Кіборг у Гнівані добивався землі. Закінчилося скандалом
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Кіборг у Гнівані добивався землі. Закінчилося скандалом

Анатолій Левчук – один із семи бійців, хто останнім покидав палаючий Донецький аеропорт.

 

У листопаді 2014 р. вінничанин Анатолій Левчук у числі найперших пішов захищати кордони України, поповнивши ряди добровольців батальйону №90 під керівництвом Олега Кузьміних. Вони захищали найгарячішу точку АТО — Донецький аеропорт. Комбата взяли у полон, а з підлеглих вижили всього півтори сотні бійців. Удвічі більше загинуло. Себе Анатолій називає народженим вдруге, бо вижив у числі семи, яким вогонь повністю заблокував вихід.

 

– Я пройшов з першого до останнього дня бої за Донецький аеропорт, — розповідає Анатолій. — Чомусь по цей час вважають, що оборона стратегічного об’єкту Донбасу тривала 242 дні, хоча ми живі свідки того, що 244 дні. Укількох тримали до кінця оборону. Мій командир з позивним Адам закликав нас тоді: «Або загинути, або обороняти до кінця». І ми стояли на смерть. Я вийшов зі смертельного об’єкту 23 січня 2015 року. Зараз наш 90-й окремий аеромобільний батальйон носить ім’я Героя України старшого лейтенанта Івана Зубкова, теж кіборга, який захищав Донецький аеропорт і в одному з боїв викликав вогонь на себе та героїчно загинув під плитами ДАП. З легендарного першого батальйону добровольців залишилося всього 150 штиків, хоча у 2014 році на постійний пункт дислокації приїхало більше 530 бійців.

 

Вихід живим з Донецького аеропорту в числі півтори сотні бійців Анатолій називає своїм другим народженням. Там був двічі контужений, але, головне, живий. Лікуватися у госпіталь не йшов, бо не було кому воювати. Зараз носить військову форму, на лацкані кілька нагород. Одну медаль — «За оборону Донецького аеропорту» — особисто вручила вінничанину народна артистка України Ада Роговцева, приїхавши з донькою в АТО.

 

Про своє героїчне минуле та побратимів Анатолій розповів ніби до слова, бо звернувся у Гніванську міськраду, щоб виділили земельну ділянку, на яку має право як учасник бойових дій, а йому відмовили.

 

– Нам держава гарантує більше десятка пільг, з яких виконується, на жаль, 1-2, — ділиться учасник бойових дій АТО Анатолій. — Я багато разів приходив у міську раду Гнівані з усним проханням надати мені земельну ділянку як атовцю. Тепер написав заяву, але результат той самий: мені відмовляють. Був на прийомі у голови міської ради, у відповідь почув крик, що зі мною розберуться, бо мер знає багатьох комбатів.

 

Міський голова Гнівані Володимир Кулешов прокоментував ситуацію так:

 

– По Гніванській міській раді земельні ділянки зарезервовані для учасників АТО, але жодна не надана, бо немає Генерального плану. А всі хочуть отримати землю поближче до населеного пункту, щоб були хоча б освітлення, дорога. У Гнівані діють дві громадські організації учасників АТО, які тримають питання під контролем. Від усіх заяви на виділення земельних ділянок приймаємо, але коли надамо — невідомо. В даній ситуації людина прийшла у міську раду напідпитку, поводила себе не по-військовому, не слухала, що їй кажуть, а влаштувала на все приміщення скандал, обіцяла привести хлопців. Я переконаний, що такі люди повинні бути удвічі тверезішими від усіх нас.

 

 

Ольга Вільчинська

Залишити коментар:
Нет комментариев