На режимному цвинтарі у Сабарові з боєм поховали ще одну людину. Кількох при цьому побили
ДОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ
ЗАВАНТАЖИТИ

На режимному цвинтарі у Сабарові з боєм поховали ще одну людину. Кількох при цьому побили

Вже п'ять місяців жителі мікрорайону Сабарів цілодобово охороняють поле, висловлюючи свій протест проти будівництва нового кладовища.

 

Громада звернулась до Вінницького міського суду із вимогою визнати рішення міської ради щодо кладовища під їхніми будинками незаконним.

 

10 листопада на новому кладовищі відбулась перша спроба поховання. Втім, обурені активісти відразу перекрили дорогу. Машина із небіжчиком близько години їздила полем, врешті, поховали на старому кладовищі в густих сутінках.

 

А буквально за кілька днів між щілинами паркану, де чергують «гепардівці», нам вдалось розгледіти п'ять свіжих могил. Коли ж вони там з'явились? Вночі?! По бистрячку?! Дивує те, що більшість із них померли ще у жовтні, а поховані лише у листопаді... Активісти пояснюють, що деяких привозили аж із Росії, де перед тим їх піддали кремації.

 

– Або ж ховали бомжів, або психічно хво­рих (у будь-якому випадку – осіб, у яких не­має родичів), – кажуть люди. — Бо при такій ситуації, що склалася на Сабарові, ніхто добровільно не захоче ховати там своїх близьких. Адже остаточно, що там – поле чи кладовище – поки невідомо...

 

У цю неділю ввечері у супроводі поліцейських автівок на сабарівське поле знову під'їхав катафалк. Місцеві стали перед ворітьми і не допускали до входу нікого.

 

- Заступник начальника ВВП ГУНП Сергій Синявський сказав, що це труна із бабусею із притулку, — розповідає активістка із Сабарова Ірина Люд­ковська. — І її нема куди везти, і треба поховати тут і сьогодні. Ми вистояли під дощем чотири години. Приїхали пра­воохоронці. Стали по один бік і нас виперли. Зверху облили сльозогінним газом. Не шкодували навіть жінок. Одному чоловіку взагалі куртку порвали та ребро зламали.

 

Додамо, що на даний час на кладовищі вже 10 могил. Міська рада звітує, що вони здали цвинтар в експлуатацію ще у жовтні. То на якій підставі там чергують правоохоронці? Невже це режимний об'єкт?

 

 

Вікторія Микитюк

Залишити коментар:
Нет комментариев