Державні Премії України присуджено одразу сімом науковцям ВНМУ
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Державні Премії України присуджено одразу сімом науковцям ВНМУ

Сьогодні у Вінницькому Національному медичному університеті ім. Пирогова унікальна подія – із присвоєнням Державної Премії вітали науковців вузу.

 

7 квітня Указом Президента України до Державної Премії в області науки і техніки присуджено аж сімох науковців Вінницького медуніверситету.

 

«За роботу у створенні засобів технологій еферентної терапії на основі кремнезему» Премії присуджено:

 

Морозу Василю  Максимовичу – академіку НАМН України, доктору медичних наук і ректору ВНМУ ім. Пирогова;

 

Бондарю Сергію Анатолійовичу – доктору медичних наук, професору, завідувачу кафедри шкірно-венеричних хвороб ВНМУ;

 

Пипі Ларисі Володимирівні –  доктору медичних наук, професору, завідувачу кафедри педіатрії факультету післядипломної освіти ВНМУ;

 

Луцюку Миколі Борисовичу – доктору медичних наук, професору кафедри біологічної та загальної хімії ВНМУ;

 

Бондарчуку Олег Івановичу – кандидату медичних наук, доценту кафедри хірургії медичної кафедри №2 ВНМУ;

 

Вільцанюку Олександру Афанасійовичу – кандидату медичних наук, доценту кафедри загальної хірургії ВНМУ;

 

Штатько Олені Іванівні – кандидату медичних наук, доценту кафедри біологічної та загальної хімії ВНМУ.

 

Наукова робота фахівців Вінницького медичного університету тривала із 1984 року. В результаті було створено ентеро-  та аплікаційні сорбенти, які зараз широко використовуються у медичній практиці. Дослідники встановили унікальні медико-біологічні властивості нанокремнеземів. Було виявлено антидіарейну, антитоксичну, імунокоригуючу дію лікарських засобів на основі кремнезему.

 

Саме завдяки науково-дослідній роботі вінницьких науковців ми сьогодні маємо в аптеках такі відомі лікарські препарати як «Атоксил», «Полісарб», «Силікс» та інші.

 

Окрім лауреатів Деражвної Премії ректор Василь Мороз привітав викладачів, які підвищили свій науковий ступінь. Дипломи «Професора» отримали Вернигородський Сергій Вікторович – професор кафедри патологічної анатомії та судової медицини та  Осовська Наталія Юріївна - професор кафедри внутрішньої медицини № 1.

 

Дипломи та грамоти нагородили й студентів, які відзначилися особливими успіхами у Всеукраїнських олімпіадах:

 

Лепетенко Юлія – диплом  I ступеня у II етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з оперативної хірургії та топографічної анатомії;

 

Возна Ганна – грамота за I місце у XXI Всеукраїнській студентській олімпіаді за спеціальністю «Фармація» з дисципліни Заводська технологія ліків;

 

Білобров Марія –  грамота за I місце у XXI Всеукраїнській студентській олімпіаді за спеціальністю «Фармація» з дисципліни «Фармакогнозія»;

 

Демчишин Ярослав – диплом  I ступеня у II етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з ендокринології та диплом III ступеня II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з професійно-орієнтованої дисципліни «Патоморфологія».

 

 

Залишити коментар:
Нет комментариев