Хто влаштував скандал навколо дитячого садка в Сутисках?
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Хто влаштував скандал навколо дитячого садка в Сутисках?

Цей скандал розгорівся у селищі Сутисках Тиврівського району.

- Ще у 2002 році Сутисківський завод електропаратури передав на баланс селищної ради дитячий садочок «Сонечко» на 320 місць. Завідувачці іншого нашого садку «Пролісок» на 60 місць Ганні Франишиній доручили обов'язково вивчити і обгрунтувати питання про переведення до “Сонечка” усіх вихованців зі свого закладу. У «Сонечку» була завідувач та десь 50 вихованців. Тож Франишина проігнорувала думку громади за сприяння районної влади, відділу освіти, його тодішнього керівника та пролобіювала потрібне собі рішення. Директор заводу пропонував власним коштом відновити опалення, водопостачання, аби діти займались у нього. Але cаме “Сонечко” закрили, його керівника викинули наче непотріб, - повідомив голова селищної ради Сутисок Леонід Дідух. – Закинутий дитсадок, який був одним з найбільших в області, просто безкарно розікрали. Дітей перекинули до “Проліска” один одному на голову. “Пролісок” ще орендує для своїх вихованців 450 квадратних метрів у школі, проте цього недостатньо. Нині у громаді 376 дітей віком до шести років. У “Проліску” їм немає місця. На відновлення “Сонечка” необхідно як мінімум 15 мільйонів гривень, тож ми почали там ремонт. А Франишина досі “панує” в себе за підтримки голови районної профспілки освіти. У 2010 році при перевірці фінансової діяльності “Проліска” були виявлені порушення на 32 тисячі гривень. У 2013 році вона намагалась незаконно заволодіти 42,5 тисячами бюджетних коштів: були факти приписки відвідування дітей, пряме ігнорування встановлення альтернативного опалення, що спричинило більш ніж 30 тисяч гривень збитку, залучення людей до роботи на городі садку та інші. Згідно із Законом України “Про дошкільну освіту” 20 лютого цього року ми звільнили керівника з посади, - продовжує Леонід Дідух. - Тиврівський райсуд скасував наше рішення, але його вже скасував Вінницький апеляційний адміністративний суд. Але Франишина надалі працює. В серпні ц.р. вона примусила у робочий час двох підлеглих копати картоплю на городі сина, оформивши їм перебування на роботі. За усі “заслуги” Франишину “нагородили” Знаком Софії Русової. Про це знає увесь район, але мовчить! Бо наскільки я знаю, їй близький родич працює у обласному управлінні освіти.

- Жодних порушень у мене та моїх підлеглих виявлено не було. Наш садок вважається одним з найкращих у районі! Рішення закрити дитсадок колишнього заводу приймала не я, а на рівні райдержадміністрації. У нас тоді було до ста дітей в чотирьох групах, тож ми прийняли ще 55 вихованців у п’яту групу. Довелось розташувати їх у приміщенні школи. Однак якихось великих проблем це не створило. До нас немає черг – ми приймаємо усіх бажаючих, - заперечила в свою чергу Ганна Франишина. - Я ніколи не примушувала підлеглих у робочий час безкоштовно працювати на своєму городі. Бо одна моя працівник тоді написала заяву про відгул на пару діб та, дійсно, дві з половиною години працювала у мого сина на картоплі. Він заплатив їй. А голова тиснув на неї, та на колектив, аби оббріхали мене. Мене нині постійно принижують на рівні селищної ради, наказом голови знімають надбавки та премії. У нас стараннями голови скоротили посаду кочегара! Щодо суду то згідно п 10, ч 4, статті 42 Закону України про місцеве самоврядування чітко вказано, що призначати та звільняти керівників дошкільних навчальних закладів мають право обласні та міські відділи, управління освіти, а не органи місцевого самоврядування.

- З точку зору методичної роботи претензій до Франишиної та її роботи у нас немає. Ми проводили перевірки і жодних порушень не знаходили, - коротко сказав й начальник відділу освіти Тиврівського району Олексій Нижник. - Але приймати будь-які кадрові рішення, поки це питання ще вирішується в суді, ми теж не вправі.

А жителі Сутисок неабияк стурбовані конфліктом і сподіваються, що їхні діти не стануть заручниками чиїхось амбіцій. Тож редакція готова вислухати інші точки зору на ситуацію.

Анатолій Мельник

Залишити коментар:
Нет комментариев