Команду вогнеборців створили на Вінниччині
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Команду вогнеборців створили на Вінниччині

Строїнці стали першим селом на Вінниччині та третіми в державі, де створили першу команду добровольців-пожежників.

 

– У нашому селі, яке розкинуте на 300 гектарах, проживає 1500 людей. Багато садів, полів, процвітає фермерство. Справа в тім, що найближча пожежна частина від Строїнців знаходиться за 30 кілометрів. Влітку, наприклад, у селі на продовольчому складі сталася пожежа. Вогнем було охоплено 510 кв.м. Рятувальники зреагували швидко, але все ж віддаленість дає про себе знати, коли час йде на хвилини. Тому сільський голова Василь Голодюк став ініціатором створення пожежно-волонтерського підрозділу. Неодноразово буваючи за кордоном, він бачив, як в економічно розвинутих західних країнах працює служба з надзвичайних ситуацій. Всього на облаштування пожежної команди витратили 100 тисяч гривень із сільського бюджету та спонсорів, — розповіли журналісту у Строїнецькій сільській раді. — За ці кошти відремонтували гараж, придбали форму та інше обмундирування, довели до ладу пожежну машину, яку виділила керівник місцевого агропідприємства. Із області нам подарували бензопилу. В селі функціонують башти із водою.

 

У новоствореній команді – восьмеро місцевих жителів, які мають офіційне працевлаштування: водії працюють на одному з підприємств-меценатів, а троє волонтерів-пожежників – учителі фізкультури місцевої школи. Не кожен із них поки що має досвід гасіння пожежі, але надавати першу допомогу вміють всі. Крім того, на кожного добровольця-пожежника оформлено страховий поліс у розмірі 80 тисяч гривень. Чоловіки пройшли відповідне навчання у Тиврові, днями мають поїхати на три тижні покращити знання до відділення ДСНС у Вінниці. А після того вирушать до Польщі для обміну досвідом. Уже йде мова про те, що зі Строїнців добровольці-пожежники виїжджатимуть на виклики не тільки у своїй громаді. Вони ще й за потреби допомагатимуть з гасінням пожеж у сусідніх селах — Кобелецькому, Гришівцях, Черемошному, Краснянці, Новому Місті та Іванківцях.

 

– Функціонування команди дозволить максимально скоротити час прибуття на місце виникнення пожежі, а залучення добровольців до пожежогасіння разом з професіоналами – один з напрямків масштабної реформи ДСНС, що розпочалася, – переконаний начальник ГУ ДСНС України у Вінницькій області Руслан Шевчук.

 

 

Вікторія Микитюк

Залишити коментар:
Нет комментариев