас запевнили: напад – справа рук конкурентів. Мовляв, із попередніми орендарями відбувалось те саме... Після кількох діб лікування у міській лікарні №2 Васю перевели до шпиталю МВС. Машину ми відвезли до СТО, і пошкодження там оцінили у 80 тисяч гривень.

 

Але це була лише перша серія «рекету». Бо за тиждень вночі ці люди знову приїхали до нашого «Тайожника». Про це мені телефоном повідомили працівниці кафе. Василь перебував у шпиталі, а я без машини не могла доїхати до кафе. Тому викликала поліцію. Коли наряд приїхав на місце, мені передзвонили і сказали: «Тут все спокійно...» – та поїхали геть. А тим часом бандити били у кафе пляшки з алкоголем, посуд, розливали на офіціанток коктейлі, їли, що хотіли, та змушували дівчат їсти попіл із попільничок. Так їх залякували, щоб проти них ніхто не наважився свідчити. Я знову набираю поліцію і все це розповідаю, а вони повторно відмовляються їхати. Сказали, що не будуть тратити 10 літрів бензину на хибні виклики.

 

– Які тут можуть бути конкуренти, коли це звичайний бандитизм?! — вважає селищний голова Вороновиці Олександр Ковінько. — Я знаю того господаря, який будував це кафе. Це мій однокласник. Років 8 тому він впав з драбини і зламав хребет, ледве ходить. Кафе стояло закрите довго. Чув, що його грабували, винесли кондиціонер. Крім того, впевнений, що такі речі відбуваються через те, що бандити відчувають безкарність. Чотири місяці тому ми писали звернення. Районний відділ поліції знаходиться на Барському шосе, що за 30 кілометрів від нас. Щодня, крім вихідних, сюди навідується дільничний буквально на кілька годин. Але це людей при нинішній криміногенній ситуації ніяк не влаштовує. Ми хочемо, щоб правоохоронці у Вороновиці були, чергували та патрулювали вулиці цілодобово! Адже тут багато підприємств, різних підприємницьких об'єктів та часті крадіжки по приватному сектору. Зараз там незрозуміло – куди дивиться районна поліція і чи є вона взагалі?

 

По цьому випадку від імені селищної ради я обіцяю, що ми допоможемо Василю відновити роботу кафе. А на сезон виділимо кілька квадратних метрів землі, щоб там влітку встановити парасольки для відвідувачів. Якщо треба сніг розчистити, трактор дамо.

 

Пародоксально, але паралельно цю резонансну справу 2 тижні розслідували, як могли, на власний страх та ризик бойові побратими Василя, які до погрому кафе «Тайожник» його взагалі не знали. Але він воював – і це спрацювало! Водночас через бездіяльність поліції чи навіть можливе «кришування» вороновицької банди людьми в погонах йому просто нікуди було звертатись за захистом. Так у справу «вороновицьких рекетирів» зайшла громада ветеранів АТО та її лідери Андрій Ліпський із 3008, кіборг Роман Смішний та фронтовий лікар Андрій Грачов.

 

І фінальна розв'язка цього «тайожного» детективу настала одразу після скандальної сесії Вінницької міськради 23 грудня. Нагадаємо, що перший «наїзд» на кафе фронтовика стався ще 10-го числа... І чекати на мляві результати слідства атовці не бачили сенсу... Адже учасники «банди», що розгромила «Тайожник», могли елементарно втекти в інші області чи за кордон. Влада Вороновиці вимагала негайного розслідування резонансного злочину по групі «спортсменів». Кажуть, вже не один рік за підозрілої байдужості правоохоронців ці молодики «хазяйнують» у селі, а тепер в об'єднаній громаді. До того ж районна поліція, що по службовій формі та своїй суті є старою міліцією, як могла зволікала із розкриттям цього резонансного злочину. Не лише 7-тисячна Вороновиця, а вже й Вінниця та вся Україна стежили за цією кричущою справою «АТОшники проти «спортсменів».

 

– Жодного криміналу тут не буде — буде розплата за «безпредєл». Бо до нас звернувся діючий військовий і ветеран АТО та повідомив, як йому та дружині ріжуть колеса авто, погрожують і хочуть накласти «данину» місцеві пацанчики, — розповів організатор власного розслідування фронтовиків, солдат із 32-го блокпосту Андрій-Док. — Тиждень ми чекали реакції поліції, але її не було... Потім у кафе стався справжній погром – і знову «органи» мовчать. Невже нам треба було чекати, коли нашого побратима вб'ють чи спалять разом із кафе?..

 

Тому ми взяли цю справу на контроль громади АТОвців. І хочу вас запевнити, що самосуду сьогодні не буде! Нападники вирішили, так би мовити, по-хорошому розрахуватись із Василем за побите авто, кафе і голову... Це 100 тисяч гривень! А ще вони мають при всіх вибачитись перед персоналом кафе і дружиною Василя. Якщо ні — тоді будемо знаходити кожного із них по одному та спілкуватись «по душах»... Адже вони знали, на кого «наїхали», але це їх не зупинило!

 

Тому, якщо не працює поліція, будемо працювати в рамках закону ми! Скажу чесно, шанс на атошний самосуд був дуже великий... Але ми вчасно його зупинили, бо це вже був би кримінал... Водночас мені з побратимами не зрозуміла позиція поліції, яка так і не приїхала на виклик у момент погрому. Чи «кришують» вони цих пацанчиків? Я не знаю, в мене немає таких фактів, але на це дуже схоже... Також ми попередили цих «товаришів на спорті», що в разі повторних спроб різати колеса, громити кафе чи вимагати «плату» за роботу «Тайожника» тут буде вже не 30, а тисяча АТОшників! А таких у області 10 000. Хочете зустрітись?

 

Але перед цим у Вороновиці сталась ще одна «стрілка» між фронтовиками та місцевими.

 

– Як тільки нам стало відомо, що Васю з Нацгвардії «пресують», ми із п’ятьма друзями по АТО приїхали сюди на «розбір польотів». І знаєте, що ми побачили? Бандитизм в стилі 90-х, — поділився емоціями представник відділу ОДА у справах ветеранів АТО Андрій Грачов. — Під кафе нас чекало до 30-ти місцевих із палицями та зброєю... Мав бути крутий «заміс». Ви знаєте, після передової нас мало чим можна налякати. І коли вони почули, хто ми і чому приїхали заступитись за Васю, цю ситуацію вдалось розрулити... Нині в поліцію, СБУ та прокуратуру написані відповідні заяви, всі особи встановлені... Знаєте, я був шокований, як на захисника України, що тричі відвоював ротації на фронті та захищав фактично кожного із цих тилових хлопців-рекетирів, у них вистачило нахабства «наїжджати»?

 

Тому ми хочемо сьогодні подивитись їм в очі... Бо ця нахабність насправді породжена певним «знайомством» із районною міліцією, яка не може чи не хоче розслідувати цю справу. І як держслужбовець хочу пояснити, що ніякого «кришування», замовчування чи «рішалово» не буде... Є закон, і перед ним всі рівні! А ми як громада фронтовиків захищаємо кожного хлопця чи дівчину, що не злякався війни та собою закрив країну від ворога.

 

І варто зазначити, що після кількох діб телефонних перемовин із адвокатом нападників Сергієм Павлюком (він, до речі, захисник депутата-«радикала» Сергія Кривешка в процесі проти «33-го каналу» — прим. авт) та отриманих від АТОшників гарантій безпеки, біля «Тайожника» відбулась фінальна зустріч сторін. Від «рекетирів» на чорному «мерсі» Павлюка на «стрілку» приїхали троє із 10-ти нападників із грішми та вибаченнями.

 

– Ніхто нікого бити не буде! Вирішуємо все мирно, і щоб більше вас тут ніхто не бачив, — звернувся до «спортсменів» Андрій-Док. — Ви повністю маєте розрахуватись із Василем за все, що тут накоїли... І просити в нього і дружини вибачення. На коліна вас ставити ніхто не буде. Хоча були інші думки побратимів. Мовляв, так ми вас прощаємо, і ви знову візьметесь за своє. Заперечення є?

 

Після цього відбулась коротка словесна перепалка між АТОшниками і трьома «на спорті»... І виявилось, що вороновицькі «бандити» ледь не волонтери і свого часу вони також допомагали передачами на фронт...

 

– Чим ви допомагали – не знаємо... Але тут ви «допомогли» конкретно розбитою головою АТОвця та погромом у кафе, — вже кричав на «бригаду» Грач. — Гроші вимагаєте в той час, коли хлопці на передовій гинуть за вас? Зараз буде зовсім інша розмова із «важкими» наслідками... Або розраховуєтесь, або «бикуєте» – і я за цих хлопців у камуфляжі з бойовими орденами вже не відповідаю!

 

За 10 хвилин та за участі селищного голови Олександра Ковінька трійця із Вороновиці офіційно передала Василю та Олені 100 тисяч гривень компенсації та написала розписку про «добровільний внесок» у відновлення бізнесу потерпілих...

 

Цікаво, що за всім цим із сусідньої кафешки, так би мовити, «із засади», стежила четвірка поліцейських, що готова була фіксувати примирення сторін та повний розрахунок... Чи оформляти самосуд?

 

Після того як сторони поставили свої підписи під «мировою» в «Тайожнику», відео «33-го каналу» з місця подій вже набрало 40 тисяч переглядів та бурхливу реакцію серед українців.

 

Бо одні вважають, що «рекетирів» треба було здати в поліцію та судити за законом... А якби «продажний» суддя за ті самі 100 тисяч відпустив їх на волю та скасував звинувачення?

 

Інші вимагали жорсткої та непублічної розправи із молодиками в спортивних костюмах. Чи вручення повісток у «штрафбат», де вороновицькі «авторитети» могли б, на їхню думку, «змити провину» службою в армії чи копанням окопів на передовій.

 

А ще головних героїв цієї дійсно унікальної для Вінниччини справи Андрія Ліпського, кіборга Романа Смішного та Андрія Грачова вже назвали «АТОшними прокурорами» чи «Народним трибуналом».

 

А головний поліцейський Вінниччини так прокоментував цей кричущий злочин і дії своїх підлеглих:

 

— У нас була інформація про цей погром від активістів громади АТОшників, і ми вислали туди дві групи швидкого реагування. Вони більше трьох годин просиділи в засідці, але ні один із підозрюваних на зустріч не прийшов... Можливо, його хтось попередив? — пояснив Юрій Педос. — Звісно, я почав службове розслідування з приводу дій працівників районної поліції, які не приїхали вчасно на виклик та ігнорували заяви потерпілих. І гарантую, що висновки будуть жорсткі. А ще в 1-2 кварталі наступного року ми на прохання громади Вороновиці відкриємо там опорний дільничний пункт поліції, щоб мешканці могли звернутись за допомогою і захистом безпосередньо по місцю проживання. Я зроблю все, щоб подібне не повторилось тут чи в будь-якому іншому населеному пункті області.

Вікторія Микитюк, Роман Ковальський

Залишити коментар:

- Аноним

У Вороновиці Атошніка Васю Дарнопука практично незнає ніхто ,зато браконьєра і альфонса Муню (малого) знають усі. Біля кафе "Тайожник" розташовано ще 5 кафе, багато років чомусь ні на одного власника не «наїжджали» , окрім Васі...Тому що немає ніякої "банди",сторони конфлікту є ще й друзями в соц.мережі. Та й Вася "Герой України" на майдані був по іншу сторону барикад, хвалився "Бо добре платять."Де Грачов побачив там банду аля 90-х ???Хлопці займаються спортом,є волонтерами Айдару , дехто з "рекету" взагалі займається страхуванням людей (MetLife),подивіться їх в VK.Взяли, бл..ть, не розібрались,понаписували херні про Вороновицю , і постять по всім сайтам,людей України дурять!!!