Філарет освятив церкву на Вінниччині
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Філарет освятив церкву на Вінниччині

7 жовтня Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет провів  церемонію освячення храму Святих безсрібників Косьми і Даміана в селі Леляки Жмеринського району та відслужив першу Божественну літургію у новому храмі.

 

Участь у церемонії урочистого освячення також взяли голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій та місцеві віряни Київського патріархату.

 

Голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій у вітальному слові подякував Патріарху Філарету за духовну опіку Церкви і держави та привітав усіх мешканців села Леляки з важливою подією, зазначивши при цьому, що «відкриття храму є знаковим не лише для Жмеринщини, а й для усієї області, адже сюди люди будуть йти, щоб набиратися духовності, добра та терпіння». За його словами, «без духовності, віри та моралі неможливо будувати щасливе суспільство та розраховувати на високий соціально-економічний розвиток регіону та держави в цілому».

 

А напередодні 6 жовтня візит Патріарха Філарета до Вінниці почався із відвідин штабу Повітряних сил ЗСУ, де відбулась робоча зустріч з командуванням та особовим складом Повітряних сил Збройних сил України. Також предстоятель Української Православної Церкви Київського патріархату взяв участь в покладанні вінків та квітів до комплексу «Вшанування пам’яті захисників Вітчизни». За участі Патріарха відбулось закладання наріжного каменю на місці будівництва храму, освячення бойового прапора.

 

Також предстоятель УПЦ КП Філарет зустрівся із головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм, головою обласної ради Анатолієм Олійником та Вінницьким міським головою Сергієм Моргуновим.

 

– Переконаний, що в Україні буде єдина церква. Тому що держава розуміє, що та інша православна церква – це п’ята колона. І поки так буде, держава буде в небезпеці. Церква повинна бути незалежна від центрів управління, які знаходяться в інших державах, — сказав Патріарх Філарет, говорячи про сьогоднішню ситуацію в державі. — Якби у нас з самого початку утворення української держави була одна православна церква, війни б не було. А якби не було Київського патріархату, то Путін був би тут. 

 

Українська православна церква Київського патріархату представлена в області 290 релігійними організаціями: 1 управління, 1 місія (не діє), 2 монастирі, 286 релігійних громад, що становить 13% від загальної мережі релігійних організацій області та 20,2% від усіх православних. За кількістю релігійних організацій УПЦ КП Вінницька область займає сьоме місце в Україні (становить 6% від загальної мережі УПЦ КП в Україні).

Сергій Годун

Залишити коментар:
Нет комментариев