До могили прозорливого у Браїлові відбулась хода
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

До могили прозорливого у Браїлові відбулась хода

Він за життя прийняв десятки тисяч прочан, кажуть, що допомагає й після смерті. Серед тих, хто спілкувався з ним при житті, були і наші журналісти.

 

10 жовтня у Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирі відбулися урочистості на честь однієї з головних святинь обителі – чудотворної ікони Пресвятої Богородиці «Браїлівської», яка минулого року була включена до переліку загальноцерковних святинь та шанується у всій Україні.

 

- У Браїлові зібралось все духовенство Вінницької єпархії, це майже 300 священиків, - розповідає секретар Вінницької єпархії Української Православної Церкви Владислав Демченко. - Окрім митрополита Вінницького і Барського Симеона, сім архієрів із інших єпархій Української Православної Церкви звершували Божественну літургію. Після служби відбулась традиційна хресна хода навколо обителі. Владика Симеон звершив заупокійну молитву на могилі схиархімандрита прозорливого Кирила, який був духівником сестер та багатьох людей, що приїздили за його духовною порадою із Вінниччини, України й з поза її меж.

 

Для мене особисто Свято-Троїцький Браїлівський жіночий монастир є особливим місцем. Кілька років тому, після закінчення університету, я вагалась, чи потрібно мені працювати за фахом — журналістом. Дізналась, що у Браїлові є старець Кирило, який приймає вірян та дає духовні поради. І буквально за півгодини я була вже в дорозі. Із собою взяла ківі — улюблені фрукти старця. Тоді була заметіль. У монастирі сестри сказали, що батюшка себе недобре почуває. Тому не знала, чи прийматиме він людей, яких тоді біля його келії зібралось десятки.

 

Але диво сталось, і старець Кирило вийшов. Мене прийняв відразу. Таких світлих та щирих людей я в своєму житті ще не зустрічала. Незважаючи на важку хворобу, батюшка усміхався... Наша розмова тривала всього кілька хвилин, він мені сказав, що потрібно бути журналістом, і благословив мене на цю непросту роботу. Тоді дала йому обіцянку, що писатиму правду і допомагатиму людям.

 

Для довідки

 

Існує переказ, що ікона Богородиці у Браїлові - один з перших списків легендарної ікони, на якій реальне обличчя Діви Марії, яку бачив і зобразив на стільниці зі стола, де їли апостоли, євангеліст Лука. Вона – близнюк відомих «чудотворних Чорних мадонн» Європи, серед них і Матір Божа Ченстоховська, головна ікона Польщі.

 

Образ потемнілий. Цим образом благословив при заснуванні Вінницький жіночий Благовіщенський монастир брацлавський підсудок Михайло Кропивницький. У 1845 році монастир із Вінниці перевели у Браїлів, і ікона стала називатися Браїлівською. В архіві монастиря зберігається рукопис першої половини 15 ст. Там написано, що на прохання вірних св. Лука намалював образ Марії з Дитятком на дошках столу, при якому Вона сиділа. Далі цю ікону християни передали матері візантійського царя Єлені, яка розпочала будівництво християнських храмів у Єрусалимі та Віфлеємі. Імператор Костянтин велів перенести образ із Єрусалима у Константинополь. Там образ прославився чудесами.

 

На Україну ікону привіз руський князь Лев, який був на службі в імператора і ублагав Костянтина подарувати йому цей образ.

Вікторія Микитюк

Залишити коментар:
Нет комментариев