Чому у Тополівці люди збираються перекривати трасу?
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Чому у Тополівці люди збираються перекривати трасу?

«Жахливими» називають свої вулиці жителі Тополівки Теплицького району.

 

– Коли болото, то дітей на руках виносимо, багнюка їх засмоктує. У нас найбільше дітей і найгірша вулиця у селі! — скаржився Сергій Анатолійович з вул. Садової.

 

– Місцевий фермер взявся зробити тут дорогу по всіх правилах, і для стоку води йому знадобилась труба. Але коли він спробував викопати шматок труби від непрацюючої кочегарки, раптом Людмила Розкошенко, сільський голова, викликала поліцію і не дала йому це зробити! Чому не можна переставити трубу з одного місця на друге? — зауважила Оксана Тарасівна.

 

– Останньою краплею у чаші терпіння стало рішення сесії про роздачу по 2 га не нам, корінним тополівчанам, а родичам одного із фермерів, наближених до сільського голови. А цей фермер свого часу організовував поїздки на антимайдан! — обурювалися місцеві.

 

Згадували про вічно закритий клуб «на семи вітрах», про косу для трави за 14 тис. грн., про смітник у центрі села, про депутатів, які уникають спілкування з виборцями, про тих, хто обробляє землю і не платить податки, про відсутність у селі електрики тощо.

 

– Я головую лиш 11 місяців, до того працювала у дитсадку. За цей час провели 6 км вуличного освітлення, розчистили «джунглі» на цвинтарі, впорядкували братську могилу, поставили пам'ятник, перенесли автобусну зупинку у зручне місце. Чомусь про це люди забули! — з образою казала Людмила Розкошенко, сільський голова Тополівки. — Як забули і про те, що землями за межами населеного пункту розпоряджається виключно Держгеокадастр! Труба — комунальне майно, його не можна забирати, не попередивши сільраду. Повірте, вирішимо всі зазначені питання! Сільрада закупила і вивезла 145 т щебеню, а ще 200 т некондиції. Перерахували 42 тис. грн., почали засипати вул. Садову... Але люди мало під грейдер не кидались — не засипайте! Нам фермер цю вулицю зробить! Незрозуміло, чому таке несприйняття нашої роботи?

 

– За нормами потрібно 1 т щебеню на метр дороги. Довжина Садової 450 м. Якщо розсипати по ній 145 т, то буде тоненька плівка, яка зникне після першого ж дощу. Для сільради це просто показники, а я буду робити капітальний ремонт, щоб раз і назавжди! — сказав фермер Валентин Бевз.

 

Третейське рішення у цьому протистоянні запропонував Василь Романюк, голова Теплицької райради. Треба сільраді скласти письмову угоду з фермером і зазначити термін закінчення робіт. Якщо до цієї дати вулиці не будуть відремонтовані — тоді їх буде робити Тополівська сільрада.

 

Коли у майже півтисячній Тополівці проводили опитування щодо об'єднання громад, то більшість опитаних висловились за приєднання до села Краснопілки сусіднього Гайсинського району.

 

– Із 235-ти опитаних тополівчан 152 висловились за об'єднання з Краснопілкою, так само як громади сусідніх сіл Нараївки, Кивачівки, Миткова! — наголосив Володимир Бевз, голова ініціативної групи. — Адже Краснопілка потужне село, до якого менше 4 км, нардеп Микола Кучер обіцяв виділити кошти на дорогу з твердим покриттям. А до Теплика — набагато далі. Але начальство вперлось — ні, будете об'єднуватись тільки із Тепликом! Люди незадоволені діями місцевої влади, бунтують, хочуть перекривати трасу на Знаменку.

 

Нещодавно депутати Тополівської сільради все-таки проголосували «за» об'єднання з Краснопільською громадою. Чи буде це крапкою у громадських дискусіях, чи всього лиш комою — покаже час...

Галина ВОЗНЮК

Залишити коментар:

- Аноним

Скажіть, будь-ласка, яка група інвалідності в людини яка писала дану статтю?