«Чому у Турбові нацьковують один на одного школи та бібліотеку?»
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

«Чому у Турбові нацьковують один на одного школи та бібліотеку?»

У Турбові музичну школу «переселили» до будинку шкільної бібліотеки. Саму ж бібліотеку відселяють до... коридора другої школи.

 

– Я сорок років працювала у другій школі. Була заступником голови профкому, депутатом селищної ради. Пам'ятаю, як колись нашу бібліотеку відвідували сотні дітей із батьками! Дружно читали, малювали, проводили ігри, конкурси, із дітьми при потребі працював лікар-логопед! Кому тоді спало би на думку переселяти шкільну бібліотеку? А у наші часи, виявляється, так можна зробити. Бо нас спершу виселили зі школи — мовляв, там потрібний новий методичний кабінет! А ще нові кабінети для керівництва! — обурюється ветеран бібліотеки Аліна Волощук. — Рішення прийняли районний відділ освіти та адміністрація школи! Нас спочатку виселили у невеликий будинок на території школи біля дороги. Там є проблеми із опаленням... Але я згодна працювати й так на благо дітей! Митарства на цьому не скінчились. Бо минулого року без жодного рішення сесії селищної ради за командою районної влади та відділу освіти до нас заселяють Турбівський філіал ра­йонної музичної школи. А бібліотеці виділяють місце у... шкільному коридорі, де раніше була підсобка технічок! Нас викидають наче непотріб?

 

У коридорі школи вузький коридор, величезні вікна, звідки віє холодом! Як там встановити стелажі з книгами? Чи не замерзнуть діти? А до нас вже заселили музичну школу, яка теж стала заручником ситуації. Цілеспрямовано сварять школу, музичну школу та бібліотеку! Викладачі музичної школи ледь встановили два фортепіано серед книжок. Де будуть інші музичні секції? Куди подіти книжки, які я ці сорок років збирала, часто власними зусиллями? Унікальні та рідкісні видання? Викидати їх на смітник чи спалювати, бо вони не помістяться у вузенькому коридорі? Замість мене вже нова керівник бібліотеки, яка не буде нікому суперечити. Я знаю, що селищна рада розглядала питання виділення приміщень для музичної школи у колишньому машзаводі «Атеко». Там безліч місця, високі стелі. Лише потрібен ремонт. Якби врешті збудували нову школу, проблему теж вирішили б. Я вже не у тому віці, аби боятись і мовчати про це неподобство! Буду звертатись до міністра освіти та науки України Лілії Гриневич.

 

Викладачі музичної школи теж нарікають на ситуацію.

 

– Неможливо займатись, не­має місця. Курси гри на домрі та бандурі я проводжу вдома. Викладачі звільняються або йдуть на пенсію. Раніше було десять викладачів, займались сотні дітей. А нині на пальцях перелічити. А ті, хто ще є, постійно хворіють! — каже викладач Турбівського відділення районної музичної школи Галина Михайлівна.

 

Директор другої школи Лариса Ковтун запевняє, що жодних рішень щодо переселення музичної школи за рахунок бібліотеки не приймала:

 

– По музичній школі є рішення селищної ради. Не знаю, чи виправдане їхнє рішення зробити її на заводі, куди дітей треба вести через дорогу, де завжди інтенсивний рух транспорту? Поки музична школа розташована у бібліотеці. Не збираємось викидати на вулицю шкільну бібліотеку! Робимо у підсобному приміщенні ремонт для бібліотеки. На жаль, декілька класів нашої школи розташовані у дитячому садочку через брак місця, тож кращого місця для бібліотеки поки не знайти. Бо інші класи замалі для неї.

 

– Не можна лишати Турбів без музичної школи. Там багато талановитих вихованців та викладачів, вона має добру славу на усю Вінниччину, — пояснила начальник відділу освіти Липовецької райдержадміністрації Інна Косач. — Але через неналежні умови учні вже не хочуть займатись у ній, звільняються й викладачі. Турбівська селищна рада досі не вирішила питання відновлення нових приміщень музичної школи... Так само не можна лишати учнів й без бібліотеки...

 

Ми вимушені виходити з ситуації, що склалась. Тому вирішили помістити бібліотеку саме у шкільному коридорі, де зробимо належний ремонт, а у їхньому приміщенні буде музична школа.

 

У селищній раді Турбова пояснили:

 

– Ми виділили для музичної школи три кімнати на третьому поверсі колишнього адмінкорпусу машзаводу, що нині належать селищній раді. Відремонтували там стіни, підлогу, вікна, покрівлю, на черзі коридори, каналізація, освітлення, опалення та утеплення приміщень. Працюємо й у вихідні дні. Зацікавлені, аби музична школа запрацювала чим швидше. Відновили й актову залу, де у нас проходять урочистості, — каже заступник селищного голови Турбова Віктор Дармограй. — На жаль, ми дуже обмежені у фінансах, а у селищі є не менше нагальних проблем. Але ситуація із музичною школою на особливому контролі. Так само ніколи не мали на меті переселяти чи «викидати» шкільну бібліотеку.

 

Втім, у Турбові впевнені — таким от чином посадовці просто сварять між собою вчителів школи, викладачів музичної школи та шкільну бібліотеку. 

 

 

 

Анатолій Мельник

Залишити коментар:
Нет комментариев