Модні пальто та вечірні сукні розробляє наймолодший модельєр Вінниччини - студентка технікуму Діана Ковальська
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

Модні пальто та вечірні сукні розробляє наймолодший модельєр Вінниччини - студентка технікуму Діана Ковальська

Дівчина перемогла у конкурсі краси “Міс КТТ” й готує нову колекцію авторських моделей на фестиваль “Калинове намисто”.

 

Діана Ковальська - нове ім’я серед модельєрів. Діана ще навчається на 3-му курсі Калинівського технологічного технікуму, де здобуває омріяну професію, але вже має власні колекції. Її стиль запам’ятався глядачам на конкурсі краси “Міс КТТ”, де студентка стала переможницею і в одній з номінацій вийшла на подіум у авторському пальті. Зараз готує нову колекцію свого одягу на фестиваль “Калинове намисто”.

 

- Про професію дизайнера одягу мрію з 10 років, - розповідає Діана. - На навчання вступила після 9 класу Калинівської школи №1, щоб побільше набути практичних навиків у майбутній справі. Я з дитинства дуже люблю малювати. Тоді ж почала якби втілювати свої образи у тканинах. Одягала на себе куски тканин, щось цікаве зав’язувала, комбінувала і дефілювала по кімнаті перед дзеркалом. Коли вступила у технікум, то знала, що тут буде практика, але було цікаво як саме будуть учити: шити та конструювати одяг? Виявилося, що весь цей процес надихаючий. Фантазуєш, як десь зборочку зробити, змійку вставити. Відчуваєш, що все у твоїх руках! А малювати ескізи я почала ще з 5-го класу, як самоучка, бо дуже люблю творчість. Свій перший виріб-спідницю пошила для себе під час практики на 2 курсі. Й дуже важливо, що у нас в технікумі є професійні конкурси: “Калинове намисто” і “Срібний наперсток” і ми маємо можливість представляти себе та свої роботи.

 

- То який одяг тобі подобається шити найбільше?

 

- Мені найбільше сподобалося працювати з пальтами. Ексклюзивну модель якого пошила для себе на одну з номінацій конкурсу краси нашого вузу “Міс КТТ”. Спочатку думала взяти рожеву чи бежеву тканину, а потім переконалася, що краще сірий тон, який класичніший і підходить на будень та свята. Дуже важливо передати свою фігуру, яка у мене теж нестандартна. Тут вже індивідуальний підхід, щоб подати себе. А взагалі-то, дуже люблю шити вечірні сукні та проектувати цікаві спіднички. Для себе шити вже можу, але бракує часу. Зараз працюю над своєю колекцією вечірніх суконь на конкурс “Калинове намисто” в номінації “Спокуса”. Це - 5 моделей із прозорої тканини, яка зверху облягає тіло. Мені захотілось зробити щось оригінальне, вечірнє і незвичайне, адже це моє ім’я. Фасони та кольори залишаю у таємниці, щоб не скопіювали. Запевняю, усі плаття оригінальні, придумані мною, ще залишилося тільки оздобити бісером та іншими прикрасами.

 

- Ти сама теж представляєш себе у своїх виробах?

 

- Звісно. Дуже важливо у професії дизайнера уміти самому показати свій одяг та пропагувати його. Моделі повинні показувати в першу чергу не себе, а те, у чому ти одягнений, передати суть колекції. Буває, навпаки. У нас в технікумі є студія мод “Діана”. Там ми збираємо дівчат з технікуму і вчимо їх сценічної ходьби. Нас вчили старші дівчата, які вже випустилися з вузу, а тепер ми підбираємо моделей зі своїх ровесників, однокурсників. Кому пропонуєш, то погоджуються і мають такі пропозиції за честь. Спочатку не всі хотіли виходили на сцену, бо це якби “переляк”, там публіка, страшно. Але після підготовки, коли професійно дефілюєш на подіумі, починаєш жити тим образом, який ти несеш і переживати ті емоції, які вдихнув дизайнер в одяг, то заради цього варто виходити на сцену. Це дуже важливий процес і цим треба пройнятися.

 

- Пошив нині дуже дорогий, дешевше купити штампований?

 

- Коли хочете одяг ексклюзивний, то шити його варто. Бо у кожної людини є свої недоліки у фігурі, є свої побажання: як передати свою фігуру, як подати себе. Для цього й існує ексклюзивний пошив. Наприклад, дуже проблемно з одягом у кого високий зріст, то треба шити, бо нестандартна фігура.

 

- Словом, ти цілеспрямовано налаштована на вихід на великий подіум?

 

- Так, я хочу, щоб мої колекції показували на подіумі. Хочеться стати дизайнером, мати хорошу команду і втілювати ті задуми, робити якусь красу, щоб людям було зручно в моєму одязі і вони відкривали свій стан душі. Минулого року я дуже добре взялась за навчання і стала відмінницею, бо це моя професія і хочеться бути хорошим спеціалістом. Адже вивчаємо все, що пов’язане з дизайном: і моделювання, і ескізування й живопис. Я люблю усі предмети по спеціальності: рисунок, композиційну організацію форм, з якої найбільше дізнаюся про свою спеціальність. У моїй родині творчі і тато, і мама. Тато проводить ремонти, а мама колись писала вірші та любила малювати. Для них це просто захоплення, а для мене мистецтво, творчість-це вже сенс життя і жити без цього просто не можу. У вільний час пишу вірші та відвідую літературно-мистецьке об’єднання “Первоцвіт”. Де буду продовжувати навчання після технікуму-ще не визначилася. Хочу вчитися у Польщі в університеті, з яким наш технікум уклав договір про співпрацю, але поки що не знаю мови і для моєї сім’ї буде накладно проплачувати моє навчання за кордоном.

 

- Зі студенткою Діаною Ковальською легко і приємно працювати, - каже майстер виробничого навчання Олена Проскуровська. - Вона дуже відповідальна, вихована, охайна, культурна. Діана зацікавлена майбутньою професією, вже пошила багато гарних виробів. Всі вони відрізняються якоюсь цікавинкою, оригінальністю. Діана має бажання та хист творити, постійно працює над професійним розвитком і це дорогого стоїть.

 

 

 

Ольга Вільчинська

Залишити коментар:
Нет комментариев