Губернатор-втікач Іван Мовчан повернувся на Вінниччину?
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Губернатор-втікач Іван Мовчан повернувся на Вінниччину?

Вперше за останній час після втечі 20-лютого 2014-року в області був помічений останній губернатор часів Януковича — Іван Мовчан! Адже на одному із приватних ставків неподалеку Вінниці днями рибалив чоловік дуже схожий на колишнього голову ОДА на дорогому чорному джипі “Лексус” із свіжими місцевими номерами... І рибалки справді впізнали в самотньому чоловікові губернатора-втікача!

А до цього Івана Михайловича земляки кілька разів зустрічали в літаку Київ-Мінськ, де за неофіційної інформацією Мовчан працював над втіленням амбітного інвестиційного проекту з переробки сільгоппродукції на замовлення держави Білорусь. Але прямого спілкування із вінничанами, навіть, в обмеженому просторі літака Мовчан намагався всіляко уникати...

І лише тепер, через рік і три місяці колишній намісник президента втікача наважився відкрито повернутись в Україну та рідну Вінницю. Втім, на будь яких публічних заходах Івана Мовчана чи його близьких досі не було помічено. Але не виключено, що він однозначно їздив у рідне село Крикливець Крижопільського на Вінничині, де живе його мама - Мовчан Параска Михайлівна, 1928 року народження.

Нагадаємо, що 20 лютого 2014-року під час Революції Гідності тоді ще губернатор Вінниччини від “ПР” вийшов на площу Театральну (нині Майдан Небесної Сотні) та намагався заспокоїти 5-тисячний мітинг вінничан. Але люди під вигуки «відставка!» та «ганьба!» повернулись спиною до Мовчана, що відмовився публічно піти у відставку, написати відповідну заяву і стати на коліна перед матерями Вінниччини. Коли люди повернулись до Мовчана спинами він в оточенні кількох охоронців із СБУ стрімко почав тікати із сцени, сів у свій джип і ледь не розчавивши кількох мітингувальників виїхав із центру Вінниці в напрямку вулиці Київської та Калинівки...

Після втечі Мовчана цього його охорона втекла в сторону управління СБУ, де на сходах прохідної в той день два “силовики” відкрили вогонь з пістолетів по людях... Одного чоловіка тоді поранили в ногу із вогнепальної зброї, а працівник підрозділу “Альфа” отримав цеглиною по голові та втратив свідомість.

Лише 23-го лютого тодішній губернатор області написав заяву про складання своїх повноважень. Згідно із заявою, він прийняв таке рішення “у зв'язку з суспільно - політичною ситуацією, яку допустило центральне керівництво країни. Це призвело до загибелі людей, і тому я прийняв рішення скласти повноваження голови Вінницької обласної державної адміністрації, - запевнив Мовчан. Він також пояснив, що на своєму місці він робив усе можливе, щоб у цей складний період на території регіону зберігся мир і спокій.”

До речі, саме Івану Мовчану належить історично-анекдотична заява після штурму Вінницької ОДА 25 січня учасниками Євромайдану про “осіб неподільської зовнішності”, які на його думку тоді взяли приміщення ОДА під час сесії облради штурмом...

 

Біографія губернатора-втікача за версією Вікіпедії:

Народився 9 лютого у селі Крикливець на Вінничині в сім'ї колгоспників. Батько — Мовчан Михайло Омелянович (1936–2005), мати — Мовчан Параска Михайлівна, 1928 року народження, проживає у селі Крикливець.

У 1972–1981 навчався в Крикливицькій середній школі. Після закінчення школи з вересня 1981 року по квітень 1982 року працював теслярем ремонтно-механічного цеху на Вінницькому хімзаводі.

У 1982–1984 служив у лавах збройних сил Радянської Армії.

1984 року працював будівельником у будівельній бригаді села Жабокрич Крижопільського району Вінницької області.

У 1985 році вступив до Української сільськогосподарської академії, котру закінчив у 1991 році. З листопада 1985 року обраний звільненим секретарем комсомольської організації колгоспу «Шляхом Леніна» села Жабокрич. З квітня 1989 року працював заступником завідувача організаційним відділом Крижопільського райкому ЛКСМУ, того ж року обраний другим секретарем Крижопільського райкому ЛКСМУ. З липня 1991 року — перший секретар Крижопільського райкому ЛКСМУ.

У листопаді 1992 року створив мале приватне підприємство «Кряж», котре перереєстровано в приватне підприємство «Кряж», метою якого було здійснення виробничої, торгової, інвестиційної та іншої підприємницької діяльності. Протягом 17 років (1992–2010 рік) підприємство займалось оптово-роздрібною торгівлею шифером, цементом, азбестоцементними трубами, сільгосптехнікою, іншою продукцією промислового призначення, продуктами харчування власного виробництва (борошно, хлібобулочні вироби), продукцією тваринництва та постачання сировини, матеріалів для підприємств цементно-шиферної промисловості. Фінансово-господарська діяльність підприємства протягом 18 років з моменту утворення супроводжується значним поповненням державного і місцевого бюджетів, а також державних цільових фондів. Створено більше 5000 робочих місць.

З 2002 року обирався депутатом Вінницької обласної ради IV–V скликань.

У 2010 був призначений першим заступником голови облдержадміністрації Миколи Джиги. Після обрання Миколи Джиги до Верховної Ради 7-го скликання 24 грудня 2012 указом президента Віктора Януковича був призначений головою Вінницької облдержадміністрації.

21 лютого 2014 депутати Вінницької облради проголосували за припинення повноважень голови облради Татусяка та недовіру голові облдержадміністрації Мовчану.

2 березня2014 виконувач обов'язків президента України Олександр Турчинов звільнив з посади голови обласної адміністрації

Роман Ковальський

Залишити коментар:
Нет комментариев