Голові Ради майданів Вінниччини Петру Гандурському робитимуть операцію після нападу
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Голові Ради майданів Вінниччини Петру Гандурському робитимуть операцію після нападу

Активісти Ольга та Петро Гандурські скаржаться на цькування їх проплаченими «тітушками» від міської влади. Складається враження, що хтось ніби навмисно вносить розбрат серед вінницьких активістів.

 

І так непомітно та невідворотно зусиллями різного роду тітушок  вчорашні патріоти, які критикують владу, раптом перетворилися на ворогів. А згодом ця «гібридна війна» переросла у штурханину з закиданням яйцями  і відверте рукоприкладство.

 

Після останніх сутичок на він-­ ницькому Майдані Петру Гандурському серйозно травмували око, поціливши яйцем. Тепер він готується до операції. Пошкоджений кришталик замінюватимуть. А його дружину Ольгу Гандурську замордували судами про захист честі і гідності засновники громадської організації, яка напряму і дуже щедро фінансується міською владою.

 

І справа навіть не у приводі, котрий став причиною для позову, а у кінцевій меті: розтоптати, принизити і морально знищити. Бо скандал, котрий розпочався ще у липні, триває й досі. А розгорівся він ніби з «нічого» у соціальній мережі. Саме там Ольга Гандурська якось по­ділилася такою інформацією: «Впадає у вічі матеріальна допомога, котру отримала одна «небайдужа вінничанка», періодично підпрацьовуючи тітушкою на боці міської влади. Виявляється, мерія непогано платить за таку роботу, бо пані Ірина Баранович отримала 18 тисяч 167 гривень. За що? За те, що приходить гавкати на активістів, створюючи картинку задоволення роботою міської влади. Ця пані разом з ще одним таким же — Павлом Власюком, любителем попрацювати тітушкою — отримали на свою громадську організацію «Ресурсний центр підтримки ОСББ міста», яка створена 30 вересня 2016 року, 1 мільйон 79 тисяч гривень з міського бюджету і ще 20 тисяч на придбання комп'ютерів. І приміщення є, і гроші. Як бачите, кричать вони не задарма».

 

– Після цього поста у мережах почалося широке обговорення. І раптом одна жінка, Ольга Ткач, написала, що ці гроші призначені на лікування її онкохворої доньки Дарини, — розповідає Ольга Гандурська. — Я тоді відповіла цій мамі: «Вінницька міська влада має повне право надавати допомогу особисто вам, а не через посередників, і значно більшими сумами, ніж нібито ту, котру дали вам через Баранович. Мені дуже шкода вашої дочки, але недопустимо, щоб члени «Європейської стратегії» піарилися на цьому за рахунок платників податків. Я розумію, що вам як матері хворої дитини все одно, хто даватиме гроші. Але такі, як Баранович і компанія, допомагають міській раді дерибанити бюджет, котрий має йти на охорону здоров'я і на допомогу хворим дітям, як ваша донька. Але значно краще розкрадати і давати з «барського плеча» таку допомогу не напряму, а через посередників». Так от, саме після цих слів мене почали звинувачувати в тому, що я маю претензії до хворої дитини. Перекрутили все з ніг на голову!

 

Складається враження, що всі ніби й чекали цього моменту, бо миттю один з вінницьких сайтів підхопив тему і видав статтю «Вінницька активістка воює з онкохворою дитиною». А Баранович подала на мене до суду за наклеп. Вимагає визнати поширену інформацію недостовірною та публічно спростувати, а ще – компенсувати моральну шкоду у розмірі 10 тисяч гривень. Справа опинилася у заангажованого судді, котрий колись заборонив проведення «тарифного майдану», а потім його рішення відмінив Апеляційний суд...

 

Перед кожним судовим засіданням ці найняті міською владою люди влаштовують шоу, різні провокації. Бо їм потрібно звести наклепи на мене та на мого чоловіка.

 

Тут впадає у вічі зовсім інша деталь. Чому цій ГО міська рада виділяла матеріальну допомогу, чому вона заслужила таку довіру міської ради, що та віддала їй під опіку всі ОСББ і більше мільйона гривень на розвиток. До цього програмою створення ОСББ опікувалася інша громадська організація «Просперо». Їй міський бюджет виділив тільки 200 тисяч гривень. Цього року ОСББ значно менше створено, зате ця громадська організація взяла уп'ятеро більше грошей з бюджету. Нелогічно виходить. Я робила запит, чи був проведений конкурс серед громадських організацій для того, щоб стати виконавцем цієї програми, і як до нього можна було долучитися. Але конкурсу, виявляється, не було. Схоже, це не що інше, як відмивання грошей».

 

Минулої п'ятниці скандальне судове засідання у справі захисту честі і гідності між Ольгою Гандурською та однією із засновників громадської орга­нізації «Ресурсний центр підтримки ОСББ м. Вінниця» Іриною Баранович не відбулося. Його перенесли на інший день, незважаючи на прохання захисника Ольги Гандурської Валерія Палія залишити позов без розгляду.

 

У Ресурсному центрі підтримки ОСББ повідомили, що Ірина Баранович не працює, але чемно поо­біцяли передати їй прохання зв'язатися з журналістом «33-го каналу». Згодом вона особисто прокоментувала ситуацію: «Так, я беру активну участь у житті нашого міста. Ми з однодумцями проводимо різні просвітницькі заходи, намагаємося чим можемо допомагати людям. Передісторія цього конфлікту така: я працювала у школі. Якось прислали телефонограму, в котрій просили допомогу для дитини, хворої на онко. Даша Ткач була між життям і смертю. Я запитала її маму, які потрібні для цього документи. Проблема полягала в тому, що дитина живе в районі, не має вінницької прописки. Мене попросили, щоб я виписала матеріальну допомогу на себе, вказавши, що гроші підуть на лікування онкохворої дитини.

 

Не сподівалася, але міська рада пішла назустріч. Я ці гроші відразу ж при свідках передала Ользі Ткач. Пані Гандурська, вичитавши, що мені виділили такі гроші, і не розібравшись, що й до чого, відразу ж опублікувала пост про те, що таким чином міська рада розраховується за послуги.

 

Так, я вінницька активістка, котра має власну думку і має право її відстоювати. Але пані Гандурська почала вважати мене особистим ворогом. Спочатку я не реагувала на цей пост у соцмережі. Бо коли людина виправдовується, то вважає себе винною. Але, в першу чергу, обурилася мати цієї дівчинки. Та й друзі-юристи сказали: ми тебе підтримаємо, але ти подавай позов. А десять тисяч гривень морального збитку хочу передати на лікування інших онкохворих дітей».

 

Коли вичерпається цей скандал — передбачити важко. Але те, що комусь дуже вигідно постійно його підігрівати — річ очевидна. Та й погодьтесь, якась дуже складна виходить схема виділення міськрадою грошей на лікування дитини з райо­ну. Дай, Боже їй здоров’я! Але що з цього приводу думають батьки онкохворих дітей, що мешкають у Вінниці? І як тут взагалі з фінансовою дисципліною і думкою вінничан, які ці мільйони збирають у бюджет? Чи владі можна все?

 

 

 

 

 

Тетяна Кондратьєва

Залишити коментар:
Нет комментариев