Ювілей храму в Троповій святкували в день заснування села
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Ювілей храму в Троповій святкували в день заснування села

Церкву у Троповій збудували у рік заснування села за сприяння жінок.

 

Ювілей храму Зачаття чесного, славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоан­на відз­начили усією громадою у Троповій Могилів-Подільського району. Сільській дерев’яній церкві у жовтні цього року виповнилося 250 років. Збудували її та окрему дере­в’яну дзвіницю у 1767 р., а 1858-го укріпили, піднявши на ка­м’яний фундамент.

 

Церква в усі роки була центровою спорудою духовного і освітнього життя у селі, і про неї дбала велика громада. У 1898 році навіть прибудували ризницю і паламарню.

 

Святкове богослужіння очолив митрополит Могилів-По­дільський і Шаргородський Агапіт. А потім за традицією відбувся святковий хресний хід навколо храму. Чотири рази священики читали святе Євангеліє і кропили парафіян святою водою.

 

Опісля можна було оглянути виставку фотографій, лис­тівок та книг, яку підготували місцеві жителі з нагоди ювілею храму. Він був збудований у перший рік заснування села за сприяння жінок, а тому іс­торія церкви відображає літопис Тропової.

 

– За всю довгу історію наш храм найбільше постраждав у роки безбожної влади, коли храм закрили, вивезли усе начиння, багато якого було з золота і срібла, утворивши тут склад. Дивом до наших днів залишився тільки унікальний 4-ярусний іконостас, — розповідає настоятель о.Миколай. — А в останнє десятиліття наша стара церква дуже постраждала від рук вандалів, які зухвало тричі її грабували.

 

Вандали винесли кілька старовинних намолених ікон з іконостасу та невеликих, в ори­гінальних оправах. Однак ми робимо усе, щоб кожен, хто переступає поріг нашого храму, відчував радість у душі і мав надію, що Господь з нами.

 

Церква на честь Зачаття Предтечі Іоанна Хрестителя — єдина на Вінниччині. Престольне свято там 6 жовтня.

 

 

 

Ольга Вільчинська

Залишити коментар:
Нет комментариев